Therma V – wysokotemperaturowa pompa ciepła.

Wysokotemperaturowa pompa ciepła Therma V dostarcza wodę o temperaturze do 80C. Znajduje zastosowanie w budynkach termomodernizowanych lub obiektach o wymaganiach sanitarnych dotyczących stosowania wody o wysokiej temperaturze. Wysokotemperaturowa pompa ciepła Therma V w prosty sposób pozwala zastąpić kocioł grzewczy.

Jak działa wysokotemperaturowa THERMA V?

Ciepło generowane przez jednostkę zewnętrzną poprzez wymianę ciepła z powietrzem jest przekazywane do jednostki wewnętrznej w celu ogrzewania pomieszczeń i wody.

Wysoka wydajność dzięki technologii kaskadowej

Dzięki dwóm cyklom obiegu czynnika chłodniczego THERMA V
może podgrzać wodę nawet do 80˚C.

 

 

Komfortowe ogrzewanie dzięki sterowaniu pogodowemu

Dzięki funkcji sterowania pogodowego temperatura wody automatycznie dostosowuje się względem temperatury zewnętrznej. Jeśli temperatura na zewnątrz spada, wydajność pompy ciepła automatycznie się zwiększa, aby utrzymać niezmienioną temperaturę wewnątrz. 

Szybkie i niezawodne grzanie

Inteligentna technologia kontroli ciśnienia i temperatury czynnika chłodniczego pozwala na szybsze i precyzyjniejsze reagowanie na zmiany obciążenia. 

Wysokotemperaturowa pompa ciepła Therma V™ to nowoczesne rozwiązanie, które umożliwia skuteczne zastąpienie kotła grzewczego do podgrzewania wody. Doskonale nadaje się do zastosowania w budynkach termomodernizowanych oraz obiektach sanitarnych, wymagających stosowania wody o wysokiej temperaturze. Sterowanie pogodowe oraz zastosowane w pompie inteligentne technologie umożliwiają dostosowanie poziomu ciepła do warunków panujących na zewnątrz, dzięki czemu jest on zawsze optymalnie dopasowany. Therma V™ została wyposażona w szereg rozwiązań zabezpieczających stabilność cieplną w przypadku potencjalnej awarii. Tryb wymuszonego grzania pozwala jej na efektywną pracę pomimo drobnych usterek, a jeśli awaria jest poważniejsza, wówczas za podtrzymanie temperatury we wnętrzu budynku odpowiada grzałka elektryczna. Wysokiej jakości materiały, z których wykonana jest pompa sprawiają, że ryzyko awarii jest niewielkie, a Therma V™ jest inwestycją, która gwarantuje ciepło w najzimniejsze dni. Jest to znacznie bardziej ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie niż ogrzewanie wody i domu c.o. na węgiel czy ogrzewanie gazowe.