Nie ma obecnie chyba żadnych wątpliwości, że internet, aplikacje oraz urządzenia mobilne zdecydowanie odmieniły dzisiejszy świat, opanowując coraz większy obszar naszego życia. Takie rozwiązania dotarły również do sektora HVAC, stając się jego nieodłączną częścią. Dzięki aplikacjom mobilnym i programom komputerowym można dziś wygodnie sterować, projektować, a nawet serwisować zaawansowane systemy klimatyzacji.

 

Klimatyzacja zawsze pod ręką, gdziekolwiek jesteś

Aplikacje mobilne stały się niezbędnymi narzędziami skutecznie wspierającymi projektowanie instalacji HVAC oraz dobór do niej odpowiednich urządzeń. Są to również doskonałe rozwiązania dla odbiorcy końcowego, umożliwiające mu zdalne sterowanie oraz monitorowanie klimatyzacji, rozbudowanej instalacji VRF, a nawet całości systemów znajdujących się w budynku. Bez względu w jakim miejscu na Ziemi w danym momencie przebywamy. 
 
Sterowanie klimatyzacją za pomocą smartfonu oraz aplikacji mobilnej jest od dawna standardem stosowanym przez markę LG. Najnowsze modele urządzeń LG wyposażono w moduł komunikacji z Wi-Fi, pozwalający na proste i wygodne sterowanie dowolną ilością klimatyzatorów za pomocą internetu oraz intuicyjnej aplikacji ThinQ, która jest już dostępna w języku polskim na systemy iOS oraz Android.
 
 

Wszystko pod kontrolą

Dzięki aplikacji mobilnej ThinQ LG otrzymujemy informacje o aktualnej temperaturze panującej w konkretnym pomieszczeniu, możemy z dowolnego miejsca na świecie włączyć lub wyłączyć klimatyzację, a także schłodzić lub podgrzać powietrze w pomieszczeniu do konkretnej temperatury. Aplikacja ThinQ LG daje również możliwość sprawdzenia bieżącego statusu pracy systemu klimatyzacji, poziomu zużycia filtrów powietrza oraz pozwala efektywnie zarządzać stopniem zużycia energii przez urządzenia. Możemy to zrobić np. poprzez korektę tygodniowego harmonogramu, dostosowując sposób pracy klimatyzacji do naszego stylu życia oraz czasu spędzanego w ciągu dnia w klimatyzowanych pomieszczeniach.
 
Aplikacja LG umożliwia każdemu członkowi rodziny wybranie indywidualnych ustawień temperatury oraz intensywności nawiewu, które może zapisać w swojej aplikacji, aby w dowolnym momencie szybko i sprawnie je uruchomić. Poszczególne ustawienia za pomocą aplikacji ThinQ można oddzielnie zapisać również dla każdego klimatyzatora.
 
Aplikacja mobilna zarządzająca pracą systemu klimatyzacji może być równie pomocna dla instalatorów oraz serwisantów klimatyzacji, co dla zwykłego użytkownika. Dzięki funkcji informowania o awarii za pomocą np. wiadomości SMS, serwisant klimatyzacji otrzymuje szczegółową informację na temat zaistniałej usterki, co znacznie ułatwia oraz przyspiesza naprawę powstałej awarii. Firma LG taką funkcję stosuje już od lat, udostępniając poprzez serwis SMS kody błędów dla instalatorów oraz serwisantów urządzeń klimatyzacyjnych. W najnowszej aplikacji ThinQ mogą oni znaleźć również funkcję Smart Diagnosis, która pozwala zdalnie zdiagnozować poprawność pracy systemu klimatyzacji oraz sprawdzić ewentualne problemy z nią związane.
 
 

Korzyści

  • prosty sposób diagnozowania stanu pracy urządzenia,
  • monitorowanie oszczędności energii poprzez kontrolę podstawowych danych dotyczących stanu pracy i zużycia energii,
  • możliwość konserwacji urządzenia, co wpływa na jego wydajność oraz dłuższą żywotność,

 

  • lepsze zrozumienie urządzenia dzięki optymalnej kontroli stanu jego pracy oraz innych niezbędnych danych,
  • szybsze diagnozowanie problemów poprzez możliwość porównania aktualnych oraz poprzednich parametrów pracy urządzenia,
  • zachowanie parametrów systemu oraz zmniejszenie błędów instalacji dzięki efektywniejszemu sprawdzeniu stanu jej pracy.

 

Najnowsze rozwiązania dla każdego

Bez wątpienia wykorzystanie smartfonu z dedykowaną aplikacją mobilną to niezwykle komfortowe oraz skuteczne rozwiązanie, pozwalające na zdalne sterowanie oraz monitorowanie klimatyzacji zarówno przez użytkowników indywidualnych, komercyjnych, jak i profesjonalnych instalatorów oraz serwisantów z branży HVAC. Najnowsze rozwiązania tego typu znacząco ułatwiają projektowanie, wykonanie oraz kontrolę poszczególnych systemów z dowolnego miejsca na świecie. Wystarczy smartfon lub tablet, odpowiednie oprogramowanie oraz dostęp do sieci internetowej.
 
Aplikację Smart ThinQ LG można pobrać w sklepie Google lub Appstore.