LG Electronics wprowadza na rynek nowoczesne i intuicyjne rozwiązanie AC MOBILE CONTROL, dzięki któremu możliwe jest zdalne monitorowanie systemu klimatyzacji w domu, biurze czy mieszkaniu. Dostęp do aplikacji jest wykonalny z poziomu BMS lub mobilnych urządzeń w postaci smartfona czy tabletu.

AC MOBILE CONTROL marki LG to urządzenie, które w prosty sposób ułatwia codzienną eksploatację klimatyzacji. Dzięki temu narzędziu integracyjnemu użytkownik klimatyzacji może programować swoje urządzenie, a następnie monitorować system klimatyzacji według bieżących potrzeb, nawet przebywając z dala od klimatyzowanego pomieszczenia.

Aby połączyć się z aplikacją wystarczy smartfon lub tablet oraz aktywne połączenie z Internetem. Aplikacja pozwala m.in. na monitorowanie pracy klimatyzacji, zmienianie trybu pracy (automatyczna, chłodzenie, wentylacja, grzanie, osuszanie), zmienianie intensywności nawiewu, ustawianie pożądanej temperatury w wybranym pomieszczeniu, włączanie lub wyłączanie klimatyzatora. Oprócz tego aplikacja pozwala wprowadzić do czterech harmonogramów dla każdej jednostki wewnętrznej, z oddzielnym ustawieniem przedziału czasu, temperatury i dni tygodnia.

Dzięki AC MOBILE CONTROL użytkownik może kontrolować swój system klimatyzacji z dowolnego miejsca i sprawdzić, które urządzenia są aktualnie włączone oraz jakie są ich ustawienia. Dzięki eleganckiemu i przejrzystemu interfejsowi praca z taką aplikacją jest przyjemniejsza i łatwiejsza w obsłudze. Aplikacja pozwala na obsługę wszystkich klimatyzatorów z jednego urządzenia mobilnego. Mogą to być zarówno klimatyzatory pokojowe, jak i komercyjne typu Split i Multi oraz systemy  MULTI V. AC MOBILE CONTROL jest już dostępna na platformy: Android oraz iOS.

Właściwości aplikacji AC MOBILE CONTROL:

  • monitoring pracy jednostek klimatyzacyjnych,
  • zmiana trybów pracy klimatyzatora w zależności od potrzeb na: automatyczną, chłodzenie, wentylację, grzanie, osuszanie,
  • zmiana intensywności nawiewu na: automatyczną, bardzo niską, niską, średnią, wysoką, bardzo wysoką,
  • zadawanie temperatury,
  • włączenie/wyłączenie opcji falowania (swing),
  • włączenie/wyłączenie plazmowego oczyszczania powietrza,
  • włączenie/wyłączenie klimatyzatora,
  • ustawienie do 4 harmonogramów działania jednostek wewnętrznych;

Karol Fornalczyk