Centrum Biznesowe Lotte

Budynek biurowy / Moskwa, Rosja

 

Budynek ten został pierwotnie zaprojektowany z zastosowaniem systemu wody lodowej, ale właściciel ostatecznie wybrał instalację systemu LG VRF, ponieważ jest bardziej wydajny, łatwy w instalacji i konserwacji, łatwy w sterowaniu i ma możliwość zbierania danych o zużyciu energii.

 

Zdając sobie sprawę z wagi pracy z trudną technologią klimatyzacji, firma LG Electronics Russia stworzyła dział B2B ze specjalną platformą współpracy dla wszystkich uczestników budowy. Zespół zaoferował pełne wsparcie techniczne, takie jak analiza CFD, i opracował optymalne rozwiązanie dla budynku, dlatego też miejsce to jest doskonałym przykładem kompletnego rozwiązania LG HVAC, składającego się z ponad 60 zewnętrznych i 750 wewnętrznych jednostek, 26 central wentylacyjnych oraz sterowników indywidualnych.

 

Jako pierwszy projekt LG Electronics Russia wykonany ‘pod klucz’, systemy HVAC w Budynku Lotte oferują nie tylko chłodzenie, ogrzewanie, wentylację, ale także nawilżanie dla wszystkich najemców. Zapewnia również komfort pracy i wysoką wydajność. System kontroli pozwala szybko reagować na pojawiające się potrzeby najemców i umożliwia śledzenie zużycia energii.

 

Dzięki połączeniu Multi V i AHU rozwiązanie to obniża zużycie energii, umożliwia indywidualne sterowanie i zapewnia dużą objętość powietrza dla każdego obszaru dzięki funkcji wentylacji.