Starfield Goyang to centrum handlowe i park rozrywki w pobliżu stacji Samsong w Goyang, Gyeonggi-do. Jego dwa poziomy poniżej i cztery ponad poziomem gruntu  zajmują powierzchnię 364,000 m2 (135 500 m2 powierzchni podłogi), gdzie znaleźć można 560 marek handlowych. Jadnak 30% całej nieruchomości przeznaczono na powierzchnie rozrywkowe, takie jak Aqua Field, odkryty basen z widokiem na górę Bukhan i Sports Monster, w którym można uprawiać różne sporty halowe, a także sklepy oferujące żywność i napoje.

Pojawiło się wyzwanie, aby stworzyć opłacalny system ogrzewania i klimatyzacji dla tak ogromnej przestrzeni wewnętrznej składającej się z różnych pomieszczeń przeznaczonych do różnych celów, włączając sklepy detaliczne, kawiarnie i dużą otwartą przestrzeń. Ważna była również możliwość wykorzystania ciepła z lokalnych zakładów grzewczych w znajdujących się pobliżu.

wewnątrz Starfield Goyang

Wnętrze Starfield Goyang

Firma LG Electronics dostarczyła do Starfield Goyang chillery absorpcyjne o wydajności chłodniczej 14 720 ton, o największej wydajności spośród tych instalowanych w budynkach komercyjnych w Korei. Mogą w tym samym czasie klimatyzować 3 700 lokali o powierzchni 99 m2lub 50 boisk piłkarskich. Dla porównania, jedna tona chłodnicza może zamieniać tonę wody w lód w ciągu 24 godzin.

Chillery LG

Chillery absorpcyjne LG w Starfield Goyang

Ekologiczne i wysokosprawne chillery absorpcyjne firmy LG Electronics

Chillery absorpcyjne działają poprzez wykorzystanie ciepła wytworzonego podczas zamiany wody w parę. Jako czynnik chłodniczy stosuje się wodę, a jako absorbent – bromek litu (Li Br). Bromek litu w chillerach absorpcyjnych absorbuje czynnik chłodniczy, tworząc roztwór wody, który musi zostać podgrzany w celu odparowania, a następnie ponownie ochłodzony do obiegu. Chillery można podzielić na chillery na gorącą wodę, opalane i parowe zgodnie z ich metodą ogrzewania.

Chillery absorpcyjne dostarczane przez LG Electronics to chillery na gorącą wodę, które wykorzystują wodę o temperaturze 95°C z gazowo-parowej elektrociepłowni Ilsan. Woda ta jest powszechnie używana do ogrzewania miasta w zimie i jest uważana za bezużyteczną w lecie, gdy ogrzewanie nie jest potrzebne. Wykorzystując tę gorącą wodę, która w przeciwnym razie zostałaby zmarnowana, firma LG Electronics zapewnia ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie, które jednocześnie pozwola zaoszczędzić około 15% kosztów eksploatacji obiektu.

Schemat pracy Chillerów LG

Firma LG Electronics zdobywała swoje doświadczenie w zakresie systemów klimatyzacyjnych przez ostatnie 50 lat, od czasu uruchomienia pierwszego koreańskiego klimatyzatora w 1968 roku. W tym czasie obsługiwała ona nie tylko lokalne obiekty, takie jak Southwest Water Recycling Centre (Południowo-zachodnie centrum recyklingu wody), Starfield Hanam czy Paradise City, ale także duże międzynarodowe projekty B2B HVAC, w tym budynki rządowe w Arabii Saudyjskiej, międzynarodowe lotnisko King Khalid czy okręgowe elektrownie na Bliskim Wschodzie i w Azji Południowo-Wschodniej.

Dzięki tym doświadczeniom LG pozostaje liderem rynku B2B HVAC oferując ekologiczne i wysokowydajne rozwiązania.