Bezpieczeństwo w szkole dzięki rozwiązaniom LG HVAC

Obecnie szkoły w różnych częściach świata będą powoli zaczynały się ponownie otwierać. W sytuacji gdy pandemia Covid-19 częściowo wyhamowuje, lecz nie jest jeszcze za nami, administracje szkół wciąż zastanawiają się nad rozwiązaniami zapewniającymi bezpieczne środowisko w salach lekcyjnych. Noszenie masek, mycie rąk i stosowanie środków odkażających są ważne dla zmniejszenia ryzyka przeniesienia choroby, lecz jednym z najskuteczniejszych sposobów ograniczania narażenia na wirusy unoszące się w powietrzu jest skuteczny system wentylacji i oczyszczania powietrza. Aby stworzyć bezpieczne środowisko, które nie tylko zmniejsza ryzyko infekcji, ale także pozwala uczniom czuć się komfortowo, systemy wentylacji i oczyszczania powietrza muszą sprostać temu zadaniu, a urządzenia z portfolio firmy LG oferują rozwiązania, które dają pewność, że uczniowie będą mogli wrócić do klas.

Jakość powietrza w szkołach ma zasadnicze znaczenie dla zapewnienia zdrowego środowiska do nauki

Znaczenie wentylacji i oczyszczania powietrza

Ponieważ jakość powietrza jest tak istotnym czynnikiem ograniczającym rozprzestrzenianie się infekcji, ważne jest, aby szkoły traktowały priorytetowo ocenę swoich systemów wentylacji i oczyszczania powietrza. Amerykańskie Stowarzyszenie Inżynierów Ogrzewnictwa, Chłodnictwa i Klimatyzacji (ASHRAE) podkreśliło, że „zmiany w eksploatacji budynku, w tym działanie systemów ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji, mogą zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza”. Ponadto Centrum CDC (Centers for Disease Control and Prevention) zaleciło maksymalne zwiększenie filtracji powietrza jako rekomendację przy ponownym otwieraniu szkół. ASHRAE zaleciło również stosowanie filtrów o minimalnej raportowanej wartości sprawności (MERV) 13 lub filtra z oceną ePM1 zgodnie z ISO 16890 do systemów wentylacji i oczyszczania powietrza. Jeśli system wentylacji w szkole jest oceniany poniżej zalecanych specyfikacji lub nie został oceniony, teraz może być idealny czas na ocenę i modernizację systemu.

LG ERV zapewnia uczniom świeże i zdrowe powietrze w klasie

Skuteczność wentylacji ERV

LG ERV to rozwiązanie do wentylacji powietrza, które usuwa zanieczyszczenia i zasysa świeże powietrze z zewnątrz do budynku za pomocą 3-stopniowego systemu oczyszczania powietrza. CDC opowiada się za modernizacją systemów wentylacyjnych w celu dostarczania czystego powietrza i usuwania szkodliwych zanieczyszczeń ze szkół. 3-stopniowy system filtracji w LG ERV jest w stanie dostarczyć świeże powietrze, blokując około 90% drobnego pyłu o wielkości 0,4 μm1, podczas gdy powłoka antywirusowa zapobiega rozwojowi wirusów. System ten stanowi bezpieczną alternatywę dla otwierania okien, które daje dostęp do wnętrza alergenom, które mogą powodować dodatkowe problemy zdrowotne.

Zestaw do oczyszczania powietrza LG zapewnia czyste powietrze dzięki 5-stopniowej filtracji

Wydajność zestawu do oczyszczania powietrza

Ponieważ jakość powietrza w pomieszczeniach staje się dużym problemem, firma LG skupiła się na utrzymaniu zdrowszego środowiska. Dzięki tym wysiłkom opracowano zestaw do oczyszczania powietrza z 5-stopniową filtracją, która eliminuje 99,9% cząstek PM1.0 z powietrza. To rozwiązanie do oczyszczania powietrza można wdrożyć z jednostkami wewnętrznymi klimatyzacji komfortu LG, takimi jak kaseta DUAL Vane. Ponieważ systemy oczyszczania powietrza są nieskuteczne, jeśli filtry nie są odpowiednio konserwowane, zestaw do oczyszczania powietrza LG został specjalnie zaprojektowany z myślą o łatwym dostępie i serwisie.

 

  1. Wydajność filtracji filtra powietrza AHFT035H0 firmy LG Electronics została zweryfikowana przez FINAS (Fińska Służba Akredytacyjna) zgodnie z procedurami określonymi w normie ISO 16890: 2016
  2. Wymiennik ciepła LG ERV przeszedł badanie JIS Z 2911 potwierdzające jego odporność na Penicillium sp., Cladosporium sp. i Alternaria sp.
  3. Skuteczność usuwania bakterii i bardzo drobnego pyłu zestawu do oczyszczania powietrza dla jednostki wewnętrznej typu kasetowego została zweryfikowana przez TÜV Rheinland. Zgodnie z testem przeprowadzonym w KTL Permanent w kwietniu 2020 roku, zestaw do oczyszczania powietrza usunął 99,9% Staphylococcus epidermidis (ATCC 12228) w 60 minut i 99,4% phi X174 (ATCC 13706-B1) w 30 minut w trybie pracy . Według testu przeprowadzonego w marcu 2020 roku, zestaw do oczyszczania powietrza usunął 99,9% ultradrobnych pyłów o wielkości 50nm i 100nm w trybie pracy.