Gdy myślimy o zdalnym sterowaniu klimatyzacją, mówimy o standardowym pilocie z przyciskami ON/OFF. W dzisiejszych czasach wkraczamy w zupełnie inny wymiar sterowania!

Klimatyzacja Smart

To chyba trafne określenie, które w pełni oddaje możliwości kontrolowania naszej klimatyzacji w domu czy całych systemów klimatyzacyjnych w pracy. Kontrola urządzeń standardowym pilotem powoli wypierana jest obsługą mobilnych aplikacji. Za pośrednictwem sieci bezprzewodowej wi-fi mamy pełny wgląd i kontrolę nad większością dostępnych funkcji urządzeń z pozycji telefonu, tabletu lub komputera. Najnowsze urządzenia na rynku firmy LG oferują coś więcej niż tylko zdalne sterowanie klimatyzacją. To prawdziwa kontrola każdego ważnego procesu zarówno dotyczącego działania na otoczenie jak i samego monitorowania urządzenia. W większości jednostek typu split, multisplit moduł wi-fi wbudowany jest fabrycznie w jednostkę wewnętrzną. Inne zaś należy wyposażyć dodatkowo w moduł komunikacyjny PWFMDD200.

 

Wszystko pod ręką

Sterowanie przy użyciu smartfona pozwala nam na dostęp do klimatyzacji praktycznie z każdego miejsca na świecie. Wystarczy, że nasze urządzenie wyposażone jest w darmową aplikację LG Smart ThinQ kompatybilną z system Android lub iOS.

 

Energia inteligentnie zużywana

Oprócz komfortu i wygody sterowania aplikacja zwiększa funkcjonalność klimatyzatora m.in. o programator tygodniowy czy monitoring zużycia energii. Aktywna kontrola zużycia energii LG dostosowuje poziom zużycia energii i wydajność chłodzenia sterując maksymalną częstotliwością silnika sprężarki. W praktyce oznacza to że w pełni panujemy nad budżetem, którego ważną częścią jest zużycie prądu.
A samo działanie klimatyzatora jest jeszcze bardziej elastyczne i dopasowane tylko do naszego trybu życia. Dzięki wyświetlanej na telefonie informacji o zużyciu energii jesteśmy informowani na bieżąco o związanych w przyszłości z tym wydatkach.

 
 

 

Czasy, gdy zdalne sterowanie klimatyzatorem było w zasięgu najbogatszych użytkowników, dawno się skończyły. Większość urządzeń najnowszej generacji dysponuje tą usługą, która jest dostępna w standardzie i niezwykle przyjazna w obsłudze. Dla nas to wygoda, oszczędność i dbałość o prawidłową pracę urządzenia.

Sterowanie większą ilością jednostek

W przypadku większej ilości urządzeń i systemów typu VRF dedykowanych do obiektów biurowych czy apartamentów również istnieje możliwość zdalnego sterowania jednostek. Sterownik centralny AC Smart 5 wyposażony w ekran dotykowy z intuicyjnym interfejsem graficznym umożliwia łatwe sterowanie systemem klimatyzacji budynku. Bez użycia dodatkowych urządzeń, AC Smart 5 zapewnia interfejs BACnet IP oraz Modbus TCP do integracji z BMS (Building Management System) oraz własną funkcję zarządzania systemem. Funkcja nawigacji energetycznej umożliwia zarządzanie pracą klimatyzatorów w ramach miesięcznego (tygodniowego / rocznego) planu zużycia energii. Analizując obecne zużycie energii i porównując je z założonym planem, można zapobiec nadmiernym kosztom operacyjnym systemu. Oczywiście jednostki wewnętrzne mogą również być wyposażone w wyżej wymienione moduły wi-fi umożliwiające lokalne sterowanie urządzeniami.

                                       Integracja BMS

 

                          Zarządzanie energią

 

 

 

 

 

 

Urządzenie oferuje  też możliwość dowolnego grupowania strukturą warstw takich jak cały budynek, piętro, określona strefa itp. Dzięki tej funkcji można sprawniej kontrolować i monitorować urządzenia w systemie. Jeśli masz specjalną grupę kontrolną, możesz dodatkowo tworzyć często używane grupy takie jak VIP Room, pokój dyrektora itp., niezależnie od struktury budynku. To tylko niektóre z funkcji jakie dostarcza nam sterownik centralny. Możliwości jest bardzo wiele, w zależności od potrzeb klienta.

    Sterownik centralny ACP 5 (PACS5A000)

                 Grupowanie wielopoziomowe

 

 

 

 

 

 

Podsumowując, sterowanie klimatyzacją to odrębna dziedzina wiedzy w naszej branży. Niezwykle skomplikowana w działaniu, bardzo intuicyjna i przyjazna w użyciu. Wiele na jej temat napisano, jednak staramy się przybliżać użytkownikom jak najwięcej korzyści z korzystania nowoczesnego sterowania, pozbawiając ich obaw o to czy sobie poradzą z opanowaniem kontroli domowego ekosystemu. W przypadku, gdy chodzi o komercyjne użytkowanie, to czubek góry lodowej, gdzie przeszkoleni technicy czuwają nad każdą instalacją tak, by finalnie właściciel z drugiej strony miał komfort przy każdej skali.