Amerykańskie przysłowie mówi: "Ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka", a doświadczeni biznesmeni stale szukają sposobów, aby wprowadzić to w życie. Podczas gdy inwestycje w efektywne, ekologiczne rozwiązania od dawna stanowią priorytet dla właścicieli budynków, niebotyczne koszty, wielkość rozwiązania i wymagania instalacyjne ciągle są nie lada wyzwaniem. W końcu ciężko jest zapłacić za przyszłe oszczędności, kiedy ma się na uwadze przede wszystkim obecny budżet.

 

oszczędności

 

Na szczęście dzięki przełomowi technologicznemu wydajne i energooszczędne rozwiązania stały się tańsze i bardziej dostępne. Ponadto, coraz więcej menedżerów zaczyna rozumieć, że dylemat polegający na równoważeniu ochrony środowiska i postępu ludzkości to dokonywanie fałszywego wyboru, a dzisiejsi konsumenci są faktycznie w stanie doświadczyć tego, co najlepsze z obu tych obszarów. Zaprojektowany po to, by oszczędzać pieniądze, przestrzeń i czas wszystkich użytkowników, jednocześnie chroniąc środowisko, chłodzony powietrzem inwerterowy agregat wody lodowej firmy LG jest doskonałym przykładem nowoczesnego rozwiązania, które poprawia parametry ekologiczne, zwiększa komfort, a także ogranicza wydatki na energię.

 

energia

 

Zmniejszenie zużycia energii jest kluczowym elementem każdego rozwiązania, które pozwala zmniejszyć wydatki. W odpowiedzi na to wyzwanie, LG Inverter Scroll Chiller wykorzystuje zaawansowaną sprężarkę inwerterową, która umożliwia wydajne działanie urządzenia niezależnie od aktualnej wydajności. Stanowi to wyraźny kontrast w stosunku do konkurencyjnych chillerów, które mogą działać tylko ze stałą prędkością. Poprzez ciągłe włączanie i wyłączanie w celu zapewnienia odpowiedniego sterowania klimatyzacją, rozwiązania te marnują cenną energię. Jednak Inverter Scroll Chiller działa w różnych zakresach częstotliwości, dzięki czemu parametry wyjściowe są ściśle dopasowane do obciążenia. Zwiększa to efektywność i obniża koszty energii.

 

Technologia HiPOR

Sprężarka z technologią HiPOR

 

Co więcej, opatentowana przez LG technologia HiPOR znacząco poprawia wydajność wszystkich sprężarek produkowanych przez firmę LG. W konwencjonalnych rozwiązaniach olej wraca przez rurę ssącą czynnika chłodniczego, co oznacza, że czynnik chłodniczy i olej są zmuszone do współdzielenia ograniczonej przestrzeni rur, co prowadzi do utraty energii. Jednak opatentowana przez firmę LG technologia HiPOR zapobiega utracie ciśnienia czynnika chłodniczego w rurze ssącej poprzez zawracanie oleju bezpośrednio do sprężarki.

 

Pomimo wyraźnej przychylności energooszczędnym rozwiązaniom klimatyzacyjnym, rzeczywiste warunki budowlane nie zawsze odpowiadają  najnowszym technologiom. Wszystko, począwszy od stylu architektonicznego budynku, a skończywszy na jego układzie (a nawet roku ukończenia budowy), ma wpływ na rodzaje rozwiązań, które można zainstalować. Obawy te sprawiają, że trudno jest  założyć odpowiednią klimatyzację w kompaktowych budynkach, a także tych położonych w obszarach o ścisłych przepisach budowlanych.  Na szczęście, w przeciwieństwie do chłodzonych wodą rozwiązań, które są często skomplikowane, nowoczesne chłodzone powietrzem inwerterowe agregaty wody lodowej firmy LG umożliwiają znacznie wydajniejsze wykorzystanie przestrzeni. Oprócz uproszczenia instalacji i zmniejszenia oznak wprowadzenia tego rozwiązania, jego modułowa konstrukcja pozwala na łatwą rozbudowę w późniejszym terminie.

 

Chiller marki LG

Inverter Scroll Chiller LG Electronics

 

Jednak niesamowita łatwość instalacji Inverter Scroll Chiller to tylko przykład tego, jak prosta filozofia projektowania prowadzi do praktycznych korzyści dla użytkowników. Rozwiązanie jest wyposażone w zaawansowaną czarną skrzynkę, która rejestruje działanie systemu w najdrobniejszych szczegółach, ułatwiając specjalistom ds. konserwacji szybkie i łatwe zdiagnozowanie usterki. Jeśli działanie jednostki zostanie przerwane lub wymaga ona naprawy, automatyczne awaryjne kopie zapasowe pomagają w utrzymaniu działania całego systemu. Ponadto użytkownik może kontrolować do pięciu chillerów za pomocą jednego sterownika, oszczędzając czas i pieniądze. Sterownik posiada szereg funkcji, w tym monitorowanie cyklu, sterowanie harmonogramem i sterowanie wydajnością. W razie potrzeby można go również zainstalować wewnątrz budynku.

 

centralne sterowanie sprawia, że używanie Inverter Scroll Chiller jest jeszcze wygodniejsze

Sterowanie centralne sprawia, że Inverter Scroll Chiller jest wygodniejszy w użyciu i bardziej wydajny

 

Podczas gdy przyjazne dla użytkownika rozwiązania nie są niczym nowym, Inverter Scroll Chiller zrywa z konwencją, stając się prawdziwym ekologicznym liderem. Dzięki imponującej wartości współczynnika obciążenia częściowego (SEER) i sezonowemu współczynnikowi wydajności grzewczej (SCOP), Inverter Scroll Chiller wyróżnia się jako świetnie dopracowane rozwiązanie. Jego niesamowity potencjał ekologiczny sprawia, że wybierają go właściciele budynków, którzy stawiają na efektywność, ale nie godzą się na kompromisy w zakresie wydajności. Oferując to, co najlepsze z obu obszarów, przełomowa wszechstronność Inverter Scroll Chillera zmienia dyskusję na temat tego, jak najlepiej chronić środowisko, zapewniając jednocześnie wydajność zgodną z nowoczesnymi oczekiwaniami dotyczącymi komfortu.

 

Łącząc nowoczesne innowacje z najnowszymi trendami dotyczącymi projektowania, firma LG może zaoferować rozwiązanie stworzone z myślą o tych, którzy nie godzą się na kompromisy w zakresie komfortu i wydajności. Zamiast zmuszać właścicieli budynków do stawiania dobra planety ponad ich portfelem, Inverter Scroll Chiller jest kolejnym etapem w rozwoju klimatyzacji zwróconej ku konsumentom. Ponadto jego prosta konstrukcja sprawia, że jest łatwy w użyciu, i jeszcze prostszy w instalacji. Dzięki niezrównanej zdolności łączenia wydajności z działaniem, technologia Inverter Scroll Chiller sprawia, że idealnie nadaje się ona dla osób, które chcą zaoszczędzić pieniądze, chronić środowisko i poprawić komfort w swoich budynkach.

Obejrzyj poniższy film, aby dowiedzieć się więcej o rozwiązaniach hotelowych LG Electronics.