W ciągu ostatnich 30 lat Dubaj stał się niespodziewanie światowym centrum podróży i turystyki, popularnym celem podróżników i biznesmenów z całego świata. To miasto położone na środku pustyni ma do zaoferowania szeroką gamę atrakcji, w tym plaże, luksusowe hotele, rozrywkę, dobrze prosperujące centra biznesowe, a nawet możliwość uprawiania narciarstwa na śniegu. Miejscowa populacja Dubaju to zaledwie 2,3 miliona, ale miasto odwiedza nawet 15 milionów osób rocznie. Ze względu na wysokie temperatury panujące w lecie, sięgające średnio 106 °F (41 °C), zapewnienie komfortowego wypoczynku i chłodu tak wielu odwiedzającym jest nie lada wyzwaniem.

Narty w Dubaju (ⓒflickr – Jon Rawlinson)

Śnieg ponad piaskiem

Jedną z najbardziej unikalnych atrakcji w Dubaju jest Ski Dubai. Ski Dubai to czarodziejska zimowa kraina na środku pustyni ze stokami narciarskimi gotowymi do zjazdu. Obiekt otwarto w 2005 roku i stał się on ulubionym miejscem turystów w Dubaju oferującym 22 500 metrów kwadratowych zimowej odskoczni. Jako pierwszy kryty ośrodek narciarski na Bliskim Wschodzie, Ski Dubai przyciąga aż 1500 turystów dziennie i przez cały rok panuje tam niska temperatura i leży śnieg. Park narciarski składa się z 5 stoków narciarskich, dzięki czemu miłośnicy sportów zimowych mogą jeździć na nartach, snowboardzie, sankach, a nawet zjeżdżać w gigantycznej piłce Zorb. Odbywa się tam też codzienny „Marsz pingwinów”, który dodatkowo podkreśla zimową atmosferę.

Oaza na pustyni

Dubai Mall może poszczycić się mianem największego centrum handlowego na świecie, które odwiedza ponad 200 000 osób dziennie i mieści 1200 sklepów. Jego budynek stoi u podnóża Burdż Chalifa i jest zakupowym rajem dla miłośników zakupów. Mieści się tam także wiele atrakcji turystycznych, takich jak lodowisko w wymiarach olimpijskich, kryty park rozrywki i akwarium oraz wielosalowe kino. Usytuowanie w sąsiedztwie Burdż Chalifa daje odwiedzającym możliwość wjazdu a szczyt najwyższego budynku świata.

Klimatyzowany przystanek autobusowy w Dubaju (ⓒWikimedia – Jay Galvin)

Chłodzenie w transporcie publicznym

Ekstremalne upały w Dubaju mogą być męczące dla poruszających się po nim osób. Ochrona przed upałem jest kluczem do komfortu, a długotrwała ekspozycja na ekstremalne temperatury na pustyni może być nawet niebezpieczna. Dzięki LG transport publiczny w Dubaju jest bardziej komfortowy i bezpieczniejszy. Firma LG zainstalowała na terenie przystanków autobusowych w mieście 815 klimatyzowanych schronów, które miały duży wpływ na mieszkańców i turystów. Schrony pomogły także rozwinąć system transportu publicznego w Dubaju, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu, zapewniając dojeżdżającym wygodne i bezpieczne miejsca, aby się ochłodzić. W naszych rodzinnych miastach raczej nie natkniemy się na klimatyzowane przystanki autobusowe.

W miarę dalszego rozwoju miasta i realizacji planów zwiększenia ruchu turystycznego w regionie Dubaju, LG Air Solution będzie dostarczać innowacyjne rozwiązania w zakresie klimatyzacji. Zjednoczone Emiraty Arabskie dążą do tego, aby stać się jedną z najważniejszych destynacji turystycznych na świecie i są na dobrej drodze do osiągnięcia tego celu. Turystyka Dubaju będzie się nadal rozwijać, i coraz więcej turystów będzie przybywać na pustynię, aby spróbować wszystkiego, co Dubaj ma do zaoferowania. Jeśli kiedykolwiek będziesz miał okazję odwiedzić to miasto, na pewno znajdziesz produkty LG Air Solution w jego wielu ciekawych miejscach.

Oszczędzanie oznacza, że więcej pieniędzy zostaje ci kieszeni. Klimatyzator LG Inverter V może Ci w tym pomóc. Zaawansowany system chłodzenia jest teraz bardziej energooszczędny i bardziej wydajny niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki LG chłodzenie stało się po prostu jeszcze bardziej cool!

* Travel & Tourism Economic Impact 2016 United Arab Emirates [Podróże i Turystyka Wpływ Gospodarczy 2016 Zjednoczone Emiraty Arabskie]