Premiera nowego, inteligentnego systemu klimatyzacji LG Multi V i

Nowe, wysokowydajne rozwiązanie VRF wyposażone w zaawansowane oprogramowanie AI, w inteligentny sposób tworzy bardziej komfortowe warunki w pomieszczeniach.

Firma LG Electronics ogłosiła premierę nowego Multi V™ i – systemu VRF (ze zmiennym przepływem czynnika chłodniczego) wyposażonego w wysoko rozwinięty moduł AI – na kluczowych globalnych rynkach, począwszy od Europy. Energooszczędny Multi V i przeznaczony jest do budynków takich jak biura, szkoły, centra handlowe, apartamentowce czy hotele. Wyposażony jest w szereg zróżnicowanych, inteligentnych funkcji, które pomagają zmniejszyć zużycie energii i zapewnić bardziej komfortowe warunki w pomieszczeniach – oraz cichsze otoczenie na zewnątrz – przez cały rok.

AI Smart Care
Zaawansowany moduł AI w Multi V i umożliwia działanie funkcji AI Smart Care,  która wykorzystuje algorytm uczenia przestrzennego i sytuacyjnego w celu optymalizacji działania systemu. Dostosowuje ona moc chłodzenia lub ogrzewania na podstawie kilku zmiennych, w tym liczby osób przebywających w pomieszczeniu, poziomu wilgotności oraz temperatury zewnętrznej i wewnętrznej. Pozwala to zwiększyć oszczędność energii nawet o 24,7 procent1. Automatycznie rozpoznaje obecność osób w pomieszczeniach i dostosowuje swoją pracę, włączając lub wyłączając jednostki wewnętrzne.

AI Energy Management
Kolejna funkcja ukierunkowana na wydajność, czyli AI Energy Management, pozwala użytkownikom określić cele zużycia energii, co zmniejsza łączny pobór mocy elektrycznej przez Multi V i.

Sterowanie docelowym poziomem hałasu
Multi V i pomaga również zwiększyć komfort osób mieszkających w budynkach lub domach znajdujących w pobliżu inwestycji z zainstalowanym system. Użytkownicy mogą ustawić limit hałasu pracy (od 50 do 70 decybeli2), aby mieć pewność, że dźwięk wytwarzany przez jednostkę zewnętrzną nie przekroczy określonego przez nich poziomu głośności.

Sterowanie zależne od pogody
Funkcja sterowania zależnego od pogody w systemie VRF LG zapewnia inteligentną wydajność i wygodę, automatycznie dobierając tryby pracy – w tym automatyczne nagrzewanie i automatyczne usuwanie śniegu – odpowiednio do warunków pogodowych3. Automatyczne nagrzewanie pozwala użytkownikom cieszyć się ciepłem w pomieszczeniach nawet w najzimniejsze dni roku dzięki ich ogrzewaniu z wyprzedzeniem. Automatyczne usuwanie śniegu zapobiega natomiast gromadzeniu się go i zamarzaniu na wentylatorach jednostki zewnętrznej.

Imponująca wydajność
Multi V i wyróżnia się wysoką wydajnością i niezawodnością nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych. Przewyższa tym samym swojego poprzednika, Multi V 5, co czyni go najbardziej energooszczędnym rozwiązaniem VRF firmy LG4. Nowo zaprojektowany wentylator biomimetyczny oraz konstrukcja zespołu odprowadzenia powietrza zmniejszają zużycie energii przez silnik wentylatora5, co przekłada się na większą oszczędność energii. Nowy model LG zapewnia komfortowe warunki w pomieszczeniach o każdej porze roku, pracując z pełną wydajnością chłodniczą w temperaturze do 43 stopni Celsjusza6 oraz z pełną wydajnością grzewczą w temperaturze nawet do minus 10 stopni Celsjusza7.

AI Smart Up
Moduł AI w Multi V i ma wiele inteligentnych funkcji, takich jak Auto Tuning i Remote Upgrade, które przyczyniają się do poprawy komfortu i ogólnych wrażeń użytkownika. System Auto Tuning automatycznie dostraja sprężarkę i silnik podczas pierwszej instalacji lub gdy wymagają one wymiany, co umożliwia szybszą i łatwiejszą konfigurację oraz serwisowanie. Dzięki systemowi Remote Upgrade oprogramowanie systemu VRF LG może być automatycznie aktualizowane do najnowszej wersji bez konieczności wizyty technika serwisowego. Ponadto Multi V i oferuje funkcję AI Smart Diagnosis, która zapewnia automatyczną analizę systemu i generuje łatwe do odczytania raporty o jego stanie, co pomaga skrócić czas serwisowania i zwiększyć niezawodność. Dodatkowo zaimplementowano system rejestracji pracy systemów, który za pomocą tzw. czarnych skrzynek pozwala na zapis pracy urządzenia do 6 miesięcy.

„Dzięki naszemu wyjątkowemu modułowi AI nowy system Multi V i oferuje zwiększoną oszczędność energii, przyjemniejsze warunki w pomieszczeniach i wyjątkową wygodę. LG będzie nadal dostarczać kompletne rozwiązania klimatyzacyjne, wykorzystując swój najnowocześniejszy moduł AI i wiodące w branży technologie HVAC— powiedział James Lee, szef jednostki biznesowej Air Solution w LG Electronics Home Appliance & Air Solution Company.

  1. Przetestowano wewnętrznie zgodnie z normą testową KS (KS B ISO 15042:2006) przy użyciu modelu Multi V i o mocy 24 KM. Wyniki mogą się różnić w zależności od zastosowanego modelu, lokalnej temperatury i rzeczywistego środowiska.
  2. Dostępne ustawienia to 50, 55, 60, 65 i 70 decybeli.
  3. W celu korzystania ze sterowania zależnego od pogody należy połączyć z serwerem ThinQ aplikację AccuWeather. Wyniki mogą się różnić w zależności od zastosowanego modelu, lokalnej temperatury i rzeczywistego środowiska.
  4. 15-procentowy wzrost efektywności energetycznej w porównaniu z LG Multi V 5 (8 KM) zgodnie z oceną efektywności energetycznej (EER). Przetestowano przez Eurovent przy użyciu modeli testowych ARUM080LTE6 (Multi V i) i ARUM080LTE5 (Multi V 5). Wyniki mogą różnić się w zależności od środowiska eksploatacji.
  5. Zużycie energii modelu RPUX202X9E (Multi V i) zredukowane o 12 procent w porównaniu z modelem RPUW20GX9E (Multi V 5).
  6. Multi V i zapewnia niezawodną wydajność chłodzenia przy temperaturach zewnętrznych od minus 15 do 52 stopni Celsjusza (suchy termometr) i pracuje z pełną wydajnością w temperaturze do 43 stopni Celsjusza (suchy termometr). Na podstawie parametrów wydajności LG Multi V i w książce danych produktów LG (PDB).
  7. Multi V i zapewnia niezawodne ogrzewanie przy temperaturach zewnętrznych od minus 30 do 18 stopni Celsjusza (mokry termometr) i pracuje z pełną wydajnością w temperaturze do minus 10 stopni Celsjusza (mokry termometr). Na podstawie parametrów wydajności LG Multi V i w książce danych produktów LG (PDB). Wyniki mogą się różnić w zależności od zastosowanego modelu, lokalnej temperatury i rzeczywistego środowiska.