LG zaprezentuje na targach MCE 2024 w Mediolanie nowy klimatyzator z serii DUALCOOL

Najnowszy model DUALCOOL wyróżnia się eleganckim wzornictwem, systemem LG DUAL Vane oraz funkcją Soft Air.

Firma LG Electronics zaprezentuje nowy, wydajny klimatyzator pokojowy DUALCOOL™ Premium Soft Air na targach Mostra Convegno Expocomfort 2024 – jednych z największych targów ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC) w Europie, które odbędą się w dniach 12-15 marca w Mediolanie. Nowy LG DUALCOOL zapewnia komfortowe warunki w pomieszczeniach przez cały rok, wykorzystując najnowsze technologie klimatyzacji, w tym funkcję Soft Air™.

Dzięki eleganckiemu wzornictwu i matowemu wykończeniu, klimatyzator LG DUALCOOL będzie stylowym dodatkiem każdego wnętrza. Nowy, zaawansowany technologicznie model ma podwójny nawiew, dzięki czemu szybko i optymalnie reguluje temperaturę. Łagodny, pośredni przepływ powietrza sprawia, że użytkownicy nie odczuwają intensywnego chłodu. Innowacyjny klimatyzator LG wyposażony jest w wydajną i trwałą sprężarkę Dual Inverter Heat Pump Compressor™, która działa niezawodnie o każdej porze roku. Ocena efektywności energetycznej UE tego klimatyzatora wynosi A+++1.

Komfortowy przepływ powietrza

Funkcja Soft Air, stworzona w odpowiedzi na sugestie konsumentów, pozwala użytkownikom cieszyć się chłodzeniem i łagodnym, pośrednim nawiewem dopasowanym do ich preferencji. Po jej włączeniu dolna łopatka DUAL Vane zamyka się, a powietrze jest wydmuchiwane tylko przez wylot skierowany do przodu. Strumień powietrza nie jest kierowany bezpośrednio na siedzące lub stojące osoby, tylko przepływa od sufitu w dół.

Dzięki innowacyjnemu systemowi podwójnej łopatki DUAL Vane™, klimatyzator LG DUALCOOL wydmuchuje ciepłe lub chłodne powietrze w różnych kierunkach, zapewniając szybką i skuteczną regulację temperatury. Dwie niezależne łopatki zwiększają zasięg przepływu powietrza aż do 22 metrów, co stanowi wzrost o 22% (w porównaniu z poprzednimi modelami). Jego wydajność przewyższa też rozwiązania z pojedynczymi łopatkami nawet o 23% w zakresie chłodzenia i 6% w zakresie ogrzewania2. Nowy klimatyzator został zaprojektowany z myślą o komforcie użytkowania: dzięki efektywnej metodzie nawiewu podczas chłodzenia kieruje powietrze w górę i na zewnątrz, na wysokość powyżej głowy, a podczas ogrzewania wysyła strumień powietrza w dół, w kierunku podłogi.

Najnowszy model LG DUALCOOL wykorzystuje również opracowany przez firmę czujnik Human Detection Sensor™. Wykrywa on odległość między klimatyzatorem a osobami przebywającymi w pomieszczeniu i odpowiednio zmienia tryb przepływu powietrza (na bezpośredni lub pośredni). Użytkownicy mogą dostosować ustawienia czujnika w taki sposób, aby w zależności od ich odległości od jednostki wewnętrznej, klimatyzator generował bezpośredni, pośredni lub silny nawiew.

Proaktywne oszczędzanie energii

Ponieważ ceny energii w UE stale rosną, klienci w całej Europie, szukając nowych rozwiązań HVAC do domu, stawiają na efektywność. Klimatyzator LG DUALCOOL został wyposażony w technologię Dual Inverter Heat Pump Compressor, a także w funkcję inteligentnego zarządzania energią, co obniża koszty eksploatacji urządzenia w gospodarstwie domowym. Nowy model osiąga ocenę A+++ w europejskiej klasyfikacji produktów związanych z energią (ErP) i zapewnia wysoką efektywność energetyczną przez cały rok. Jego sezonowy współczynnik efektywności w trybie chłodzenia (SEER) wynosi 9,5, a sezonowy współczynnik wydajności w trybie ogrzewania (SCOP) 5,11.

Użytkownicy LG DUALCOOL mogą oszczędzać energię, ustawiając jej docelowe zużycie za pomocą funkcji kW Manager™. Aplikacja ThinQ™ umożliwia monitorowanie zużycia energii w czasie rzeczywistym i może ostrzegać użytkownika o przekroczeniu ustalonego celu. Dzięki regularnemu monitorowaniu i analizowaniu danych eksploatacyjnych, kW Manager jest w stanie określić najbardziej energooszczędny zakres działania dla różnych scenariuszy.

Zastosowany w klimatyzatorach DUALCOOL czujnik wykrywający obecność ludzi oferuje kolejny sposób na zmniejszenie kosztów – automatycznie przełącza klimatyzator w tryb oszczędzania energii, gdy w pomieszczeniu nikogo nie ma. Natomiast funkcja wykrywania otwartego okna aktywuje tryb oszczędzania, gdy temperatura w pomieszczeniu nagle wzrośnie lub spadnie, co zapobiega marnowaniu energii.

Łatwa i wygodna konserwacja klimatyzatora

Wygodna funkcja Auto Cleaning™ automatycznie osusza wnętrze klimatyzatora DUALCOOL, co zwiększa higienę i zapobiega rozwojowi pleśni. Ponadto nowa funkcja Freeze Cleaning™ zamraża i rozmraża wymiennik ciepła, aby skutecznie usunąć bakterie, kurz i zanieczyszczenia powodujące nieprzyjemny zapach. Pomaga to utrzymać czystość wewnątrz klimatyzatora w chłodniejszych miesiącach roku3.

„Nasz najnowszy klimatyzator pokojowy LG DUALCOOL został zaprojektowany tak, by zapewniać optymalny komfort w pomieszczeniach o każdej porze roku. LG dąży do ustanawiania nowych standardów w zakresie klimatyzacji domowej i zamierza stale wprowadzać wysokowydajne i przyjazne dla środowiska innowacje w zakresie ogrzewania, wentylacji oraz klimatyzacji.”
James Lee, szef działu Air Solution w LG Electronics Home Appliance & Air Solution Company.

Osoby odwiedzające targi MCE 2024 w dniach 12–15 marca będą mogły zapoznać się ze wszystkimi najnowszymi rozwiązaniami HVAC firmy LG, w tym także z nowym systemem LG DUALCOOL, na stoisku firmy (nr U28/Z16, hala 5, Fiera Milano). Nowy model LG DUALCOOL trafi na rynek polski w marcu. Będzie dostępny także w innych krajach UE.

  1. Na podstawie klasy etykietowania energetycznego urządzeń klimatyzacyjnych zgodnie z dyrektywą UE 2009/125/WE. Nowy model DUALCOOL spełnia warunki efektywności energetycznej klasy A+++ z sezonowym współczynnikiem efektywności energetycznej trybie chłodzenia (SEER) w wynoszącym 9,5 i sezonowym współczynnikiem wydajności w trybie ogrzewania (SCOP) wynoszącym 5,1.
  2. Na podstawie testu LG przeprowadzonego zgodnie z wewnętrznymi metodami testowymi LG porównującego czas chłodzenia modelu z pojedynczą łopatką (S3-M12KL2MB) i modelu z DUAL Vane (S3-M121L1C0). Nowy klimatyzator DUALCOOL chłodzi do 23% szybciej w trybie chłodzenia i grzeje do 6% szybciej niż poprzedni model w trybie Jet w komorze o powierzchni 50,1 m3. Zmierzono czas potrzebny do osiągnięcia ±5 stopni Celsjusza od początkowej średniej temperatury w pomieszczeniu. W trybie chłodzenia testy przeprowadzono w warunkach temperatury w pomieszczeniu wynoszącej 33±0,3°C i wilgotności względnej (RH) 60±5% przy temperaturze zewnętrznej 35±0,3°C i RH 50±5%; zastosowano temperaturę zadaną 18°C. W trybie ogrzewania, przy temperaturze w pomieszczeniu wynoszącej 12±0,3°C i RH 60±5% oraz temperaturze zewnętrznej 7 ±0,3°C i RH 87±5%, zastosowano temperaturę zadaną 30°C.
  3. Na podstawie testów TÜV Rheinland Korea przeprowadzonych zgodnie z wewnętrznymi metodami badawczymi LG mierzącymi stopień redukcji Pseudomonas aeruginosa. Według testów przeprowadzonych przez TÜV Rheinland na modelach SQ07EDETHN, SQ06BDAWAJ, SQ07SDJBAN, SQ09MDKWAN funkcja ta usuwa do 99,0% bakterii Pseudomonas aeruginosa z wymiennika ciepła w klimatyzatorze. Czas działania trybu Freeze Cleaning jest ograniczony do 65 minut, a funkcję można uruchomić wyłącznie za pośrednictwem aplikacji LG ThinQ. Wyniki mogą się różnić w zależności od rzeczywistych warunków użytkowania i nie są gwarantowane w przypadku ciągłego narażenia na niebezpieczne środowisko. (Raport nr KR23LGPO, KR2357TB, KR2384CM, KR230RH9, KR237IO2, KR235J9 N i KR23OGEG).