Pompa Ciepła LG Therma V – wybór dla Twojego domu

Od lat nasze mieszkania, budynki czy firmy ogrzewane były standardowo czyli przy użyciu konwencjonalnych paliw jak węgiel, gaz czy za pośrednictwem ogrzewania elektrycznego. Czasy się zmieniły, sytuacja wypiera konwencjonalne źródła ciepła na korzyść nowych rozwiązań. Dzisiaj cały świat dąży do rewolucji w kwestiach ochrony środowiska, ograniczania zużycia paliw kopalnych pozyskiwanych z Ziemi. W odpowiedzi na coraz większe zagrożenia geopolityczne czy te związane z wysokim poziomem zanieczyszczeń, konwencjonalne ogrzewanie powoli zostaje zamieniane na nowe, energooszczędne zielone źródła ciepła.

Dlaczego warto postawić na pompę grzewczą?
Firma LG Electronics, realizując swoją misję od lat, wprowadza na rynek rozwiązania technologiczne które są odpowiedzią na te zapotrzebowania. Pompy Ciepła LG Therma V to produkty oparte na stale rozwijanej w kierunku najbardziej wydajnej i przyjaznej środowisku technologii stworzonej, by sprostać właśnie wymaganiom rynku i wesprzeć wspólny plan dla ochrony naszej planety. To także odpowiedź na rosnące problemy z dostępnością węgla, gazu czy innych paliw tradycyjnych.

Pompa grzewcza Therma V. Energooszczędne rozwiązanie, które się opłaca.
Zużycie energii, porównanie różnych systemów grzewczych.
Poniżej warto zapoznać się z prognozowanym zużyciem miesięcznym energii w ciągu roku przy zastosowaniu klasycznych systemów grzewczych i zainstalowanej w domu pompy grzewczej Therma V. Jest to symulacja, dzięki której można prześledzić roczne zużycie energii na przykładzie instalacji w standardowym domu 120 m2.

*Dane prognozowane, sierpień 2022 r. Estymacja poglądowa, może się różnić zależnie od miejsca. Symulacja stworzona dla: dom standardowy 120 m kw. /2,7 m wysokości pomieszczeń, lokalizacja Warszawa. Dane prognozowane, skontaktuj się z Przedstawicielem LG by uzyskać informacje szczegółowe dla Twojej lokalizacji.

To tylko jeden z wielu argumentów za wyborem energooszczędnej pompy grzewczej. Według analiz firmy LG, pompy ciepła Therma V to nie tylko oszczędne ale także przez pryzmat zwrotu inwestycji, jedno z najbardziej ekonomicznych rozwiązań dla naszego portfela. Szczególnie dzisiaj, gdy na rynku paliw mamy wysoce niestabilną i niepewną sytuację. Pompa grzewcza to rozwiązanie, które warto wziąć pod uwagę, gdy na rynku ceny gazu, węgla czy innych tradycyjnych źródeł ciepła rosną i są w dłuższym okresie czasu nieprzewidywalne.

Therma V firmy LG jest nowoczesnym rozwiązaniem, które może nie tylko w dłuższym czasie pozwolić nam na oszczędności w budżecie. Za tym idzie nowoczesność, jakość gwarantowana profesjonalnym serwisem i proekologiczność dla naszego domu. Przekonajmy się.

Jak działa pompa?
Pompy grzewcze LG w uproszczeniu, podgrzewają wodę w budynku potrzebną do jego ogrzania. Są odpowiedzialne również za przygotowanie ciepłej wody użytkowej. Energię cieplną w większej części czerpią z odnawialnego źródła energii – powietrza.

Działanie pompy w kilku krokach

Powietrze. Energia cieplna jest pobierana z powietrza
Parownik. Ciekły czynnik chłodniczy o niskiej temperaturze absorbuje energię cieplną z powietrza zewnętrznego, a następnie zmienia swój stan skupienia z fazy ciekłej w gazową.
• Sprężarka. Odparowany czynnik chłodniczy wpływa do sprężarki. Energia elektryczna potrzebna do pracy sprężarki jest przekształcana w ciepło i oddawana czynnikowi chłodniczemu.
Skraplacz. Czynnik chłodniczy w postaci gazu o wysokiej temperaturze wpływa do wymiennika ciepła i przekazuje energię cieplną do wody poprzez termodynamiczny proces wymiany ciepła pomiędzy czynnikiem chłodniczym a wodą. Następnie zmienia swój stan skupienia w ciekły.
• Zawór rozprężny. Czynnik chłodniczy w postaci ciekłej przepływa przez zawór rozprężny, który przywraca go do pierwotnej postaci obniżając jego temperaturę i ciśnienie.

Zielony wybór dla rozsądnych

W porównaniu do tradycyjnych kotłów, jakie znamy z wielu domów, to duży krok w kierunku ochrony środowiska, a co za tym idzie ochrony zdrowia naszego i naszej rodziny. Zanieczyszczenia są tutaj minimalizowane dzięki procesowi działania pompy opartemu na podziale: ¼ paliwo tradycyjne i ¾ energia odnawialna. To technologiczna przyszłość, którą między innymi dzięki LG, już teraz jest dostępna na rynku i dzięki której pomoże nam zmienić nasz negatywny wpływ na Ziemię.

Stawiając na pompy grzewcze LG Therma V wybieramy przyjazne rozwiązanie dla środowiska i możemy oczekiwać najwyższej grzewczej efektywności energetycznej, wydajności oraz wygody użytkowania.

 

Dowiedz się więcej o pompach LG

Przeczytaj broszurę, pobierz cennik

Skontaktuj się z nami