Produkty marki LG są ciągle udoskonalane, co przynosi efekty w postaci coraz mniejszego zużycia energii elektrycznej, przy jednoczesnym zaspokajaniu potrzeb konsumentów w zakresie ogrzewania i chłodzenia.

Zużycie energii elektrycznej na świecie wciąż rośnie!

Według Departamentu Energii Stanów Zjednoczonych (DOE), do 2040 r. zużycie energii elektrycznej na świecie wzrośnie o 56 procent. Powodów takiego stanu rzeczy jest wiele i należy ich upatrywać głównie w szybkim rozwoju ekonomicznym, ciągłym wzroście liczby ludności na świecie oraz w coraz wyższym konsumpcyjnym standardzie życia człowieka.

Przez ostatnie 20 lat zużycie energii pierwotnej na świecie wzrosło aż o 49 proc. Jak wynika z danych udostępnionych przez Polskie Sieci Energetyczne (PSE), w Polsce zużycie energii elektrycznej zwiększyło się w 2014 r. o 1,98 proc. r/r.

Z uwagi na coraz szybszy rozwój techniczny i technologiczny budynków mieszkalnych oraz obiektów biurowych wzrasta również czas ich eksploatacji w ciągu doby, a to z kolei pociąga za sobą większe zużycie energii elektrycznej. Za połowę poboru energii w budownictwie krajów rozwiniętych odpowiedzialne są przede wszystkim ogrzewanie, wentylacja oraz klimatyzacja, co stanowi około 20 proc. całego zużycia energii.

Energooszczędna technologia inwerterowa LG

Wysokie standardy mieszkaniowe oraz biurowe sprawiają, że w obiektach tego typu coraz częściej instalowane są zaawansowane systemy klimatyzacji, które niejednokrotnie zużywają zbyt dużą ilość energii elektrycznej. Z uwagi na rosnące wymagania energetyczne oraz energooszczędnościowe stawiane przez Unię Europejską, a także wysoki koszt użytkowania „prądożernych” urządzeń, warto postawić na innowacyjną technologię inwerterową LG.

Firma LG Electronics od dawna prowadzi zaawansowane prace nad nowoczesną, wysokowydajną technologią inwerterową, która umożliwia obniżenie zużycia energii elektrycznej (do 40 proc.) przy jednoczesnym wzroście wydajności energetycznej i większej niezawodności pracy urządzeń klimatyzacyjnych.

Technologia inwerterowa stosowana jest w systemach LG do płynnej regulacji wydajności sprężarki. Napięcie stałe jest podawane na uzwojenia silnika sprężarki BLDC poprzez zmianę częstotliwości podawania impulsu napięcia stałego, natomiast regulacja czasu odstępu powoduje, że sprężarka pracuje w szerokim zakresie od 15 Hz do 100 Hz.

Wentylator LG z bezszczotkowym silnikiem prądu stałego BLDC, w porównaniu z silnikami zasilanymi prądem zmiennym, zapewnia znaczną oszczędność energii sięgającą do 40 proc. przy pracy na niskich obrotach oraz do 20 proc. podczas pracy na wysokich obrotach.

LG uruchomiło europejskie laboratorium energii, w którym prowadzone są zaawansowane badania urządzeń komercyjnych i pokojowych w zakresie ogrzewania, wentylacji i najnowocześniejszych, energooszczędnych rozwiązań klimatyzacji. Doświadczony zespół badawczo-rozwojowy, składający się z inżynierów z Francji, Finlandii i Korei, poddaje analizie oraz wszelkim pomiarom wydajność wszystkich produktów LG, w celu zapewnienia jak najlepszej skuteczności i niezawodności w całym cyklu życia produktu.

Źródło:
www.pb.pl
www.energetyka.wnp.pl