Wraz z początkiem 2014 roku LG Electronics wprowadza do swojej oferty produktowej nowe modele jednostek wewnętrznych, będące odpowiedzią na zapotrzebowanie konsumentów. W ofercie znalazły się innowacyjne klimatyzatory pokojowe z serii ARTCOOL Inverter V – Slim oraz Stylist.

ARTCOOL Slim Inverter V

Jednostka wewnętrzna klimatyzacji ARTCOOL Slim Inverter V LG to model przeznaczony szczególnie dla odbiorców ceniących sobie niepowtarzalny design połączony z wysoką funkcjonalnością urządzenia. Jednostka ARTCOOL Slim Inverter V doskonale wpisuje się w wystrój każdego nowoczesnego wnętrza, stając się jego integralną częścią.

Model ARTCOOL Slim Inverter V został wyposażony przez inżynierów i stylistów z firmy LG w stylowy panel w kształcie ciemnego, ruchomego lustra, które uchyla się podczas pracy jednostki. Panel, oprócz niepowtarzalnych walorów wizualnych, zapewnia urządzeniu tryb cichej pracy oraz właściwą jakość oddawanego powietrza. Po prawej stronie panelu znajduje się elegancki wyświetlacz LED, pokazujący wszystkie niezbędne dane o pracy urządzenia oraz warunkach panujących w pomieszczeniu, w którym jednostka pracuje.

Jednostka wewnętrzna ARTCOOL Slim Inverter V dostępna jest w dwóch wariantach – A09LL o wydajności chłodniczej 2,5 kW (SEER: A++) i wydajności grzewczej 3,2 kW (SCOP: A+) oraz A12LL o wydajności chłodniczej 3,5 kW (SEER: A++) i wydajności grzewczej 4,0 kW (SCOP: A+).

Unikalne cechy klimatyzatora ARTCOOL Slim Inverter V:

• aktywna kontrola zużycia energii,
• wyświetlacz zużycia energii,
• cicha praca nie przekraczająca poziomu 19 dB,
jonizator Plasmaster,
filtr 3M micro-ochrona,
filtr antybakteryjny,
• automatyczne sterowanie wypływem powietrza,
• łatwa i szybka instalacja;

ARTCOOL Stylist Inverter V

Ten model jednostki wewnętrzne LG charakteryzuje się, podobnie jak ARTCOOL Slim Inverter V, niepowtarzalnym designem i funkcjonalnością, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wybrednych użytkowników klimatyzacji.

Model ARTCOOL Stylist Inverter V ma kształt płaskiego panelu, wyposażonego w trzykierunkowy nawiew powietrza, który sprawnie i szybko chłodzi każdy zakątek pomieszczenia. Panel dodatkowo został podświetlony w technologii LED, a kolor podświetlenia można m.in. dostosować do temperatury nawiewanego powietrza. Do klimatyzatora w zestawie dołączono innowacyjny pilot o oryginalnym kształcie, służący do obsługi pracy urządzenia.

W ofercie LG Electronics znajdują się dwa modele jednostki wewnętrznej ARTCOOL Stylist Inverter V – G09WL o wydajności chłodniczej 2,5 kW (SEER: A+) i wydajności grzewczej 3,0 kW (SCOP: A) oraz G12WL o wydajności chłodniczej 3,5 kW (SEER: A+) i wydajności grzewczej 3,5 kW (SCOP: A).

Unikalne cechy klimatyzatora ARTCOOL Stylist Inverter V:

filtr antybakteryjny,
• tryb cichej pracy agregatu,
• trzykierunkowy nawiew powietrza,
• podświetlenie LED,
• innowacyjny sterownik,
• łatwa i szybka instalacja;

Obydwa modele klimatyzatorów pokojowych pracują w technologii BLDC. Wentylator z silnikiem prądu stałego BLDC, w porównaniu z silnikami zasilanymi prądem zmiennym, zapewnia przy niskich prędkościach do 40% oszczędności energii oraz do 20% przy dużych prędkościach. Również sprężarki klimatyzatorów Inverterowych V LG, pracujące w technologii BLDC, osiągają znacznie wyższą wydajność niż klimatyzatory Inverterowe na prąd zmienny.