Tworzymy zdrowe środowisko w pomieszczeniach

W ostatnich latach obserwujemy znaczny wzrost poziomu drobnych cząstek pyłu w powietrzu w wielu regionach świata. Drobny pył jest związany stricte z chorobami układu oddechowego i jest szczególnie szkodliwy dla bardziej wrażliwych ludzi jak dzieci i osoby starsze. Podczas gdy organy regulacyjne i firmy podejmują wysiłki ograniczające emisję tych szkodliwych cząstek do atmosfery, ważne jest, aby chronić się przed zanieczyszczeniami nie tylko na zewnątrz, ale również wewnątrz pomieszczeń. W celu zapewnienia bardziej zdrowego środowiska dla obiektów komercyjnych, LG wprowadziła na rynek kasety 1 i 4-kierunkowe o potężnych możliwościach oczyszczania powietrza.

Niebezpieczeństwa związane z drobnymi cząsteczkami pyłu

Drobny pył jest klasyfikowany w zależności od średnicy cząstek w nim zawartych. Cząstki pyłu PM2.5 definiuje się jako mające średnicę 2,5 μm (mikrometra) lub mniejszą, a cząstki pyłu PM1.0 jako posiadające średnicę 1 μm lub mniejszą. Im mniejsza jest drobna cząstka pyłu, tym większa jest jej zdolność wchłaniania do płuc i krwiobiegu. Cząstki te zawierają metale ciężkie i węglowodory, które są szkodliwe dla naszego zdrowia. Organizacje takie jak WHO i UNICEF zgłosiły, że aż 1 na 10 osób jest narażonych na zanieczyszczenia drobnym pyłem. Biorąc pod uwagę zagrożenia związane z mikro cząsteczkami pyłu, firma LG wdrożyła wysokiej jakości filtry oczyszczające powietrze do swoich
1 i 4-stronnych urządzeń kasetowych.

Krok 1
Filtr wstępny (filtr plisowany) – Eliminuje duże cząsteczki pyłu

Krok 2
Elektryzowanie kurzu – Poprawia zbieranie zanieczyszczeń dzięki elektrostatyce

Krok 3
Filtr PM 1.0 Likwiduje mikrocząsteczki kurzu

Krok 4
Filtr dezodoryzujący – Likwiduje nieprzyjemne zapachy

LG oczyszcza powietrze

LG wdrożyło wydajny 5-stopniowy proces filtracji w celu zapewnienia zdrowego środowiska wewnętrznego. Zestaw 5-stopniowego filtra zawiera filtr wstępny, stopień elektryzowania pyłu, bardzo dokładny filtr przeciwpyłowy i filtr dezodoryzujący oraz Jonizator. Filtr wstępny ma wielowarstwową strukturę, która usuwa większe cząsteczki kurzu. Po przejściu przez filtr wstępny, powietrze jest poddawane procesowi elektryzowania pyłu w drugim etapie, który wykorzystuje siłę elektrostatyczną do dokładnego usunięcia cząstek. W trzecim etapie, w celu usunięcia 99,9% cząsteczek PM1.0, stosowany jest bardzo dokładny filtr przeciwpyłowy. Wreszcie, filtr dezodoryzujący usuwa zapachy i szkodliwe gazy z powietrza za pomocą technologii pochłaniania gazów a na koniec powietrze poddawane jest jonizacji. Ten kompleksowy zestaw filtrujący ma kompaktową budowę i jest montowany wewnątrz korpusu wewnętrznej jednostki kasetowej, dzięki czemu montaż zestawu nie wpływa na ogólną wielkość samej jednostki.
Ten wytrzymały system filtracji sprawia, że kasety z 1 i 4-kierunkowym oczyszczaniem powietrza doskonale nadają się do szkół i placówek opieki zdrowotnej, gdzie ludzie są narażeni na zanieczyszczenie drobnym pyłem, jak również do restauracji i sklepów, gdzie może występować duże stężenie pyłu. Zestaw filtrujący można również zdemontować w celu łatwego czyszczenia i konserwacji. Ponadto, dzięki połączeniu z aplikacją mobilną LG ThinQ, proces filtracji może być wygodnie monitorowany w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca.

Aplikacja LG ThinQ umożliwia wygodne monitorowanie jakości powietrza w czasie rzeczywistym

Zapewnienie najwyższej jakości powietrza i komfortu wszędzie tam, gdzie zainstalowane są nasze produkty, jest dla LG powodem do dumy. Kontynuując wprowadzanie nowych rozwiązań, które spełniają nowe standardy w branży, zapewniamy również zdrowe środowisko zgodnie z wymaganiami naszego zmieniającego się świata.

*Produkty i rozwiązania mogą się różnić w zależności od kraju i warunków eksploatacji. Aby uzyskać więcej informacji na temat rozwiązań i produktów, należy skontaktować się z lokalnym biurem LG.