Jedną z podstawowych funkcji nowych jednostek LG linii Green jest funkcja Aktywnej Kontroli Zużycia Energii, dzięki której możliwa jest regulacja poziomu zużycia energii oraz wydajności chłodniczej poprzez ustawienia zakresu maksymalnych obrotów sprężarki jednostki zewnętrznej. Dzięki specjalnemu przyciskowi ENERGY CONTR na sterowniku możliwe jest obniżenie wysokości maksymalnych obrotów silnika sprężarki, co w efekcie pozwala zmniejszyć zużycie energii elektrycznej. Pojedyncze wciśnięcie przycisku ENERGY CONTR ogranicza maksymalną częstotliwość pracy sprężarki do 52 Hz, co w konsekwencji zmniejsza do 86% wydajność chłodniczą, przy ograniczeniu zużycia energii elektrycznej do 75%. Dwukrotne wciśnięcie przycisku ENERGY CONTR ogranicza częstotliwość pracy sprężarki do 39 Hz, czego efektem jest ograniczenie do 79% wydajności chłodniczej przy redukcji zużycia energii elektrycznej do 50%!

 

Kolejne innowacyjne rozwiązania technologiczne pozwoliły na uzyskanie Najwyższej Wydajności Energetycznej – klasy A++/A+++ (SEER/SCOP). Takimi klasami chłodzenia i grzania mogą pochwalić się jednostki serii Prestige, które oprócz najwyższej klasy energetycznej pracują z super niskim poziomem hałasu,  wynoszącym 17dB! Dla porównania – poziom hałasu w lesie przyjmuje się na poziomie 26dB, a biblioteki 36dB.

 

Mówiąc o hałasie nie sposób pominąć kolejnej z funkcji, jaką posiadają nowe jednostki ścienne LG. Tryb cichej pracy jednostki zewnętrznej pozwala, podobnie jak funkcja Aktywnej Kontroli Zużycia Energii, jednym przyciskiem SILENT na sterowniku, obniżyć poziom emitowanego przez nią hałasu o 3dB. W połączeniu z nowoczesnymi dwu-rotacyjnymi sprężarkami Invertowymi wyposażonymi w bezszczotkowe silniki prądu stałego BLDC, nowe jednostki ścienne LG są proekologiczne i wyjątkowo energooszczędne.