Jakie są zasady działania urządzeń  klimatyzacyjnych typu SPLIT ze sprężarkami inwerterowymi, czym różnią się od konwencjonalnych urządzeń ze sprężarkami typu on/off? Czym jest i jak działa inwerter, jak działa sprężarka LG Dual Inverter? Spróbujmy odpowiedzieć na te pytania.

 

Nowoczesne klimatyzatory tego typu zajmują miejsce klasycznych urządzeń nie tylko w biurach ale i w prywatnych domach. To już nie melodia przyszłości, a standard. Korzystamy z nich w trosce o ochronę środowiska, własny komfort i samopoczucie czy stan portfela. Wszystko to dzięki energooszczędności wynikającej z budowy, której sercem jest sprężarka inwerterowa.

Jak działa sprężarka inwerterowa

Sprężarka decyduje o najważniejszych parametrach klimatyzatora, regulując jego wydajność, to centrum dowodzenia każdego urządzenia. LG Dual Inverter, w porównaniu do sprężarek poprzednich generacji, działa w sposób rewolucyjny. Płynnie dostosowuje swoją moc i wydajność do warunków termicznych panujących w danym pomieszczeniu. Różnic jest dużo więcej, mowa tu chociażby o starcie pracy klimatyzatora inwerterowego. Przebiega on łagodnie na minimalnych obrotach.  Unikamy tzw. „piku” prądu rozruchowego, mamy mniejsze straty energii i szybciej uzyskujemy pożądaną temperaturę. W praktyce unikamy powszechnie występującego, niezwykle energochłonnego cyklu ON/OFF. Bez tego obciążenia klimatyzator inwerterowy po prostu działa dłużej i sprawniej, bezusterkowo.

ON/OFF przechodzi do historii

Klasyczne klimatyzatory pracują na zasadzie regulacji zero-jedynkowej, mogą działać pełną mocą lub być wyłączone. Klimatyzatory inwerterowe z założenia działają płynnie, bez skoków tak powszechnych klasycznym urządzeniom. To duża różnica, dzięki której regulują temperaturę pomieszczeń o wiele bardziej precyzyjnie, są stabilne i niezwykle ciche. System pracy ON/OFF może jeszcze jest tańszy, ale przegrywa pod każdym względem technicznym w działaniu. Coraz więcej użytkowników decyduje się z niego zrezygnować na korzyść technologii inwerterowej.  

LG stworzyło sprężarkę Dual Inverter, która w sposób płynny dostosowuje swoją moc
i wydajność do warunków pracy. To długotrwałe i niezawodne rozwiązanie o niskim poziomie hałasu. Dzięki niej, urządzenie szybciej schładza pomieszczenie w stosunku do standardowych klimatyzatorów. Po włączeniu pozwala na osiągnięcie żądanej temperatury czterokrotnie szybciej, aniżeli w przypadku standardowych klimatyzatorów typu on/off. Pozwala na to wyjątkowa budowa i niezawodność sprężarki inwerterowej.

 

LG Dual Inverter chłodzi powietrze do 40% szybciej dzięki pracy z prędkościami dochodzącymi do 120 Hz i większą stabilnością w porównaniu do konwencjonalnych modeli. Pozwala także zaoszczędzić do 70% więcej energii, pracując przy prędkościach tak niskich jak 10 Hz i większej stabilności. Redukuje drgania momentu obrotowego do 40% w przypadku cichej pracy jednostki zewnętrznej. Stabilna praca z niskimi wibracjami również zwiększa trwałość urządzenia.

Dlaczego warto postawić na nowoczesną technologię

 

Klimatyzatory z inwerterem, dzięki tej technologii, kojarzone są z niskimi kosztami eksploatacji, ekologią i wyjątkową wydajnością. Są wyjątkowe pod względem wytrzymałości pracy, o wiele bardziej precyzyjne i ciche. LG w kategorii RAC daje tym urządzeniom 10 letnią gwarancję na sprężarki, co mówi samo za siebie już na starcie!