Nowy Rok za nami, jesteśmy podekscytowani nadchodzącymi nowościami w zakresie systemów HVAC. Branża ta wciąż rozkwita, a my jesteśmy dumni z dostarczania jej zaawansowanych rozwiązań i bycia w ścisłej czołówce. Wraz z początkiem Nowego Roku przyjrzyjmy się najważniejszym trendom w branży w 2019 r. i sprawdźmy jak LG Air Solution znacznie je wyprzedza dostarczając klientom innowacyjne produkty.

Ekspansja automatyzacji kontroli w budynkach komercyjnych

Ponieważ gałąź automatyki i sterowania nowoczesnymi budynkami wciąż się rozwija, możemy spodziewać się, że rozszerzy się ona także na bardziej zróżnicowane i złożone rynki. Wśród nich możemy wymienić handel detaliczny, służbę zdrowia czy hotelarstwo. Systemy HVAC są ściśle związane z rozwojem tych rynków. Ewolucja ta zmierza bardziej ku zaawansowanemu monitorowaniu, sterowaniu i automatyzacji  warunkami wewnętrznymi pomieszczenia w oparciu o temperaturę, wilgotność, obłożenie gośćmi hotelowymi, pacjentami czy poziomem stężenia CO2 w powietrzu. Nowe rozwiązania HVAC spowodują także pełną integrację z systemami automatyki budynkowej BMS (Building Management System).
LG Air Solution jest o krok do przodu dzięki narzędziom i rozwiązaniom takim jak bramki komunikacyjne LG BMS Gateway. Umożliwiają one kompleksową integrację systemów LG z  automatyką BMS danego obiektu. Sterowanie może odbywać się po różnych protokołach komunikacji w celu płynnej automatyzacji i kontroli . Firma LG we wszystkich rozwiązaniach HVAC oferuje także zaawansowane funkcje wykrywania i kontroli wspomnianych wcześniej parametrów takich jak temperatura, wilgotność czy poziom stężenia CO2.

Systemy automatyki i sterowania staną się inteligentniejsze i lepiej połączone z nowymi aplikacjami
 

Wymagane wyższe wskaźniki w kotłach grzewczych

Zmieniające się przepisy i ustawodawstwo kładą coraz większy nacisk na wydajność kotłów grzewczych i innych systemów. Wymogi prawne dotyczące wydajności silników i wentylatorów w rozwiązaniach grzewczych spowodują z czasem przejście na systemy zasilane elektrycznie. Systemy te będą również dążyły do drastycznego ograniczenia szkodliwych emisji i zanieczyszczeń. LG niezmiennie dostarcza rozwiązania, które od dawna odpowiadają temu zapotrzebowaniu. LG Therma V oszczędza do 40% zużycia energii dzięki sprężarce inwerterowej i zaawansowanej technologii wentylatorów. Dodatkowo, wynik 75% naturalnej absorpcji odnawialnej energii AWHP (powietrzno-wodne pompy ciepła) od LG, sprzyja mniejszemu zużyciu paliw kopalnych i emisji CO2. Zaawansowane sterowanie i monitoring w Therma V czyni z niej lidera w zakresie efektywności systemów grzewczych.

LG będzie nadal zapewniać wydajne rozwiązania grzewcze
 

Bardziej intuicyjnie połączenie produktów HVAC

Zapotrzebowanie na serwis i konserwację w systemach HVAC jest wysokie, gdyż potencjalne przecieki i inne niesprawności mogą spowodować ogromne szkody. Inteligentne technologie z funkcjami monitorowania operacyjnego staną się z czasem niezbędne w branży. Firma LG oferuje intuicyjne narzędzia do monitorowania i proaktywnej konserwacji. Mobile LGMV to narzędzie do konserwacji i rozwiązywania problemów w systemach klimatyzacji Multi V. Składa się z modułu komunikacji bezprzewodowej i darmowej aplikacji, dostępnej dla smartfonów z systemem Android i iOS. LG SIMs (system monitorowania systemu smartfonem) zasadniczo składa się z prostego modułu komunikacji bezprzewodowej, który przesyła dane z czujników w zewnętrznym urządzeniu HVAC i umożliwia monitorowanie informacji o cyklu i operacjach z jednostki zewnętrznej. Łączność systemowa z rozwiązaniami LG daje również użytkownikom i technikom nieograniczony dostęp do możliwości monitorowania dzięki technologii wykrywania i BMS.


Intuicyjne rozwiązania dzięki systemowi łączności będą pożądane
 

Komercyjne urządzenia HVAC starają się spełnić wymagania dotyczące wydajności

Standardy wydajności napędzają innowacje w dużych jednostkach zewnętrznych. Napędy o zmiennej częstotliwości lub o zmiennej prędkości będą umieszczane w nowych aplikacjach. Koszty „gotowych” rozwiązań  nie będą już określać standardów wydajności w branży, ponieważ wymogi przepisów będą miały priorytet. Skuteczność firmy LG już wyprzedza stawkę. Sprężarka inwerterowa LG  pracująca w urządzeniach, podnosi wydajność i efektywność. Inteligentna kontrola rozwiązań Multi V sprawia, że systemy LG są najbardziej wydajne na rynku.


Wydajność stanie się ważniejsza dla dużych jednostek komercyjnych
 

Nowoczesne rozwiązania HVAC rozszerzają się na poprawę jakości powietrza

Automatyzacja odegra większą rolę w monitorowaniu i kontroli jakości powietrza. Połączone monitorowanie w czasie rzeczywistym zapewnia użytkownikom bardziej wiarygodne informacje o powietrzu w ich domach i obiektach. Zaawansowane czujniki i konfiguracje wykrywają szkodliwe cząsteczki i poziomy stężenia CO2, jednocześnie automatycznie podejmując działania, aby wprowadzić świeże powietrze do środowiska. Czujniki LG i systemy filtracji działają w połączonych środowiskach, aby zapewnić wysoką jakość powietrza. Wentylacja i cyrkulacja powietrza dostarczana w rozwiązaniach LG takich jak Multi V, centrale wentylacyjne czy odzyskiwanie energii, zapewniają najczystsze powietrze w każdym środowisku. Szkodliwe cząsteczki zanieczyszczeń i CO2 są wykrywane przez zaawansowane czujniki w rozwiązaniach LG i dane te są udostępniane w tych systemach, aby zarządzać wentylacją, filtracją i dystrybucją powietrza.

Rozwiązania LG ERV zapewniają zaawansowaną filtrację dla optymalnej jakości powietrza

Rok 2019 zadowala nas już teraz innowacjami, które pojawią się na rynku HVAC. Cieszymy się, że możemy dostarczać klientom usługi i produkty w najwyższej oczekiwanej jakości. Mamy też nadzieję, że zarówno dla nas jak i wszystkich Państwa ten rok będzie najlepszy!

 

*Produkty i rozwiązania mogą się różnić w zależności od kraju i warunków pracy. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z lokalnym biurem LG.