Dla LG Electronics troska o środowisko naturalne zawsze była i jest kwestią priorytetową. Inżynierowie LG od początku istnienia firmy dokładają wszelkich starań, aby produkty sygnowane marką LG spełniały najwyższe normy ekologiczne.

 

Wszystkie wytwarzane produkty oddziałują na środowisko naturalne podczas całego ich cyklu życia, począwszy od wykorzystania surowców oraz zasobów naturalnych, poprzez produkcję, pakowanie, transport, użytkowanie, recykling, na ostatecznym zniszczeniu tych produktów kończąc. Największy wpływ na środowisko mają jednak decyzje podejmowane już na etapie projektowania produktów (aż 80 proc.).

 

Laboratorium pełne energii

 

Aby spełnić wymagania dotyczące efektywności energetycznej oraz ochrony środowiska, firma LG prowadzi własne laboratoria badawczo-rozwojowe LG Energy Lab zarówno w Europie, jak i na całym świecie.

 

Prace w laboratoriach prowadzone są nad najnowszymi rozwiązaniami w zakresie obniżenia zużycia energii przez systemy klimatyzacji oraz nad produktami grzewczymi i wentylacyjnymi, których przeznaczeniem są obiekty zarówno komercyjne, jak i mieszkalne. Wydajność produktów LG jest stale monitorowana i analizowana przez zespół doświadczonych inżynierów i specjalistów z zakresu R&D. Ponadto badany jest wpływ różnych warunków środowiskowych na produkty LG, co pozwala dostosować odpowiednie rozwiązania do konkretnych wymagań środowiskowych każdego rynku.

 

Filozofia LG w koreańskim Chang-Won

 

Działalność firmy LG oparta jest m.in. na filozofii zrównoważonego rozwoju, czyli na zachowaniu równowagi pomiędzy kwestiami społecznymi, ekologicznymi i ekonomicznymi. Dbałość o przyrodę oraz przemyślana organizacja procesów produkcyjnych tak, aby ich wpływ na środowisko naturalne był jak najmniejszy, to długoterminowa strategia LG.

 

Przykładem wdrożenia filozofii zrównoważonego rozwoju jest bez wątpienia innowacyjna pod każdym względem i jedna z najnowocześniejszych fabryk LG, znajdująca się w mieście Chang-Won w Korei Południowej. Zastosowane w niej ekologiczne rozwiązania pozwoliły ograniczyć emisję gazów cieplarnianych przez fabrykę aż o 5000 ton rocznie.

 

Zmodyfikowano m.in. transport na terenie fabryki. Zmotywowano pracowników do zrezygnowania z dojazdów do pracy za pomocą prywatnych samochodów na rzecz kursujących wahadłowo autobusów. Ponadto spopularyzowano wśród pracowników transport rowerowy, dzięki czemu liczba korzystających z tego środka lokomocji wzrosła o prawie jedną trzecią. Dodatkowo znacznie ograniczono zużycie zbędnego oświetlenia oraz intensywność pracy klimatyzacji, co w żaden sposób nie wpłynęło na efektywność działania linii produkcyjnej w fabryce.

 

Deklaracja

 

Od 1994 roku firma LG Electronics realizuję zadania w ramach „Deklaracji LG w zakresie czystszego środowiska”. Długofalowa strategia zarządzania proekologicznego i tworzenia produktów przyjaznych dla środowiska naturalnego opiera się na czterech taktykach eko-projektowania:

 

  1. Eliminowanie substancji niebezpiecznych z cyklu produkcyjnego
  2. Poprawa efektywności energetycznej
  3. Zwiększenie możliwości recyklingu
  4. Redukcja wykorzystania zasobów

Strategia LG zakłada minimalizację ingerencji w środowisko naturalne na każdym etapie tworzenia i funkcjonowania produktu, począwszy od wdrażania rozwiązań o wysokiej efektywności energetycznej, po redukcję zużycia materiałów przy konstruowaniu urządzeń, przyczyniając się w ten sposób do poprawy jakości życia każdego z nas.