LG tworzy nowe laboratorium badawczo-rozwojowe w Europie, wzmacniając strategię lokalizacji biznesu HVAC

Nowy obiekt skupi się na rozwoju innowacyjnych rozwiązań HVAC dostosowanych do zróżnicowanych klimatów regionalnych w Europie

Firma LG Electronics zapowiedziała stworzenie nowgo laboratorium badawczo-rozwojowego (R&D) Air Solution we Frankfurcie w Niemczech. Najnowocześniejszy obiekt dołączy do istniejących laboratoriów LG Air Solution w Changwon w Korei Południowej i Atlancie w stanie Georgia w USA, tworząc globalny trójkąt badawczo-rozwojowy.

Nowe laboratorium o powierzchni blisko 1000 metrów kwadratowych będzie koncentrować się przede wszystkim na opracowywaniu wysokowydajnych rozwiązań w zakresie ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC) dla zróżnicowanych lokalnych klimatów Europy. Badania i testy będą prowadzone na szerokiej gamie domowych i komercyjnych systemów klimatyzacyjno-wentylacyjnych HVAC, w tym pomp ciepła, systemów monitorowania energii i platform zarządzania energią. Realizując szeroko zakrojony, lokalny program badawczo-rozwojowy, laboratorium we Frankfurcie wzmocni zdolność LG do dostarczania rozwiązań HVAC dostosowanych do potrzeb rynku europejskiego.

Ponadto nowe laboratorium będzie współpracować z niedawno uruchomionym Europejskim Konsorcjum Badań nad Zaawansowanymi Pompami Ciepła w celu opracowania pomp ciepła, które mogą niezawodnie zapewnić najwyższą wydajność ogrzewania podczas surowych zim w Europie Północnej. Aby wzmocnić możliwości swojej europejskiej działalności w zakresie urządzeń HVAC, LG planuje rozwijać i aktywnie rekrutować lokalne talenty w takich dziedzinach, jak projektowanie pomp ciepła i technologia inteligentnego domu.

Oczekuje się, że europejski rynek HVAC, będący głównym obszarem zainteresowania LG, odnotuje znaczny wzrost w nadchodzących latach ze względu na dalekosiężną politykę energetyczną Unii Europejskiej (UE). Obejmują one plan REPowerEU*, który ma na celu zmniejszenie zużycia energii, dywersyfikację dostaw energii, rozwój odnawialnych źródeł energii i zmniejszenie zależności od paliw kopalnych do 2030 roku. Co więcej, polityka Zielonego Ładu prowadzona przez UE ma na celu znaczne zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do 2030 r., z dalszymi redukcjami do 2040 r., aby do 2050 r. osiągnąć społeczeństwo neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla.

Polityka energetyczna UE znacznie zwiększyła popyt na wysokowydajne produkty elektryczne, w szczególności wysokowydajne systemy ogrzewania i chłodzenia jak pompy ciepła. Systemy te oferują zmniejszoną emisję dwutlenku węgla w porównaniu do konwencjonalnych rozwiązań zasilanych paliwami kopalnymi.

Rozwiązania HVAC firmy LG, w tym wydajne pompy ciepła, są wysoce konkurencyjne ze względu na zaawansowaną technologię głównych komponentów firmy. LG opracowuje i produkuje kluczowe komponenty, takie jak sprężarki i silniki, niezbędne w produktach klimatyzacyjnych i wielu innych urządzeniach. Firma aktywnie inwestuje również w badania i rozwój, aby stale ulepszać swoje wiodące w branży technologie, w tym wymienniki ciepła, falowniki i pompy ciepła.

Aby napędzać rozwój B2B i zwiększać efektywność zarządzania, dział HVAC firmy LG opracowuje kompleksowy lokalny system obejmujący wszystkie obszary operacyjne, od badań i rozwoju oraz sprzedaży, po konserwację i obsługę klienta. W ramach tej inicjatywy firma LG rozszerzyła swoją sieć akademii HVAC do 62 lokalizacji w 43 krajach w Ameryce Północnej, Ameryce Łacińskiej, Europie i Azji, szkoląc ponad 30 000 inżynierów HVAC rocznie.

„Oprócz opracowywania zróżnicowanych rozwiązań HVAC dostosowanych do regionalnych warunków klimatycznych Europy, nasze nowe laboratorium badawczo-rozwojowe Air Solution we Frankfurcie będzie wspierać nasze globalne wysiłki w zakresie dekarbonizacji i elektryfikacji. LG będzie nadal umacniać swoją pozycję lidera w branży HVAC w Europie i na świecie” – powiedział James Lee, szef jednostki biznesowej Air Solution w LG Electronics Home Appliance & Air Solution Company.

 

*Unijny plan REPowerEU zmniejszył zużycie gazu o 18 procent, a zależność od rosyjskich paliw kopalnych spadła z 45 procent w 2021 roku do 15 procent w 2023 roku. (https://commission.europa.eu/strategy-and-policy/priorities-2019-2024/european-green-deal/repowereu-affordable-secure-and-sustainable-energy-europe_en)