Popraw komfort życia dzięki szerokiej gamie rozwiązań HVAC, które gwarantują lepszą jakość powietrza w pomieszczeniach.

Naukowcy z różnych zakątków świata pracują nad poznaniem wpływu jakości powietrza wewnątrz budynków (IAQ – Indoor air quality) na nasze zdrowie oraz oczekiwaną długość życia, ale nie tylko. Od domu, pracy, po szkołę i przestrzeń publiczną Europejczycy w dzisiejszych realiach spędzają około 90 proc. czasu w pomieszczeniach1. Ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej staje się dbałość o jak najlepszą obsługę i serwis systemów HVAC. Wszystko po to, by optymalizować jakość powietrza w przestrzeniach zamkniętych i jednocześnie zmniejszać ryzyko wpływu zanieczyszczeń na człowieka. Obecna globalna pandemia również skupia uwagę na niekorzystnych skutkach zdrowotnych spowodowanych nieefektywną wentylacją. Badania wykazały, że na obszarach o wyższym stężeniu szkodliwych substancji gorsza jakość powietrza może zaostrzać szereg schorzeń, w tym choroby układu oddechowego i układu krążenia, co wiąże się z przedwczesną śmiertelnością na całym świecie2.

W 2009 r. oszacowano, że 83 proc. ludzi3 mieszkających w miastach całej Europy było narażonych na zanieczyszczenia, których poziom przekraczał normy określone przez WHO. Substancje te znajdują się w wdychanym powietrzu, mogą być widoczne lub nie. Część z nich wytwarzana jest przez ludzi, np. spaliny, ale też opary i zapachy z gotowania czy środków czyszczących. Inne – przez środowisko, czyli pyłki, bakterie i drobny kurz. Powietrze w pomieszczeniach, bardziej skoncentrowane niż na otwartej przestrzeni, ma zazwyczaj gorszą jakość4.

Nowe klimatyzatory z linii mieszkaniowej firmy LG Electronics zostały wzbogacone o technologię antybakteryjną, dzięki czemu użytkownicy mogą łatwiej zadbać o zdrowsze powietrze w swoich domach. Modele z 2021 roku – LG Deluxe i ARTCOOL Mirror – wyposażone są w nowoczesny system UV LED – UVnanoTM. Zapewnia on czystość przepływającego powietrza i utrzymuje wentylator w 99,99 proc. wolnym od bakterii świetle ultrafioletowym. Diody LED, które emitują promienie UV, znajdują się pod wentylatorem, bezpośrednio uszkadzają DNA mikroorganizmów, rozrywając ich wiązania i uniemożliwiając w ten sposób namnażanie. Po wybuchu pandemii COVID-19 firma LG Electronics bardzo zaangażowała się w prace nad rozwojem prozdrowotnych funkcji produkowanych klimatyzatorów, wyposażając je w nanotechnologię UV.

LG DUALCOOL podczas pełnowymiarowego oczyszczania skutecznie filtruje
powietrze, jednocześnie utrzymując w domu komfortową temperaturę.
Może też w trzystopniowym procesie aktywnie neutralizować toksyny
unoszące się w powietrzu.

  1. Automatyczne wykrywanie PM1.0: czujnik rozpoznaje jakość powietrza
    i cząsteczki kurzu o wielkości do PM1.0.
  2. Dyfuzor jonów: dyfuzor emituje 5 milionów jonów, które zabijają
    nanocząsteczki w powietrzu.
  3. System filtracji: magnetyczny filtr mikropyłowy wychwytuje
    nanocząsteczki obecne w powietrzu.

Wyświetlacz za pomocą kolorów prezentuje pełną informację o stanie
jakości powietrza (IAQ) w pomieszczeniu.

Już w ubiegłym roku oferta przeznaczona do zastosowań komercyjnych została rozszerzona o klimatyzator kasetonowy DUAL Vane z oczyszczaniem powietrza. LG oferuje rozwiązanie problemu szkodliwych dla ludzi ultradrobnych pyłów. DUAL Vane to produkt wysokowydajny, zapewnia wyższą jakość powietrza na dużej przestrzeni – nawet do 147 m2. Pięciostopniowy system oczyszczania usuwa zapachy, zarazki i niewidoczny, drobny pył PM 1.0. Co ważne, filtr można czyścić wodą – pozwala to na długotrwałe użytkowanie i zapewnia zdrowsze wnętrze pomieszczeń.