LG NeON H: Nowy zaawansowany

moduł fotowoltaiczny typu N

Aktualnie na rynku modułów fotowoltaicznych obserwujemy bardzo dynamiczny rozwój, wielu producentów dąży do uzyskania produktu o wysokiej wydajności i wysokiej mocy. LG Solar, kluczowy gracz w branży fotowoltaicznej, jest jednym z wiodących światowych producentów modułów fotowoltaicznych, a po wielu latach badań opracował i wdrożył nową technologię ogniw typu N w swoich nowych modułach o nazwie „NeON H”.

Najnowszy, zaawansowany panel fotowoltaiczny firmy LG Electronics, wyposażony w innowacyjne ogniwa typu N w technologii half-cut, zapewnia wysoką moc wyjściową i jest objęty 25-letnią gwarancją na produkt i wydajność. Moduł LG NeON H jest idealny zarówno do zastosowań domowych, jak i komercyjnych, ponieważ oferuje bezemisyjną energię i długotrwałą niezawodność w pakiecie, który zapewnia lepszą wydajność w porównaniu z poprzednim modelem.

Ponieważ większość modułów dostępnych obecnie na rynku wykorzystuje ogniwa typu P, LG NeON H wykorzystuje ogniwa typu N o niskim współczynniku temperaturowym -0,33% na stopień Celsjusza*. Niski współczynnik temperaturowy to wydajniejsza praca modułów podczas słonecznych dni i dodatkowe kWh dla użytkowników końcowych. Dwustronna struktura ogniw typu N umożliwia również pochłanianie światła słonecznego zarówno z przodu, jak i z tyłu. W rezultacie moduł zapewnia wyjątkową moc wyjściową, generując maksymalnie 390 W ze swoich 120 ogniw, jednocześnie minimalizując straty mocy**. Wysoce trwałe rozwiązanie do pozyskiwania energii z promieni słonecznych pracuje bez zakłóceń nawet w trudnych warunkach pogodowych, a także jest odporne na degradację spowodowaną światłem (efekt LID), oraz utratę wydajności wskutek działania promieni słonecznych w pierwszych godzinach po instalacji***.

Dla LG Electronics, zapewnienie najwyższej jakości modułów fotowoltaicznych to główny cel, na którym nieustannie się koncentruje. Firma, jako pierwszy na świecie producent, przeprowadza szeroko zakrojone kontrole jakości każdego modułu za pośrednictwem własnego, uznanego na całym świecie laboratorium (certyfikowanego przez 4 niezależne organizacje, m.in. przez dwie główne międzynarodowe jednostki kontrolujące i certyfikujące – UL i TÜV Rheinland) oraz systemu kontroli jakości wzorowanego na rygorystycznych normach IEC, organizacji, która zajmuje się standardami i normami z dziedziny elektrotechniki. Ten proces znacznie różni się od innych producentów sektora energii solarnej na rynku. Spełniając branżowe standardy testowania, panele LG NeON H mają gwarancję działania z 90,6% swojej pierwotnej wydajności nawet po 25 latach ciągłego użytkowania****.

„Nasz nowy moduł fotowoltaiczny NeON H to najbardziej niezawodne i wydajne rozwiązanie w zakresie energii odnawialnej, jakie kiedykolwiek stworzyło LG”, powiedział Kevin Kim, wiceprezes ds. Energii w firmie LG Electronics Business Solutions. „Jako jeden z niewielu producentów, którzy mogą zaoferować ćwierćwieczną gwarancję na swoje produkty fotowoltaiczne, firma LG kontynuuje swoje zaangażowanie w dostarczanie wydajnych i skutecznych rozwiązań, które przetrwają próbę czasu”. Tym samym firma LG wpływa na kształtowanie przyszłości dzięki swoim wiodącym w branży, wysoce wydajnym rozwiązaniom fotowoltaicznym oraz pomaga sprostać wyzwaniom związanym z produkcją zrównoważonej energii na całym świecie.

* Współczynnik temperaturowy zweryfikowany na podstawie wewnętrznych danych z testów przyspieszonych.
** Certyfikowany przez CSA Group, styczeń 2021.
*** Początkowa wydajność zweryfikowana na podstawie wewnętrznych danych z testów przyspieszonych.
**** 25-letnia wydajność zweryfikowana na podstawie wewnętrznych danych z testów przyspieszonych. Rzeczywista wydajność może się różnić w zależności od środowiska lub warunków użytkowania.