Mamy ambicję pomóc naszym klientom w pełnym wykorzystaniu zakupionych przez nich systemów HVAC, a dzięki LG Multi V 5 jesteśmy już teraz pewni, że właśnie do tego dochodzimy! Dla nas w LG rozwiązanie Multi V 5 VRF z Dual Sensing Control jest czymś więcej niż tylko systemem HVAC – jest symbolem naszego zaangażowania w innowacyjną i energooszczędną technologię, która zapewnia komfort i wygodę naszym klientom na całym świecie.

Postanowiliśmy pokazać postępy dokonane w naszej technologii i lepsze wyniki osiągnięte dzięki naszemu zaangażowaniu w innowacyjne rozwiązania.

Dual Sensing Control w centrum naszego nowego rozwiązania VRF

Nasz własny Dual Sensing Control jest jednym z głównych czynników, które odróżniają Multi V 5 od innych rozwiązań VRF. Jest pierwszą technologią tego rodzaju na rynku z jednoczesnym wykrywaniem temperatury i wilgotności, która pozwala na bardziej efektywne zarządzanie ogrzewaniem i chłodzeniem. Dual Sensing Control maksymalizuje komfort, eliminując przechłodzenie przy niskiej wilgotności i zapobiegając niepotrzebnej utracie energii. Mając to na uwadze, chcieliśmy zobaczyć rzeczywiste efekty działania Multi V 5 i Dual Sensing Control.

Dla porównania zainstalowaliśmy system Multi V 5 i poprzedni model VRF

Testowanie Multi V 5

Postanowiliśmy zademonstrować innowację związaną z technologią Dual Sensing Control i innymi technologiami Multi V 5, przeprowadzając serię testów porównujących działanie Multi V 5 i rozwiązania VRF poprzedniej generacji w dwupiętrowym obiekcie w Walencji w Hiszpanii. W obiekcie na pierwszym poziomie znajduje się laboratorium, a przestrzeń biurowa, sala konferencyjna i sala szkoleniowa na poziomie drugim. Naszym celem było przedstawienie dokładnych porównań obu systemów VRF. Aby wykonać to zadanie, zainstalowaliśmy jednocześnie jednostki wewnętrzne i zewnętrzne zarówno Multi V 5, jak i z poprzedniego systemu w osobnych przestrzeniach. Byliśmy odpowiedzialni za instalację urządzeń HVAC, a nasze laboratorium DR w Korei monitorowało wyniki testów. Wprowadziliśmy system PDI do kontrolowania i porównywania zużycia energii i wykorzystaliśmy otwarcie portu IP do monitorowania wszystkich aspektów działania instalacji. Dzięki tym testom ostatecznie potwierdziliśmy wyższą efektywność energetyczną i funkcjonalność Multi V 5 w stosunku do naszych poprzednich systemów VRF.

Dual Sensing Control zapewnia oszczędności

Dual Sensing Control naprawdę spełnił wszelkie oczekiwania zapewniając 20,4% redukcji zużycia energii. Udało nam się również wykazać zmniejszenie zużycia energii o 36% w warunkach wilgotności 40% lub mniej. Dzięki możliwości jednoczesnego mierzenia temperatury i wilgotności byliśmy w stanie dokładnie określić wymagane obciążenie cieplne zarówno przy wysokiej, jak i niskiej wilgotności. Temperatura czynnika chłodniczego została obniżona przy wysokiej wilgotności, aby poprawić ogólną wydajność chłodzenia, a jego temperatura została podniesiona przy niskiej wilgotności, aby zapobiec przechłodzeniu i poprawić wydajność.

 

Główne komponenty zapewniają precyzyjną kontrolę

Innowacyjność głównych komponentów Multi V 5 ma ogromne znaczenie. Czujniki, które umożliwiają sterowanie Dual Sensing Control zapewniają dokładniejszy odczyt parametrów, a czynniki takie jak sprężarki, wentylatory i elementy cyklu (np. wymienniki ciepła, itp.) zapewniają dokładniejszą i bardziej aktywną kontrolę. Jednak Multi V 5 to coś więcej niż tylko cud techniki, zapewnia on także niezrównany komfort w różnych warunkach w każdym obiekcie. Intuicyjne możliwości detekcji Dual Sensing Control sprawiają, że Multi V 5 jest bardziej elastycznym i wszechstronnym systemem do zastosowania we wszystkich warunkach środowiskowych.

Multi V 5 to ekologiczne rozwiązanie zapewniające najwyższy komfort i stabilność systemu we wszystkich środowiskach. Dual Sensing Control i inne kluczowe komponenty sprawiają, że Multi V 5 jest ewidentnie zaawansowanym rozwiązaniem i świetnym przykładem tego, że stawiamy na jakość, innowacyjność i komfort.

Aby dowiedzieć się więcej o naszych testach w Walencji, obejrzyj poniższe wideo.