Nowa seria klimakonwektorów LG Electronics.

LG Air Solution wprowadza jednostkę wewnętrzną przystosowaną do współpracy z instalacjami wodnymi. Kompleksowe rozwiązanie łączy wszechstronność zastosowań z prostotą obsługi. Firma LG Electronics zaprezentowała serię klimakonwektorów o szerokiej gamie zastosowań. Urządzenia zapewniają optymalną wydajność pracy w różnych typach pomieszczeń.

LG Electronics ma ugruntowaną pozycję jako dostawca rozwiązań dla branży HVAC, jednak do tej pory w ofercie firmy brakowało wszechstronnego klimakonwektora. Z tego powodu firma opracowała nową serię rozszerzając gamę tych urządzeń produkowanych w Europie. Rozbudowana oferta wielofunkcyjnych produktów otwiera nowe możliwości biznesowe zarówno przed dostawcami, jak i instalatorami. Klimakonwektory LG są na tyle wszechstronne, a jednocześnie proste w obsłudze, że w 90% zaspokajają zapotrzebowanie rynkowe na systemy HVAC do pomieszczeń.

Seria obejmuje sześć wyjątkowych typów urządzeń, dopasowanych do różnych instalacji i wymogów w zakresie ogrzewania oraz chłodzenia. Dzięki elastyczności zastosowań, w połączeniu z efektownym, nowoczesnym wzornictwem i prostą instalacją, klimakonwektory LG   idealnie sprawdzą się w pomieszczeniach mieszkalnych, komercyjnych i biurowych. Jakość powietrza ma dziś ogromne znaczenie, a klimakonwektory LG nowej serii zapewniają czyste powietrze oraz komfort przez cały rok, sprzyjając zdrowiu i dobremu samopoczuciu ich użytkowników.

Linie wchodzące w skład serii zostały zaprojektowane tak, by wręcz przewyższyć oczekiwania klientów, zapewniając nie tylko wyjątkową wydajność działania, ale także szereg dodatkowych korzyści. Linia VFL obejmuje siedem różnych modeli. Urządzenia są umieszczone w specjalnej obudowie, przystosowanej do montażu naściennego. Generują pionowy przepływ powietrza, zapewniając jego swobodne rozprowadzanie po całym pomieszczeniu, a przy tym nie wytwarzają nadmiernego hałasu podczas pracy.

Linia VFC to osiem różnych modeli, które można zamontować przy podłodze lub pod sufitem, z opcją pionowego i poziomego montażu. Urządzenia mają obudowę z izolowanej termicznie ocynkowanej blachy stalowej.
Z kolei linia VFU obejmuje pięć różnych produktów przeznaczonych do montażu przy podłodze lub pod sufitem. Podobnie jak klimakonwektory VFL, są dostępne w specjalnej obudowie. Zewnętrzna obudowa została wyposażona w kratki wylotowe i wlotowe z wbudowanymi filtrami.
Seria klimakonwektorów LG obejmuje także linie VFY i VFZ oraz jednostkę kasetonową 4kierunkową. Linia VFY to siedem modeli klimakonwektorów kanałowych o średnim ciśnieniu statycznym, przeznaczonych do montażu poziomego. Z kolei linia VFZ obejmuje cztery modele typu kanałowego o wysokim ciśnieniu statycznym, które są przystosowane zarówno do montażu poziomego, jak i pionowego.
Klimakonwektory LG to jednostki wewnętrzne, które doskonale sprawdzą się w rozwiązaniach do instalacji wodnych, współpracujących z agregatami wody lodowej LG GC Scroll Chiller czy flagowymi pompami ciepła typu powietrze-woda – THERMA V.

„Europejski rynek klimakonwektorów ma wartość 400 mln EUR i notuje tendencję wzrostową o około 15% wyższą w stosunku do roku ubiegłego. Jesteśmy przekonani, że nowe, produkowane w Europie klimakonwektory marki LG, obejmujące ponad 90% rynku, stanowią dla naszych klientów doskonałą okazję, by rozszerzyć działalność i oferować urządzenia jednej marki do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń w instalacji wodnej” — podkreśla Luca Della Giovanna, kierownik ds. rozwoju biznesu w Air Solution Europe (LG Electronics).