LG Electronics powraca na targi AHR Expo,

prezentując po raz pierwszy portfolio HVAC

na rok  2022

Na największej na świecie wystawie HVAC główne punkty oferty stanowią wiodące w branży technologie VRF, energooszczędne systemy pomp ciepła, rozwiązania IAQ i wszechstronne urządzenia sterujące

Lider technologii klimatyzacyjnych, firma LG Electronics (LG), prezentuje w tym tygodniu na targach AHR Expo 2022 w Las Vegas swoją bogatą ofertę rozwiązań HVAC na rok 2022 dla sektora komercyjnego, lekkiego komercyjnego i mieszkaniowego – w tym wiodącą w branży technologię zmiennego przepływu czynnika chłodniczego (VRF), najnowsze energooszczędne systemy pomp ciepła, rozwiązania z zakresu uzdatniania powietrza w budynkach oraz wszechstronne produkty z zakresu automatyki budynku i łączności.

Jednym z najważniejszych wydarzeń jest oficjalny debiut agregatu chłodniczego Inverter Scroll Heat Pump Chiller (ISHPC) firmy LG. Wprowadzając innowacje w kategorii chłodzonych powietrzem agregatów chłodniczych, LG ISHPC wykorzystuje technologię inwerterową, aby dostarczać ciepłą i zimną wodę zarówno do zastosowań związanych z komfortem, jak i technologicznych, zapewniając wysoką wydajność z jednoczesnym zachowaniem cichej pracy, elastyczności oraz efektywności energetycznej. Łącząc kluczowe cechy konstrukcyjne technologii VRF z produkcją wody lodowej, LG podnosi standard chłodzonych powietrzem agregatów chłodniczych, oferując zestaw wysokowydajnych funkcji i zapewniając inżynierom elastyczne, ekonomiczne i odpowiednio dobrane rozwiązanie do ogrzewania i chłodzenia za pomocą powietrznej pompy ciepła. W połączeniu z rosnącym trendem rynkowym w kierunku elektryfikacji, wysoka wydajność grzewcza nowego LG ISHPC przy niskich temperaturach otoczenia jest praktycznym rozwiązaniem inżynieryjnym, które spełnia wymagania dotyczące ogrzewania ciepłej wody, wspierając jednocześnie strategię redukcji emisji dwutlenku węgla.

Jesteśmy podekscytowani, że po wielu miesiącach możemy dołączyć do branży i powrócić na targi AHR Expo – zarówno wirtualnie, jak i osobiście. Z niecierpliwością czekamy na możliwość przedstawienia najnowszej oferty LG i innowacji produktowych w zakresie jakości powietrza, elektryfikacji i inteligentnej łączności, ponieważ zaprezentujemy tu naszą najbardziej innowacyjną gamę wiodących w branży rozwiązań do zastosowań komercyjnych i mieszkaniowych na ten rok oraz kolejne lata.
— powiedział Steve Scarbrough, starszy wiceprezes ds. technologii klimatyzacji w LG Electronics USA.

Uczestnicy największych na świecie targów branży HVAC dla inżynierów, wykonawców, dystrybutorów i innych profesjonalistów, którzy odwiedzą stoisko LG nr N7906, będą mogli zapoznać się z najnowszymi technologiami klimatyzacyjnymi LG oraz wielokrotnie nagradzanymi produktami i urządzeniami sterującymi.

Oprócz agregatu chłodniczego LG Inverter Scroll Heat Pump Chiller odwiedzający targi AHR będą mogli obejrzeć następujące rozwiązania:

LG Split Compact DOAS (dedykowany system uzdatniania powietrza zewnętrznego)

Urządzenie LG Split Compact DOAS, finalista nagrody AHR 2022 Innovation Award w kategorii wentylacji, wyposażone jest w wężownicę główną oraz wężownicę dogrzewającą na gorący gaz i całkowicie osusza, chłodzi lub ogrzewa powietrze zewnętrzne do wentylacji przestrzeni, w której przebywają ludzie, szczególnie w przypadku modernizacji z ograniczoną przestrzenią sufitową, rurową lub kanałową. Split Compact DOAS, który przeszedł na AHR 2022 do finału w kategorii uzdatniania powietrza w pomieszczeniach, ma fabrycznie zainstalowaną sekcję odzyskiwania ciepła, wbudowaną grafikę w kontrolerze DOAS i opcjonalny kontroler AC Smart® z ekranem dotykowym. Integracja elementów sterujących DOAS z systemem LG VRF zapewnia efektywne codzienne monitorowanie i sterowanie przez zarządców obiektów.

Podgrzewacz wody LG Inverter Heat Pump Water Heater

Podgrzewacz wody LG z inwerterową pompą ciepła jest energooszczędną alternatywą dla elektrycznych oporowych lub gazowych podgrzewaczy wody. Jest idealny do zastosowań mieszkalnych i dostarcza ciepłą wodę ze sprawnością 3,75 UEF potwierdzoną certyfikatem ENERGY STAR®. Wyposażony jest w sprężarkę inwerterową LG, wyróżnia się cichą pracą na poziomie 42 dB(A) oraz możliwością zdalnego zarządzania przez Wi-Fi za pomocą aplikacji LG ThinQ® na smartfony.

LG Multi F MAX z technologią LGRED° [jednostki 36K, 42K i 48K]

Wielostrefowy system pompy ciepła LG Multi F MAX z technologią grzewczą LGRED° i pojedynczą jednostką zewnętrzną, do której można podłączyć nawet osiem jednostek wewnętrznych, zapewnia ciągłe ogrzewanie do –25°C i 100 procent wydajności znamionowej przy –15°C. System Multi F Max z technologią LGRED° jest idealny do użytku domowego i lekkich zastosowań komercyjnych. Zaprojektowano go tak, aby umożliwić umieszczanie poszczególnych jednostek wewnętrznych w odpowiednich pomieszczeniach, zwiększając komfort poprzez indywidualne ustawienia temperatury przy jednoczesnym unikaniu nadmiernego chłodzenia i/lub ogrzewania, co minimalizuje nieprzyjemne wahania temperatury.

LG MultiSITE™ VM3

MultiSITE™ VM3 oferuje centralne sterowanie innowacyjną technologią VRF firmy LG oraz systemami innymi niż VRF. System VM3, zasilany przez wiodący w branży system Niagara Framework®1, oferuje graficzny interfejs użytkownika oparty na HTML5, który można łatwo dostosować do wymagań budynku lub klienta. MultiSITE VM3 jest skalowalny i gotowy do użycia w IoT.

Aplikacja LG ThinQ®

Aplikacja LG ThinQ umożliwia zdalne sterowanie urządzeniami LG HVAC oraz urządzeniami AGD firmy LG. Funkcje ThinQ obejmują polecenia aktywowane głosowo, możliwość autoryzacji zdalnego dostępu dla techników i planowanie warunków panujących w poszczególnych pomieszczeniach. Dzięki funkcji Smart Diagnosis™ użytkownicy mogą bezpośrednio zadawać pytania ekspertom systemowym, aby zapewnić prawidłowe działanie i konserwację systemu.

 

Więcej informacji na temat produktów LG prezentowanych na targach AHR Expo 2022 można znaleźć na stoisku LG Electronics nr N7906. Dodatkowe informacje na temat pełnego asortymentu systemów klimatyzacyjnych LG dostępnych w Polsce znajdują się pod adresem https://www.lg.com/pl/business/klimatyzacja.