Klimatyzator ścienny Deluxe Sirius Inverter V to nowość produktowa marki, która idealnie dopełnia i tak już bogatą paletę urządzeń LG Electronics. Ten innowacyjny klimatyzator znajdzie swoje zastosowanie przede wszystkim w pomieszczeniach mieszkalnych i hotelowych, domach jednorodzinnych, biurach, sklepach, a także w obiektach użyteczności publicznej. Klimatyzatory pokojowe LG od lat wyznaczają światowe trendy w sektorze klimatyzacji RAC.

Minimalistyczne wzornictwo z wysoką klasą energetyczną

Nowa generacja klimatyzatorów Deluxe Sirius Inverter V charakteryzuje się kompaktowymi rozmiarami, wysoką wydajnością chłodzenia oraz dużą wygodą użytkowania. Smukły i prosty design tych klimatyzatorów zapewnia łatwość montażu oraz wygodę czyszczenia tego typu urządzeń. Nietuzinkowy, elegancki styl sprawia, że klimatyzatory Deluxe Sirius Inverter V pasują praktycznie do każdego wnętrza.

 

Deluxe Sirius Inverter V to klimatyzator posiadający obudowę o klasycznych kształtach, skrywającą w sobie zaawansowaną technologię inverterową LG. Klimatyzator Deluxe Sirius pracuje w klasie energetycznej A++/A++ (chłodzenie/ogrzewanie – modele 2,5 i 3,5 kW) lub A++/A+ (chłodzenie/grzanie – modele 5,0 i 6,6 kW).

Wydajność chłodzenia i grzania na najwyższym poziomie

Dzięki zastosowaniu w klimatyzatorach Deluxe Sirius Inverter V wymiennika ciepła o wysokiej gęstości, a także doładowania napędu bezpośredniego, polepszyły się parametry sprężarki oraz wydajność grzewcza urządzeń LG. Unikalny wysokociśnieniowy wentylator łopatkowy oraz wydajne duże śmigło jednostki zewnętrznej zapewniają bardzo efektywne chłodzenie i ogrzewanie.

Auto Swing

Ogromną zaletą klimatyzatora Deluxe Sirius LG jest 4-kierunkowy rozbudowany system ochrony nawiewanego powietrza. Tego typu rozwiązanie pozwala użytkownikowi określić kierunek, w jakim ma być wydmuchiwane powietrze (góra, dół, na wprost, w lewo lub w prawo). Dodatkowo użytkownicy klimatyzacji mają do dyspozycji 6-stopniowe sterowanie nawiewem w pionie oraz 5-stopniowe sterowanie nawiewem w poziomie.

 

Funkcja Auto Swing pozwala uniknąć wrażenia przeciągu w pomieszczeniu, zapewniając tym samym wygodę oraz niebywały komfort użytkownikom klimatyzacji. Dzięki zdalnemu sterowaniu z poziomu pilota mamy pełną kontrolę nad kierunkiem nawiewu powietrza.

Niski poziom hałasu

Klimatyzatory serii Deluxe Sirius LG to energooszczędne urządzenia o bardzo niskim poziomie hałasu. Dzięki zastosowaniu przez LG specjalnej technologii ukośnych łopatek, innowacyjnej konstrukcji sprężarki, która zapewnia niski poziom wibracji oraz silnikowi BLDC, klimatyzatory Deluxe Sirius LG stanowią przykład funkcjonalności i komfortu. Klimatyzatory z tej serii emitują w trybie nocnym hałas na poziomie zaledwie 19 dB (jednostki o mocy 2,5 i 3,5 kW). Dodatkowo poziom hałasu jednostki zewnętrznej w trybie pracy nocnej może zostać obniżony nawet o 6 dB poprzez ustawienie przełącznika na płycie PCB.

Skuteczna jonizacja powietrza oraz automatyczne osuszanie

Jonizator Plasmaster Plus w skuteczny sposób neutralizuje znajdujące się w powietrzu wszelkie drobnoustroje oraz nieprzyjemne zapachy. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii jonizator nie gromadzi na swojej powierzchni żadnych zanieczyszczeń, a tym samym nie ulega on zapychaniu. Filtr pracuje bezgłośnie, przez co nie ogranicza wydajności klimatyzacji ani komfortu jej użytkowania.

 

Aby uniknąć zalegania wilgoci w wymienniku ciepła, klimatyzacja LG, poprzez funkcję automatycznego osuszania, pozostawia wentylator włączony przez jakiś czas po wyłączeniu klimatyzatora. Pozwala to dokładnie osuszyć wymiennik ciepła. Funkcja automatycznego osuszania pomaga zachować w pomieszczeniu zdrowe i świeże powietrze, pozbawione bakterii oraz pleśni.

One Touch Soft Air

Dzięki tej funkcji, z wykorzystaniem tylko jednego przycisku na pilocie, użytkownik ma możliwość ustawienia nawiewu w taki sposób, aby był on jak najdelikatniejszy. Wówczas żaluzje klimatyzatora kierują się w górę, a strumień chłodnego powietrza jest nadmuchiwany ponad głowami domowników.

Podstawowe dane techniczne LG Deluxe Sirius D12CM