Zabytkowe hotele są idealnym miejscem dla współczesnych podróżników, którzy chcą uciec od zgiełku codziennego życia. Mają one wyjątkowy urok zarówno dla turystów, jak i mieszkańców oferując inne podejście do luksusu niż inne hotele premium. Jednak ich wiek i tradycyjne wzornictwo, które tak wielu uważa za atrakcyjne, mogą również odpychać odwiedzających, którzy są przyzwyczajeni do nowoczesnego luksusu i wygody. Stanowi to wyjątkowe wyzwanie dla hoteli: W jaki sposób można podnieść standard hotelu zachowując jego historyczne korzenie?

 

Celem zabytkowych hoteli jest zapewnienie jak najwyższego poziomu obsługi, ale napotykają na nie lada trudności nie chcąc utracić ich odrębnego charakteru przy modernizacji. W końcu tradycyjny wystrój hotelu często przyciąga gości, więc rezygnacja z historycznego autentyzmu w celu zapewnienia nowoczesnego luksusu mogłaby pogorszyć pozycję hotelu.

 

Niektóre nowoczesne udogodnienia łatwiej zastosować niż inne. Bez względu na motyw przewodni hotelu, urządzenia takie jak telewizory, telefony i lodówki można w nim instalować bez uszczerbku dla tradycyjnego wystroju. Podobnie, nawet najbardziej nowoczesne udogodnienia, takie jak szybkie sieci Wi-Fi, są bardzo powszechnie dostępne w większości zabytkowych hoteli. Obecność tych nowoczesnych udogodnień można przypisać ich nieinwazyjnej instalacji. Jednakże te łatwe do zainstalowania produkty nie załatwiają wszystkiego. Wiele nowoczesnych technologii, które uważamy za niezbędne w życiu codziennym, wymaga sporo kreatywnego myślenia, aby można je było bezproblemowo zintegrować z zabytkowymi hotelami bez zakłócania ich historycznej atmosfery.

 

Jednym z najtrudniejszych do zainstalowani współczesnych udogodnień jest nowoczesna klimatyzacja. Niestety, jest to absolutnie niezbędne, aby zapewnić komfortowy pobyt gościom hotelowym. Główną wadą nowoczesnych rozwiązań klimatyzacyjnych są bardzo trudne do spełnienia wymagania instalacyjne w tego typu obiektach. Wiele z tych budynków zaprojektowano przed wprowadzeniem klimatyzacji, a te, które wyposażone są w starsze systemy, często nie mają przestrzeni potrzebnej na nowoczesne rozwiązania.

 

LG nowoczesne instalacje

 

Instalacja nowoczesnych rozwiązań klimatyzacyjnych w starych hotelach jest problematyczna w kilku różnych obszarach. Po pierwsze, konieczne jest staranne planowanie, aby rozwiązanie HVAC mogło pracować bardzo wydajnie przy jak najmniejszym wpływie na historyczny projekt budynku. Kolejnym poważnym problemem jest umieszczenie jednostek skraplających. Starsze konstrukcje mogą nie wytrzymać instalacji ciężkich jednostek na dachach, więc elastyczność instalacji jest niezwykle ważna. Wreszcie, nowe rozwiązanie musi być jak najcichsze, aby nie przeszkadzać gościom hotelowym. Efektywność energetyczna i inne czynniki również odgrywają ważną rolę w wyborze odpowiedniego rodzaju klimatyzacji, ale głównym problemem każdego właściciela hotelu jest zachowanie eleganckiej atmosfery nieruchomości, która nawiązuje do minionej epoki.

 

Otwarty w 1928 roku, Chicago Motor Club został wpisany do Krajowego Rejestru Miejsc Historycznych w 1978 roku. Budynek popadł w ruinę i stał opuszczony przez kilka lat, aż w 2015 roku przeszedł gruntowną renowację – powstał tu hotel Hilton Hampton Inn. Właścicielom zależało na zachowaniu projektu Art Deco budynku z jednoczesną modernizacją wnętrza i udogodnień. Aby pogodzić zaawansowaną technologię z luksusem i wygodą tego zabytkowego budynku, właściciel Hampton Inn Chicago Downtown i jego kontrahent do spraw technicznych połączyli siły z LG Air Conditioning Systems i lokalnym przedstawicielem Midwest Applied, aby znaleźć idealne rozwiązanie HVAC. Po dokonaniu przeglądu budynku zespół projektowy wybrał potężny system Multi V IV VRF jako idealny system klimatyzacji dla tego hotelu. Znajdując równowagę między efektywnością i elastycznością, rozwiązania LG zapewniły hotelowi pierwszorzędną wydajność przy zachowaniu historycznego projektu budynku.

 

Multi V w zabytkowym hotelu

 

Pomyślna instalacja nowoczesnego systemu klimatyzacji w Chicago Motor Club pokazuje, że historyczne hotele mogą pokonać jedno z największych stawianych im wyzwań. Doświadczenia zdobyte podczas tej instalacji można wykorzystać w przyszłości w innych historycznych hotelach, dostosowując je do standardów nowoczesnych pięciogwiazdkowych hoteli. Dzięki połączeniu nowoczesnego komfortu i wygody z bogatą tradycją kulturalną, inne historyczne hotele mogą uplasować się na lepszej pozycji, aby przyciągnąć klientów luksusowych. Rosnąca żywotność historycznych hoteli stwarza potencjał, by przenieść turystykę w nowe ekscytujące obszary, otwierając drzwi do odbywania ekscytujących podróży kulturalnych na całym świecie.