Efektywny 3-rzędowy wymiennik ciepła w jednostce wewnętrznej serii Prestige H09AK i H12AK zapewnia większą powierzchnię wymiany oraz skuteczniejsze i i wydajniejsze ogrzewanie. Zwiększone opory przepływu rekompensowane są dzięki zastosowaniu większego wirnika wentylatora, przez co uzyskujemy większy wydatek powietrza i niższy poziom hałasu, na skutek zastosowania kierunkowych żaluzji.

 

Najlepiej sprawdza się zarówno w trybie chłodzenia, jak i grzania, np. klimatyzator ścienny ARTCOOL Inverter V, seria Prestige Inverter V, Deluxe Inverter V, a także Standard Inverter V. Dzieje się tak, dzięki optymalnemu systemowi nawiewu, uzyskaniu odpowiedniej prędkości oraz kierunkowi przepływu powietrza, który powoduje, że operacja, zwłaszcza grzania, jest najbardziej efektywna. Oprócz skutecznego działania te urządzenia klimatyzacyjne charakteryzują się ciekawym i nowoczesnym wzornictwem, dlatego też, oprócz zaawansowanych parametrów technicznych, „cieszą oko”.

 

Klimatyzatory RAC (Residential Air Conditioners) charakteryzują się przede wszystkim dbałością o jakość powietrza. Zastosowane filtry, takie jak 3M mikro ochrona – trójwarstwowy filtr – dzięki ładunkom elektrostatycznym znajdującym się na jego powierzchni (jonizator powietrza Plasmaster z automatycznym oczyszczaniem wymiennika), zatrzymuje drobiny kurzu, pyłki oraz alergeny.

 

System kontroli i monitoringu dla tych jednostek klimatyzacji zapewnia pełną elastyczność, począwszy od indywidualnych  sterowników bezprzewodowych i przewodowych, po bardziej złożone układy centralnego sterowania, a także daje możliwość podłączenia jednostek do systemu BMS. W przypadku użytkowania sterownika przewodowego, jak i bezprzewodowego, istnieje możliwość monitorowania temperatury pomieszczenia zdalnie.

 

Klimatyzatory RAC wyposażone zostały w sprężarki typu rotacyjnego i 2 rotacyjnego, których cechą charakterystyczną jest wysoka sprawność, cicha praca jednostki i niezawodność. Sprężarki tego rodzaju są głównie stosowane w klimatyzatorach małej i średniej wielkości (od 2 do 15kW mocy chłodniczej).