Klimatyzatory kasetonowe to jedne z najefektywniejszych rozwiązań do równomiernego i szybkiego rozprowadzenia chłodu w klimatyzowanym pomieszczeniu. Konstrukcja oraz wydajność tych urządzeń umożliwia schłodzenie dużej kubatury pomieszczenia za pomocą zaledwie jednej jednostki wewnętrznej. Klimatyzatory kasetonowe LG charakteryzują się też kompaktowymi rozmiarami dzięki czemu zwiększają możliwość instalacji w różnych przestrzeniach między sufitowych.

 

Klimatyzator, który wiele ukrywa przed Tobą

Klimatyzatory sufitowe posiadają różne tryby pracy, umożliwiające efektywne chłodzenie. Można je zainstalować nawet do wysokości 4,2 m ustawiając tym samym tryb „wysokiego sufitu”.

Jako jedne z nielicznych jednostek, klimatyzatory kasetonowe wyposażane są  w czujniki obecności człowieka. Sensor ten sprawia, że klimatyzator sufitowy wykrywa obecność użytkownika jednocześnie sterując przepływem powietrza i trybem ekonomicznym. Ponadto, istnieje możliwość wyposażenia urządzenia w czujnik wilgotności, który wpływa znacznie na komfort i oszczędność energii dzięki pracy opartej o temperaturę i wilgotność powietrza wewnętrznego. W przeciwieństwie do konwencjonalnych jednostek kasetonowych, klimatyzacja kasetonowa LG posiada udoskonalone żaluzje, które zapewniają równomierne rozprowadzenie powietrza, zapobiegając tym samym powstawaniu tzw. martwych stref.

Kolejną zaletą klimatyzatorów kasetonowych LG jest niewątpliwie możliwość niezależnego sterowania nawiewem. To za sprawą indywidualnych silników sterujących żaluzjami, które dają możliwość niezależnego sterowania każdym z czterech nawiewów.

W swojej ofercie LG Electronics posiada klimatyzatory kasetonowe o szerokich zakresach wydajności. Od 2,5 kW do 14,6 kW na jednej jednostce. Urządzenia pracują na ekologicznym czynniku R32, który na dobre wpisał się w standardy urządzeń klimatyzacyjnych typu split. Klimatyzacja sufitowa to odpowiednie rozwiązanie zarówno do domów, jak i biur czy restauracji. Jednostki sterowane są z pilota bezprzewodowego, ale  również dzięki możliwości podłączenia do nich sterownika przewodowego, istnieje możliwość sterowania grupowego jednostkami wewnętrznymi. Jest to pomocne szczególnie w większych pomieszczeniach, do kontroli grupowej urządzeniami z jednego sterownika.

Pełna kontrola

Ponadto, klimatyzatory kasetonowe LG mogą być wyposażone w moduł Wi-Fi. Dzięki temu klimatyzator sufitowy LG może być obsługiwany z każdego miejsca na świecie za pomocą darmowej aplikacji dostępnej na smartfona czy tablet. Aplikacja umożliwia sterowanie różnymi funkcjami takimi jak:

  • Włącz/wyłącz
  • Siła nawiewu
  • Tryb pracy
  • Odczyt/nastawa temperatury,
  • Programowanie pracy czy informacje o błędach

     

 

 

 

 

Jak to działa w praktyce