Przez lata kojarzona jako luksus klimatyzacja w bloku na balkonie stała się powszednim widokiem na naszych osiedlach. Coraz więcej ludzi zapewnia sobie w mieszkaniu ochronę przed dotkliwymi upałami i mrozami. Standard, jakim jest klimatyzator na balkonie, nie musi być ani drogi ani kłopotliwy w montażu.

Montaż jednostki zewnętrznej klimatyzacji na balkonie
Mieszkając w bloku, gdzie często o wielu sprawach decyduje wspólnota bądź spółdzielnia mieszkaniowa, należy pamiętać by zadbać o komfort nie tylko swojej rodziny ale też lokalnej społeczności. Dlatego na początek musimy złożyć odpowiedni wniosek do naszej administracji aby zalegalizować sam montaż klimatyzatora, którego agregat umieszczony jest na balkonie. Warto pamiętać o rysunku technicznym samego mocowania, aby uniknąć pytań o zmianę wyglądu fasady budynku, czy estetyki balkonów. Każdy z nas jest panem w swoim domu, ale to co montujemy na balkonie już podlega wspólnej ocenie. Wszystko zależy oczywiście od konkretnego regulaminu czy zasad jakie obowiązują w konkretnej społeczności. Jednak mając załatwione formalności zadbamy o swój spokój. Klimatyzatory na balkonie zamontowane samowolnie to najczęstszy początek kłopotów. Tak więc zadbajmy o to, aby decydując się na klimatyzację w domu otrzymać wcześniej odpowiednie zezwolenie. Duży wpływ przy pozwoleniu na montaż jednostki klimatyzacji na balkonie ma również poziom emitowanego przez nią hałasu. Warto zadbać o to, by urządzenie było wyposażone w opcję cichej pracy nocą, tak  by nie przeszkadzać mieszkańcom w trakcie ciszy nocnej.

Klimatyzacja na balkonie – rozwiązania alternatywne
Jeśli zdecydujemy się na inne rozwiązanie, niż klimatyzacja typu split i postawimy na klimatyzator przenośny, pamiętajmy o kilku faktach. Nie jest to takie samo rozwiązanie co opisywane powyżej. Na pierwszy rzut oka prostsze w realizacji przenośne urządzenie nie zastąpi tego, co daje nam klimatyzator stworzony do działania w takim środowisku. Trzeba mieć na uwadze wysoki poziom głośności, który generuje, czy chociażby wydajność. Dodatkowo od tego urządzenia prowadzona jest znacznej wielkości rura na zewnątrz mieszkania, co negatywnie wpływa na walory estetyczne. Warto to sprawdzić i przekonać się, że proste rozwiązania niekoniecznie okażą się w praktyce lepsze.  

W kilku słowach
Nie bójmy się zadbać o własny klimat i komfort naszej rodziny, rozwiązaniem jest markowa klimatyzacja w bloku, na balkonie, zamontowana przez profesjonalny serwis. Dostosowana wydajnością do powierzchni mieszkania z bogatej oferty będzie nam służyć latami.  Dzięki coraz lepszym rozwiązaniom technologicznym, i większej przystępności oferty firm wiodących na rynku jak LG, jednostki zewnętrzne klimatyzatorów na balkonie nie budzą już ani sprzeciwu ani zdumienia. Dla mieszkańców osiedli i bloków nawet wielopiętrowych klimatyzator w mieszkaniu stał się od dawna urządzeniem równie przydatnym co lodówka czy telewizor, więc po co rezygnować z tej wygody?