Dorosły człowiek wdycha, według różnych danych, od 12 do 15 tys. litrów powietrza na dobę, podczas gdy optymalna ilość wody – równie ważny element życia – potrzebna do prawidłowego funkcjonowania to od 2,5 do 3,5 litrów dziennie.
Wydawać by się mogło, że najlepsze i najzdrowsze powietrze znajduje się w warunkach naturalnych. Niestety postęp cywilizacyjny, urbanizacja i uprzemysłowienie świata sprawiły, że zwrot „warunki naturalne” nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością. Przeciętny człowiek spędza około 80% swojego czasu w różnych zamkniętych wnętrzach. Według różnych badań i danych powietrze w biurach, mieszkaniach, itp. jest od 4 do 6 razy bardziej zanieczyszczone i do 10 razy bardziej toksyczne niż na zewnątrz.
Aby zapewnić odpowiednie warunki dla życia człowieka w pomieszczeniu zamkniętym, należy stworzyć w nim właściwy mikroklimat. Odpowiednie samopoczucie, wydajność i możliwości regeneracyjne organizmu zależą przede wszystkim od temperatury powietrza, jego cyrkulacji, wilgotności względnej i stężenia zanieczyszczeń w nim występujących. Niestety wnętrza mają to do siebie, że gromadzą w sobie przeróżne materiały (tapety, tworzywa sztuczne, dywany, farby, kleje, etc.), które wydzielają trujące opary o stężeniu o wiele większym, niż ma to miejsce na zewnątrz. W powietrzu występują bioaerozole, w których pełno jest wirusów, bakterii, grzybów, cyst, produktów wytwarzanych pozakomórkowo przez drobnoustroje, a także substancji będących fragmentami komórek martwych, w tym także szczątki owadów i roślin. Dodatkowo powstaje kurz, nosiciel różnorodnych czynników alergicznych (pyłki, zarodki drobnoustrojów), mikroorganizmów (roztocza), przez co do blisko 90% chorób zakaźnych dochodzi właśnie w pomieszczeniach zamkniętych. Zakłócenie parametrów powietrza, jego niedobór, nadmiar, zła jakość – w negatywny sposób wpływa na funkcjonowanie organizmu człowieka, a w drastycznych przypadkach może spowodować nawet śmierć. Jak, w takim razie, możemy zadbać o zdrowie nasze oraz naszych najbliższych i stworzyć właściwą atmosferę wokół?
Najlepszym wyjściem z tej sytuacji jest instalacja odpowiedniej, profesjonalnej aparatury, która nie tylko zadba o właściwą temperaturę otoczenia, ale także oczyści powietrze z niepożądanych czynników i substancji tak, by atmosfera we wnętrzu była optymalna i bezpieczna. Do tego celu służą urządzenia i systemy klimatyzacji najlepszych światowych producentów, gdyż tylko takie firmy stosują rozwiązania najbardziej zaawansowane technologicznie, potwierdzone testami i certyfikatami renomowanych światowych organizacji.
Świetnym przykładem są klimatyzatory firmy LG, gdyż produkty tej marki gwarantują nie tylko odpowiednią temperaturę powietrza, ale w równym stopniu jego czystość i odpowiednie filtrowanie. Klimatyzatory zostały wyposażone w najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu oczyszczania powietrza. Zastosowanie doskonałych filtrów gwarantuje usuwanie niemile widzianych, groźnych dla zdrowia, substancji. Wdrożono między innymi takie filtry i zabezpieczenia, jak:
• Filtr 3M multi-ochrona – przechwytuje i dezaktywuje wirusy, alergeny oraz cząsteczki kurzu o wielkości do 0,3µm,
• Filtr 3M mikro-ochrona – przy pomocy ładunków elektrostatycznych usuwa szkodliwe substancje, jak pyłki i drobny kurz wielkości do 0,3µm,
• Filtr w kształcie plastra miodu – skuteczny w oczyszczaniu powietrza,
• Jonizator Plasmaster, który gwarantuje pełną sterylizację powietrza, ponad 3 miliony spolaryzowanych jonów zapewnia 99% skuteczności,
• Funkcja automatycznego oczyszczania – chroni wnętrze urządzenia przed powstawaniem pleśni i bakterii dzięki osuszaniu wymiennika ciepła, zapewniając jednocześnie świeżość i bezzapachowość powietrza;
Wszystkie te rozwiązania są szczególnie ważne w przypadku osób podatnych na wszelkiego typu alergie i schorzenia astmatyczne. Systemy filtracji powietrza marki LG to niepodważalna funkcjonalność i skuteczność potwierdzona przez prestiżowe instytuty badawcze (np. KFDA, PUKYOUNG, KCL, FITI, KATRI). Ich zastosowanie w pomieszczeniach zamkniętych to jedyna szansa na zapewnienie sobie i swojej rodzinie czystego i zdrowego powietrza na co dzień.