Z odejściem zimowych dni staramy się jak najlepiej wykorzystać pierwsze oznaki lata. Niektórzy z nas robią wszystko, aby pozostać w domu z włączoną klimatyzacją, ale wielu z nas szuka sposobów, aby spędzać czas na świeżym powietrzu. Chociaż marzą się nam wakacje na plaży, jest wiele innych sposobów, aby rozkoszować się świeżym powietrzem w najgorętszych miesiącach w miejscu zamieszkania. Oto kilka pomysłów, aby jak najlepiej wykorzystać zbliżające się lato.

Kina na wolnym powietrzu stają się coraz bardziej popularne w dużych i małych miastach

Kino samochodowe przeszło już do lamusa, ale nadal można obejrzeć film na świeżym powietrzu w ciepłą letnią noc. W większości miast odbywają się wieczory filmowe „pod chmurką”. Mieszkańcy mogą przez cały tydzień korzystać z bezpłatnej rozrywki w parku czy na dachu zabytkowego budynku. Miasta takie jak Londyn organizują nawet serie wydarzeń filmowych na świeżym powietrzu – stali bywalcy mogą oglądać filmy na szczycie wieżowców z panoramicznym widokiem na miasto, w pięknych parkach królewskich lub nawet na łodziach kursujących po Tamizie. Sprawdź, jakie imprezy plenerowe odbywają się w twoim mieście. Możesz nawet zorganizować własne kino na świeżym powietrzu na swoim podwórku – potrzebujesz jedynie projektora i prześcieradła w roli ekranu.

Nie musisz jechać daleko na biwak.

Zorganizowanie grupy na wyprawę w nieznane może być nie lada wyzwaniem, ale coraz więcej osób praktykuje tzw. „miejski kemping„. Ludzie wchodzą na dachy budynków w swoich miastach, a nawet zakładają obóz na własnych posesjach. Miejski kemping to sposób na miłe spędzenie letnich nocy z przyjaciółmi i rodziną w wyjątkowej scenerii, które mogą stać się jednocześnie przygodą przeżytą w najbliższej okolicy. Zaplanuj ciekawą noc na swoim podwórku lub dachu i zaproś przyjaciół.