Z odejściem zimowych dni staramy się jak najlepiej wykorzystać pierwsze oznaki lata. Niektórzy z nas robią wszystko, aby pozostać w domu z włączoną klimatyzacją, ale wielu z nas szuka sposobów, aby spędzać czas na świeżym powietrzu. Chociaż marzą się nam wakacje na plaży, jest wiele innych sposobów, aby rozkoszować się świeżym powietrzem w najgorętszych miesiącach w miejscu zamieszkania. Oto kilka pomysłów, aby jak najlepiej wykorzystać zbliżające się lato.

 

Kino w plenerze

Kina na wolnym powietrzu stają się coraz bardziej popularne w dużych i małych miastach

 

Kino samochodowe przeszło już do lamusa, ale nadal można obejrzeć film na świeżym powietrzu w ciepłą letnią noc. W większości miast odbywają się wieczory filmowe „pod chmurką”. Mieszkańcy mogą przez cały tydzień korzystać z bezpłatnej rozrywki w parku czy na dachu zabytkowego budynku. Miasta takie jak Londyn organizują nawet serie wydarzeń filmowych na świeżym powietrzu – stali bywalcy mogą oglądać filmy na szczycie wieżowców z panoramicznym widokiem na miasto, w pięknych parkach królewskich lub nawet na łodziach kursujących po Tamizie. Sprawdź, jakie imprezy plenerowe odbywają się w twoim mieście. Możesz nawet zorganizować własne kino na świeżym powietrzu na swoim podwórku – potrzebujesz jedynie projektora i prześcieradła w roli ekranu.

 

Pod namiotem

Nie musisz jechać daleko na biwak.

 

Zorganizowanie grupy na wyprawę w nieznane może być nie lada wyzwaniem, ale coraz więcej osób praktykuje tzw. "miejski kemping". Ludzie wchodzą na dachy budynków w swoich miastach, a nawet zakładają obóz na własnych posesjach. Miejski kemping to sposób na miłe spędzenie letnich nocy z przyjaciółmi i rodziną w wyjątkowej scenerii, które mogą stać się jednocześnie przygodą przeżytą w najbliższej okolicy. Zaplanuj ciekawą noc na swoim podwórku lub dachu i zaproś przyjaciół.

 

pływanie w wyznaczonych rejonach

Ochłodę w lecie na pewno znajdziemy w wodzie idąc popływać.

 

Znalezienie miejsca do pływania w okolicy to najlepszy sposób na ochłodę w upalne dni. Niezależnie od tego, czy jest to pobliskie jezioro lub kamieniołom, basen w lokalnym parku czy basen hotelowy w mieście, z pewnością znajdzie się miejsce, w którym można popływać w pełni lata. Samo przebywanie w pobliżu wody może również dać pewną ochłodę. Parując w wysokiej temperaturze, woda natychmiast obniża temperaturę otaczającej ją przestrzeni. Rozejrzyj się więc, aby znaleźć miejsce, w którym można jednocześnie zażyć trochę słońca i ochłodzić się przy wodzie.

 

foodtruck

Odkryj niewyczerpane smaki na targach spożywczych w swojej okolicy.

 

Letnie miesiące są pełne imprez na świeżym powietrzu i nic nie przebije spaceru po lokalnym targu spożywczym w poszukiwaniu czegoś pysznego do jedzenia. Dowiedz się, kiedy odbywają się najbliższe lokalne lub międzynarodowe targi spożywcze twojej okolicy i skorzystaj z szansy wypróbowania nowych produktów lub lokalnych specjalności. Festiwale kulinarne foodtrucków oferują sezonie letnim wyjątkowy wachlarz potraw, które znasz, i których nie znasz. Na pewno znajdziesz tu mnóstwo śnieżnych rożków, domowych lodów lub koktajli ze świeżych owoców, które też przyniosą ochłodę. Jednak nie pij napojów gazowanych i unikaj zbyt dużej ilości lodów. Cukier z tych słodkich napojów i lodów zostaje wchłonięty do krwiobiegu i krąży w organizmie mogąc powodować odwodnienie. W rezultacie twoje ciało będzie potrzebować więcej wody, aby rozcieńczyć cukier, co sprawi, że poczujesz się jeszcze bardziej spragniony. Dlatego też wybierz zdrowsze sposoby nawadniania organizmu w lecie.

 

łowienie ryb

Wędkowanie nad jeziorem lub morzem to relaksujący sposób na spędzenie czasu w lecie.

 

Dla relaksu w chłodne letnie poranki i ciepłe letnie wieczory warto pojechać na ryby, żeby odświeżyć umysł. Ponieważ połów jest najlepszy o świcie i o zmroku, warto wyruszyć wcześnie lub poczekać do wieczora i udać się nad lokalne jezioro lub rzekę, aby móc wykorzystać najlepsze godziny letnich dni i odpocząć od zgiełku codziennej rutyny. Porozmawiaj z miejscowymi, aby znaleźć najlepsze miejsca w okolicy, a później usiądź wygodnie, aby cieszyć się spokojnym wschodem lub zachodem słońca.

 

Zanim lato dobiegnie końca, wyjdź z domu i sprawdź co ciekawego znajduje się w twojej okolicy. Na pewno zdobędziesz nowe doświadczenia i spotkasz nowych ludzi. Lista rzeczy, które można robić na zewnątrz jest niewyczerpana, i dzięki temu zapomnisz o upale.