Inteligentne technologie Smart Sensing

w rozwiązaniach klimatyzacyjnych LG

W rozwijającym się świecie sztucznej inteligencji, IoT i inteligentnych urządzeń, funkcjonalność naszych domów i biur również szybko się zmienia. Nasze urządzenia mobilne łączą się z naszymi lodówkami, nasze pralki łączą się ze zdalnymi serwerami. Cała ta łączność sprawia, że urządzenia, z których korzystamy na co dzień, są bardziej efektywne, a nasze życie wygodniejsze. Podstawą tej nieco nowej funkcjonalności są inteligentne czujniki, które zbierają informacje o otaczającym nas środowisku i przekazują te informacje, aby nasze urządzenia i urządzenia działały jeszcze lepiej. Systemy klimatyzacyjne LG również wykorzystują inteligentne czujniki, aby zapewnić nam większy komfort i poprawić wydajność, zapewniając bardziej efektywną i wydajną kontrolę klimatu. Przyjrzyjmy się niektórym inteligentnym czujnikom, dzięki którym rozwiązania LG HVAC wyprzedzają konkurencję.

CZUJNIK WILGOTNOŚCI — połączenie temperatury i wilgotności

Każdy system klimatyzacyjny potrzebuje termostatu, aby zadbać o konkretną temperaturę, jednak rozwiązania LG HVAC idą o krok dalej dzięki czujnikowi wilgotności. LG Multi V DUAL Sensing Control wykorzystuje czujniki temperatury i wilgotności, aby zapewnić nowy poziom komfortu. Wykrywając poziom wilgotności w pomieszczeniu, czujniki pomagają systemowi VRF – LG Multi V regulować przepływ powietrza z jednostek wewnętrznych, gdy powietrze wewnątrz jest zbyt suche. Gdy warunki zewnętrzne są nadmiernie wilgotne, czujnik wilgotności przekazuje informację do systemu i chłodniejsze powietrze może być dostarczane do wnętrza, zapewniając bardziej komfortowe warunki. System ten jest również bardziej wydajny, gdy na zewnątrz jest niska wilgotność, system zmniejsza tempo pracy i zapewnia łagodniejszy przepływ powietrza. Również w nocy, gdy temperatura i wilgotność są niższe, system automatycznie ogranicza pracę i zapewnia odpowiedni przepływ powietrza i chłodzenie. Rozwiązanie DUAL Sensing może zmniejszyć wydajność sezonową nawet o 21%, a wszystko to dzięki inteligentnym czujnikom wilgotności.

PODŁOGOWY CZUJNIK TEMPERATURY – Komfort od podłogi do sufitu

System klimatyzacji VRF marki LG wykorzystuje czujnik temperatury do ogrzewania lub chłodzenia całej przestrzeni, w której zainstalowane są jednostki wewnętrzne. Jeśli termometr znajduje się w jednostce wewnętrznej lub na ścianie, temperatury pomieszczenia na poziomie podłogi mogą być inne niż te, w górnej części powietrza. Dzięki inteligentnym czujnikom, które mogą wykrywać temperaturę na podłodze w pomieszczeniu, system HVAC jest w stanie precyzyjnie i równomiernie ogrzać lub schłodzić pomieszczenie, zapewniając ogólnie bardziej komfortowe środowisko od podłogi do sufitu i wszędzie pomiędzy.

WYKRYWANIE CZŁOWIEKA – bliskość komfortu

W przestrzeniach biurowych czy konferencyjnych ludzie wchodzą i wychodzą przemieszczając się cały czas. Wtedy energia może być marnowana na ogrzewanie lub chłodzenie nieużywanych aktualnie pomieszczeń. Inteligentne czujniki wykrywające bliskość człowieka są w stanie uruchomić i zatrzymać działanie systemu HVAC w zależności od tego, czy pomieszczenie jest zajęte, czy nie. Gdy czujnik powiadamia system, gdy ludzie opuszczają pomieszczenie, system może odciąć dopływ powietrza i zatrzymać sterowanie klimatyzacją w danym pomieszczeniu. Czujniki wykrywania ludzi, takie jak te zastosowane w kasetach LG DUAL Vane Cassette, mogą zaoszczędzić do 54% zużycia energii. System może wtedy automatycznie włączyć się ponownie, gdy pokój jest ponownie zajęty.

Inteligentne czujniki zmieniają sposób naszej interakcji z urządzeniami. Tworzą bardziej efektywne i komfortowe środowisko w naszych domach i biurach. Świat HVAC właśnie robi kolejny duży krok w przyszłość dzięki zastosowaniu inteligentnych czujników.