Sterowanie systemami HVAC są złożoną i istotną częścią systemu zarządzania budynkiem. Systemy klimatyzacji precyzyjnie kontrolują środowisko wewnątrz budynku i w większości przypadków są specjalnie dostosowane do konkretnych potrzeb różnej architektury i przestrzeni. Hotele stawiają różnorodne wyzwania związane z ogrzewaniem i chłodzeniem, gdyż możemy spotkać się tu wieloma pomieszczeniami o różnym przeznaczeniu takim jak lobby, pokoje gościnne, jadalnie, sale konferencyjne, spa i kryte baseny. Zobaczmy, w jaki sposób systemy sterowania klimatyzacją firmy LG mogą sprostać tym wyzwaniom i zapewnić komfortowe środowisko hotelowe dla gości i pracowników.

Pierwsze wrażenie gościa związane z hotelem ma wpływ na jego poczucie komfortu w trakcie całego pobytu. Systemy klimatyzacyjne VRF Multi V i centrale klimatyzacyjne zapewniają wydajne ogrzewanie, chłodzenie i wentylację w dużych pomieszczeniach, takich jak lobby i sale konferencyjne.

Rozwiązania LG HVAC w hotelach

Rozwiązanie sterujące LG HVAC optymalizuje środowisko pokoju gościnnego

Systemy sterowania LG mogą natychmiast aktywować system klimatyzacji po przybyciu gościa, aby zapewnić komfortową temperaturę w wynajętym pokoju. Samopoczucie gościa w pokoju jest najważniejsze, dlatego systemy HVAC LG Electronics pozwalają kompleksowo kontrolować klimat w pomieszczeniu zarówno z poziomu użytkownika jak i administracji hotelu. Ciche jednostki kanałowe można ukryć w przestrzeni sufitu podwieszanego, co zapewnia elastyczność przy projektowaniu pomieszczeń, a inteligentny system kontroli obciążenia VRF Multi V zapewnia utrzymanie komfortowych warunków i niskie koszty eksploatacji systemu klimatyzacji. Użytkownik ma pełną kontrolę nad otoczeniem dzięki intuicyjnym interfejsom sterowników klimatyzacji, które monitorują i prezentują nie tylko aktualną temperaturę powietrza, ale również jego wilgotność. Urządzenia klimatyzacji, celem uzyskania niższych kosztów eksploatacji systemu, można skomunikować z kartą hotelową, kontaktronem okiennym lub czujnikiem obecności, które blokują dane urządzenie w momencie gdy pomieszczenie nie jest używane lub otworzono w nim okno.

LG HVAC w obiektach użytkowych

Różnorodne środowiska obiektu łatwo jest obsługiwać dzięki rozwiązaniom LG HVAC

Sale konferencyjne, jadalnie, spa i kryte baseny wymagają niezależnych systemów klimatyzacyjnych, które mogą obejmować rozwiązania kanałowe, kasetowe i ERV. Rozwiązania LG HVAC oferują unikalne projekty i elastyczne konfiguracje, aby sprostać potrzebom tych przestrzeni. System odzysku ciepła LG Multi V może wykorzystywać nadmiar ciepła z jednostek wewnętrznych zlokalizowanych w pokojach gościnnych i przekazywać to ciepło do systemu podgrzewu ciepłej wody użytkowej realizowanego przez jednostki Hydro Kit. Jednostki te mogą ogrzewać wodę do temperatury 80°C, którą można wykorzystać w kuchniach lub do ogrzewania basenów i spa. System odzysku ciepła zapewnia również jednoczesne ogrzewanie i chłodzenie w poszczególnych pomieszczeniach poprzez dystrybucję energii cieplnej.

systemy sterowania LG HVAC

Rozwiązania LG HVAC zapewniają kompleksową kontrolę zarządzania systemem

Systemy centralnego sterowania LG Electronics zapewniają efektywną kontrolę energii w celu poprawy ogólnej wydajności i zmniejszenia kosztów eksploatacji systemu klimatyzacji budynku. Harmonogram pracy systemu klimatyzacji można ustawić z góry na określone godziny lub zdarzenia, a funkcję mocy szczytowej można ustawić tak, aby móc sterować jednostkami wewnętrznymi. Dostępne jest również pełne raportowanie zużycia energii, aby umożliwić pełne monitorowanie całego systemu, a wizualizacja pięter hotelu daje pełną kontrolę nad każdą przestrzenią. Aplikacje te można również wygodnie kontrolować i monitorować na urządzeniach mobilnych.

Systemy sterowania LG HVAC oferują w pełni kompleksowe rozwiązania, które maksymalizują efektywność operacyjną hoteli i zapewniają pełny komfort i zadowolenie gości. Efektywność energetyczna, inteligentna funkcjonalność i optymalny komfort odróżniają rozwiązania LG HVAC na rynku i sprawiają, że są one wydajnymi i wygodnymi rozwiązaniami dla każdego hotelu.

Obejrzyj poniższy film, aby dowiedzieć się więcej o rozwiązaniach hotelowych LG Electronics.