To, co wyróżnia klimatyzatory Gallery Inverter V spośród innych urządzeń dostępnych na rynku, to doskonały, niepowtarzalny design jednostki wewnętrznej osiągnięty dzięki wymiennemu panelowi. To innowacyjne rozwiązanie autorstwa LG pozwala zmieniać wygląd klimatyzatora w dowolnym momencie. Panel posiada nowoczesną stylistykę i wysokiej klasy materiały wykończeniowe, co pozwala na dopasowanie oraz montaż klimatyzacji w niemal każdym wnętrzu. Każdy użytkownik w dowolnym momencie może zmienić wygląd jednostki, umieszczając zdjęcie z własnej kolekcji (wymiar fotografii 520x520mm).

Klimatyzator LG serii Gallery Inverter V został wyposażony w funkcję redukcji zużycia energii ENERGY SAVING. W sytuacji mniejszego zapotrzebowania chłodniczego użycie tej funkcji za pomocą sterownika bezprzewodowego redukuje obciążenie sprężarki, co znacznie obniża pobór energii elektrycznej przez klimatyzator. Dzięki rozwiązaniom inverterowym oraz zastosowaniu komponentów wykonanych z materiału zwanego karborundem (węglik krzemu – SiC), ograniczono zużycie energii poprzez znaczącą redukcję strat napięcia. Funkcja ENERGY SAVING doskonale sprawdza się w polskich realiach pogodowych, szczególnie w okresie wiosny i jesieni.

W sprężarce rotacyjnej zamontowanej w klimatyzatorze Gallery Inverter V obniżono liczbę króćców ssących z 2 do 1 tak, aby podnieść wydajność sprężania czynnika chłodniczego podczas pracy kompresora na niskich obrotach. Największy na świecie poziom wydajność gwarantują tym urządzeniom doskonałe silniki prądu stałego BLDC.

Klimatyzator LG Gallery Inverter V zapewnia zdrowe i czyste powietrze w zamkniętych pomieszczeniach dzięki doskonałym systemom filtracji. Filtr wstępny, wyłapujący z powietrza większe cząsteczki kurzu oraz mikroorganizmy w postaci wirusów i alergenów, jest łatwy w  demontażu oraz ponownym montażu w jednostce, a także pozwala w prosty sposób na utrzymanie jego czystości. Wystarczy wyczyścić filtr myjąc go pod bieżącą wodą.

System filtracji LG Plasmaster służy do eliminacji z powietrza groźnych dla użytkowników substancji oraz do likwidacji nieprzyjemnych zapachów. Filtr Plasmaster posiada 2  miliony aktywnych jonów, które pozwalają na pełną sterylizację powietrza.

Aby zapobiec powstawaniu pleśni i bakterii na powierzchni wymiennika ciepła urządzenia Gallery Inverter V zostały wyposażone w automatyczną funkcję osuszania mokrego wymiennika, co całkowicie likwiduje problem.

Klimatyzatory serii Gallery Inverter V posiadają automatyczną funkcję kontroli kierunku oraz intensywności nawiewu działającą w trzech trybach: standardowym, Jet Cool i trybie snu. W  trybie standardowym nawiew rozprowadzany jest równomiernie w trzech kierunkach, Jet Cool pozwala na intensywny nawiew ku dołowi, dzięki czemu można szybko schłodzić pomieszczenie o 5oC w zaledwie 5,6 minuty, a tryb snu oferuje delikatny boczny nawiew gwarantujący komfortowy i spokojny sen.

Urządzenia serii Gallery Inverter V to klimatyzatory dysponujące wysoką wydajnością oraz niskim poziomem zużycia energii elektrycznej. Nowoczesny i unikalny design tych urządzeń został doceniony i nagrodzony wieloma prestiżowymi nagrodami, między innymi przez niemieckie International Forum Design czy japońskie G Mark.