W trosce o zapewnienie użytkownikom zdrowego i świeżego powietrza wewnątrz pomieszczeń, LG Electronics oferuje centrale wentylacyjne ECO V, które w skuteczny sposób zapewniają szybkie i skuteczne usuwanie zanieczyszczeń.

Centrala rekuperacyjna ECO V marki LG to urządzenia przystosowane do pracy w zaawansowanych instalacjach wentylacyjnych lub jako część składowa systemu klimatyzacji. Jednostka wentylacyjna może być sterowana indywidualnie lub wspólnie z jednostką klimatyzacyjną. Preferowane jest użycie sterownika PQRCVSLO lub PQRCVSLOQW.

Krzyżowy wymiennik ciepła

Dzięki krzyżowemu wymiennikowi ciepła wysokiej wydajności jednostka ECO V umożliwia odzysk ciepła z powietrza usuwanego z pomieszczeń, przekazując pobraną energię nawiewanemu, świeżemu powietrzu, nie dopuszczając jednocześnie do wymieszania się ich strumieni.

Cechą charakterystyczną tych urządzeń jest szeroki zakres wydajności, który waha się między 250 m3/h a 2000 m3/h.

Liniowa kontrola ciśnienia dyspozycyjnego E.S.P

 

Wzrostowi oporów na instalacji wentylacyjnej towarzyszy spadek wydajności przepływu powietrza. Technologia E.S.P umożliwia dopasowanie, za pomocą sterownika przewodowego, wydajności jednostki do faktycznych oporów przepływu instalacji. Dzięki temu optymalna wydajność na poszczególnych biegach zostaje osiągnięta.

Centrala rekuperacyjna ECO V DX marki LG wyposażona w chłodnicę freonową jest podłączona do sterowników przewodowych obsługujących wewnętrzne jednostki systemu Multi V. Wówczas mamy możliwość kontroli tryby pracy, temperatury i prędkości wentylatora.

Centrala LG posiada bardzo łatwy do wymiany i czyszczenia filtr. Aby dostać się do niego, wystarczy jedynie zdjąć panel boczny jednostki i wysunąć wymiennik ciepła.

 

Unikalne cechy centrali rekuperacyjnej ECO V:

• wymiennik ciepła wysokiej wydajności,
• tryb obejścia – Bypass,
• dowolność instalacji,
• łatwy do wymiany i czyszczenia filtr,
• silnik wentylatora w technologii BLDC,
• liniowa kontrola ciśnienia dyspozycyjnego E.S.P z poziomu sterownika przewodowego;