Rozwiązanie, które spełnia surowe przepisy dotyczące ochrony środowiska poprzez sprytne połączenie zaawansowanych technologii. Jeśli uważasz się za „laika” i po prostu planujesz zainwestować w ogrzewanie przed zimą, najprawdopodobniej zastanawiasz się nad zakupem pompy ciepła typu powietrze-woda (AWHP). Warto jednak wiedzieć, że nie wszystkie AWHP są sobie równe.

Najlepszą opcją w tej sytuacji jest postawienie na połączenie wydajności i wygody pełnej kontroli oraz co ważne, sprostanie nowym, surowym przepisom dotyczącym środowiska i energii. Dla konsumentów w Europie znalezienie rozwiązania spełniającego każde kryterium może być trudne. Dzieje się tak, ponieważ Unia Europejska ma jedne z najbardziej perspektywicznych przepisów dotyczących ekologii na świecie. Jej przepisy dotyczące gazów fluorowanych, potocznie nazywanych  F-gazami, które zostały uchwalone w styczniu 2015 r., zostały wprowadzone w celu pomocy środowisku, kierując producentów i konsumentów w kierunku właściwego postępowania: ekologicznego.

W związku z obowiązującymi przepisami dotyczącymi F-gazów, stosowanie czynnika chłodniczego R32 nie będzie już opcjonalne. Jakakolwiek pompa ciepła bez niego nie przejdzie selekcji. R32 ma znacznie niższy potencjał globalnego ocieplenia (GWP) niż powszechnie stosowany R410A, który wkrótce zostanie wycofany z rynków europejskich. Kompresor, który zużywa mniej energii, to także ważny aspekt, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze pompy ciepła. Sprężarka odpowiada za około 90 procent zużycia energii elektrycznej, zatem lepiej żeby była efektywna, jeśli jej wydajność ma spełniać obecne standardy.

Niezależnie od tego, czy chodzi o właścicieli budynków, mieszkań czy deweloperów, potencjalni nabywcy powinni pamiętać o dwóch rzeczach. Pompa ciepła powinna posiadać 1) czynnik chłodniczy R32 i 2) wydajny kompresor. Produkt, który spełnia oba wymagania odpowiada także najbardziej rygorystycznym ograniczeniom prawnym. LG Therma V R32 Split została właśnie w ten sposób zaprojektowana, by przynosić korzyści użytkownikom końcowym i instalatorom. Cechuje się imponującą efektywnością i wydajnością grzewczą. Pomaga także chronić środowisko dzięki zastosowaniu zrównoważonych technologii i zmniejszonemu zużyciu energii elektrycznej.

Wykorzystując czynnik chłodniczy R32, LG Therma V R32 Split osiąga sezonowy (grzewczy) współczynnik wydajności (SCOP) wynoszący 4,65 w trybie ogrzewania (w zależności od temperatury wody na wylocie wynoszącej 35oC) i posiada klasę energetyczną (ErP) A +++ . Przyjazny dla środowiska czynnik R32 posiada globalny potencjał ocieplenia (GWP) 675 – 70 procent niższy niż R410A – i potencjał niszczenia warstwy ozonowej (ODP) równy zero. Dzięki czynnikowi R32, Therma V R32 Split zapewnia użytkownikom niższe miesięczne rachunki. Niezawodne ogrzewanie w trakcie największych mrozów to kolejna zaleta tego produktu. Therma V R32 Split może pracować w temperaturze otoczenia dochodzącej nawet do -25 oC.

Jak już wcześniej wspominaliśmy, o sukcesie decyduje w równym stopniu nowoczesna sprężarka oraz odpowiedni czynnik chłodniczy. Na potrzeby najnowszych pomp ciepła, firma LG zaprojektowała nową sprężarkę R1 typu scroll – pierwszą na świecie hybrydową sprężarkę spiralną. Biorąc pod uwagę najlepsze elementy sprężarek spiralnych i rotacyjnych, R1 oferuje niezrównaną efektywność i wydajność oraz pozwala na znaczną poprawę zakresu pracy. Podczas gdy jej poprzedniczka pracowała w częstotliwościach 15-100 Hz, nowy kompresor zastosowany w Therma V może się poszczycić znacznie rozszerzonym zakresem działania 10-135 Hz z poprawioną wydajnością przy częściowym obciążeniu. Jakie to przynosi korzyści użytkownikowi? Krótko mówiąc, oznacza to, że szybciej cieszą się pożądaną temperaturą wewnętrzną lub, mówiąc inaczej, mają większy komfort termiczny w krótszym czasie. Sprężarka R1, która jest punktem zwrotnym w grze, zwiększa stabilność pracy urządzenia Therma V R32 Split i zmniejsza zużycie energii, eliminując ruch przechylania się zespołu spirali typowy dla konwencjonalnych sprężarek.

Aby przekonać klientów do wyboru urządzenia proekologicznego, należy też pamiętać by było ono przyjazne w użytkowaniu. W końcu im wygodniejsze urządzenie w użyciu, tym bardziej prawdopodobne jest, że ludzie go właśnie użyją. Dzięki dołączonemu sterownikowi RS3, można szybko i łatwo sprawdzić status i harmonogram działania LG Therma V R32 Split. Sterownik daje pełną kontrolę zużycia energii, co zmniejszy straty i koszty eksploatacji. Dzięki modułowi Wi-Fi i aplikacji LG SmartThinQ na smartfony, użytkownicy mogą monitorować i zdalnie sterować naszymi produktami. Aplikacja pozwala uzyskać dostęp do większości funkcji dostępnych na panelu sterowania Therma V R32 Split.. Dzięki niej łatwo jest ustawić pożądaną temperaturę z dowolnego miejsca na Ziemi i powrócić do idealnie przygotowanego środowiska w obrębie własnego domu.

W ostatnich latach branża HVAC poczyniła znaczne postępy, aby stać się bardziej ekologiczną, oferując bardziej przyjazne dla środowiska rozwiązania. Therma V R32 Split firmy LG to wyjątkowe urządzenie, które jest godne polecenia najbardziej wymagającym klientom. Niezawodna wydajność, która wynika z połączenia nowoczesnej sprężarki i ekologicznego czynnika chłodniczego, a także niższe zużycie energii i emisja szkodliwych substancji – to wszystko czego potrzeba.

Therma V R32 Split jest dowodem na to, że konsumenci nie muszą już wybierać między „ekologią” i „skutecznością”. Dzięki ciągłym badaniom i rozwojowi oraz zaangażowaniu w działania sprzyjające środowisku, firma LG utorowała drogę nowej generacji bardziej ekologicznych systemów AWHP.