Instalacja klimatyzacyjna z kasetami sufitowymi pomaga zapewnić zdrowsze i bezpieczniejsze warunki w pomieszczeniach.
 

Klimatyzatory komercyjne firmy LG Electronics otrzymały szereg wyróżnień od cieszących się zaufaniem, międzynarodowych organizacji, poświadczających ich zdolność do podwyższania jakości powietrza w pomieszczeniach. Certyfikaty Intertek, TÜV Rheinland i Underwriters Laboratories (UL) przyznane kasecie LG Dual Vane stanowią potwierdzenie skuteczności oczyszczania powietrza przez klimatyzatory LG.

Kaseta LG DUAL Vane jest pierwszym urządzeniem klimatyzacyjnym na świecie, które uzyskało certyfikat UL GREENGUARD Gold dotyczący niskiej emisji lotnych związków organicznych (LZO). Ponadto, organizacja Intertek przyznała kasecie LG Dual Vane certyfikat skuteczności usuwania szkodliwych cząstek z powietrza w pomieszczeniach1. Wyjątkową skuteczność oczyszczania powietrza kaseta uzyskuje dzięki jonizatorowi LG Plasmaster™ Ionizer+ emitującemu ponad 3 miliony jonów, które przyciągają i neutralizują alergeny oraz bakterie. Już tylko z tych powodów kaseta LG DUAL Vane idealnie nadaje się do zastosowań w szkołach i placówkach opieki zdrowotnej, gdzie jakość powietrza ma priorytetowe znaczenie.

Kolejne wyróżnienie zostało przyznane przez jednostkę badawczą TÜV Rheinland, która certyfikowała 5-stopniowy system oczyszczania powietrza LG w zakresie skutecznego usuwania z powietrza ultradrobnego pyłu, alergenów i szkodliwych bakterii, w tym Staphylococcus aureus2. Co więcej, zdolność kasety LG Dual Vane do oczyszczania powietrza i usuwania alergenów została też potwierdzona przez fundację British Allergy Foundation.

Kaseta LG Dual Vane jest skutecznym i efektywnym urządzeniem klimatyzacyjnym, wyposażonym w podwójne łopatki, które pomagają zapewnić silny strumień powietrza oraz jego szerokie i równomierne nawiewanie. Korzystając z sześciu różnych trybów pracy użytkownicy mogą dostosowywać kierunek i siłę nawiewu do każdej aranżacji przestrzeni oraz do indywidualnych preferencji.

„Certyfikaty od cieszących się zaufaniem instytucji potwierdzają, że firma LG przywiązuje najwyższą wagę do dobrostanu klientów. Instalacje HVAC odgrywają główną rolę w zapewnianiu komfortowych i bezpieczniejszych warunków w pomieszczeniach, a firma LG będzie nadal dostarczać rozwiązania, które są zgodne z najwyższymi międzynarodowymi standardami higieny i efektywnego działania”
– powiedział James Lee, wiceprezes i szef biznesu Air Solutions firmy LG.

1. Certyfikat Intertek potwierdzający usuwanie ponad 99,9% bakterii, w tym Escherichia coli KCCM 11234, Staphylococcus aureus KCCM 40050 i Pseudomonas aeruginosa KCCM 11321.
2.   Certyfikat TÜV Rheinland potwierdzający usuwanie 99,9% ultradrobnego pyłu o średnicy cząstek 50 nanometrów w ciągu maks. 35 minut oraz 99,9% utradrobnego pyłu o średnicy cząstek 100 nanometrów w ciągu maks. 41 minut. Badania certyfikacyjne potwierdziły też zmniejszenie ilości bakterii Staphylococcus epidermidis o 99,9% w ciągu 60 minut oraz wirusów Phi-X174 o 99,4% w ciągu 30 minut. Badania przeprowadzono w komorze testowej o kubaturze 60 m3.

 

dowiedz się więcej o kasetach Dual Vane: https://www.lg.com/pl/business/scac-dual-vane-kaseta

Dział LG Home Appliance & Air Solution jest światowym liderem w dziedzinie sprzętu AGD, rozwiązań do inteligentnego domu, klimatyzatorów, a także wizjonerskich produktów wyposażonych w sztuczną inteligencję LG ThinQ AI. Stosując najlepsze w branży główne technologie oraz dążąc do podwyższania jakości życia i zapewniania wyższego poziomu higieny, dział LG Home Appliance & Air Solution opracowuje starannie zaprojektowane, różnorodne urządzenia AGD, klimatyzatory i oczyszczacze powietrza. Produkty te zwiększają wygodę, są wydajne i łatwe w obsłudze, a także oferują atrakcyjne walory pro-zdrowotne. Więcej informacji o firmie LG znajduje się na stronie www.LGnewsroom.com.