Firmy osiągające sukces mają wiele wyróżników, ale łączy je jedno – zadowolony klient. Niezależnie od branży, tylko ci, którzy potrafią sprostać wymaganiom klientów, zdobywają miano „zaufanej” marki i osiągają największe zyski. Nie ma wyjątków od tej zasady. Warto o tym pamiętać, szczególnie w naszej branży(HVAC), której pracownicy często muszą zadowolić skrajnie różnych klientów.

Biorąc pod uwagę silną konkurencję na rynku, ogromne znaczenie ma jak najprostsza instalacja, dotrzymywanie terminów i najwyższej jakości konserwacja. Ostatnie, czego potrzebujemy to niezadowolony właściciel lub zarządca nieruchomości. Z perspektywy klienta właśnie rolą instalatora jest stworzenie i utrzymanie systemu, który jest łatwy w użyciu, przyjazny dla środowiska i jednocześnie niezwykle wydajny.

Nie łatwo zadowolić wszystkich na raz, na szczęście instalatorzy nie muszą zgadywać. Odpowiedź na potrzeby klientów jest bardzo banalna. To niezawodne, proste i jednocześnie wygodne w instalacji oraz konserwacji rozwiązanie przyjazne dla środowiska. W skrócie: nie szkodzi środowisku, jest energooszczędne i przyjazne dla portfela klienta. Po prostu: LG THERMA V.

THERMA V to system AWHP, który zapewnia ogrzewanie, chłodzenie i gorącą wodę. Zasadniczo urządzenia AWHP pełnią podobną funkcję co broiler, ale w praktyce są o wiele wydajniejsze. Z roku na rok, coraz więcej deweloperów decyduje się na instalację tych systemów.

LG THERMA V zapewnia wyjątkową wygodę instalatorom. Zazwyczaj wprowadzenie systemu HVAC to długi i skomplikowany proces wymagający załadunku i rozładunku ciężkiego sprzętu. Tak nie jest w przypadku THERMA V, modele tego typu monoblokowe gwarantują niezwykle łatwą instalację. Ponieważ jednostka wewnętrzna i zewnętrzna są połączone w jeden moduł, system THERMA V Monobloc znacznie ułatwia transport. Fakt, że nie ma potrzeby instalowania dodatkowych przewodów czynnika chłodniczego, ułatwia instalację nawet osobom bez doświadczenia. Co więcej, najnowsze modele monobloku wykorzystujące czynnik chłodniczy R32, są do 10% lżejsze od tych, które pracują na R410A, co nie pozostaje bez wpływu dla samego instalatora.  

THERMA V Monobloc jest prosta w konfiguracji, nawet dla monterów kotłów, którzy nie mają doświadczenia w pracy z tego typu systemami. Rozwiązanie LG jest prawdziwym przyjacielem instalatorów, pomaga w dotrzymaniu terminów i co ważne zadowoli każdego klienta. Gdy wszystko jest gotowe do pracy, nieskomplikowany układ modelu i ciągły monitoring operacji sprawiają, że konserwacja jest stosunkowo szybka i bezbolesna. Wystarczy wyjąć trzy śruby, aby uzyskać dostęp do pompy wodnej i filtra, a funkcja rejestrowania danych ułatwia sprawdzenie historii operacji i zlokalizowanie źródła problemu.

Instalatorzy rozumieją, że podstawą zaufania klienta jest dostarczenie za każdym razem pełnej informacji na temat urządzenia i zrozumienie jego działania. Oprogramowanie Stellar, o nazwie LG THERMA V Configurator, umożliwia menedżerowi instalacji dostęp do informacji, dzięki którym ma jasny obraz tego, co należy zrobić jeszcze przed przybyciem na miejsce. Oprogramowanie Configurator nie tylko ułatwia przygotowanie samej instalacji, ale także przedstawia klientom łatwy do zrozumienia przegląd procesu konfiguracji, dając im pewność, czego się mogą spodziewać na miejscu.

 

W erze wysoko rozwiniętej eko-świadomości, wydajność i efektywność systemu niewiele będzie znaczyć, jeśli nie będzie szło to w parze z dbałością o środowisko. THERMA V wyposażona jest w inwerter LG najnowszej technologii, który zwiększa efektywność energetyczną urządzenia bez ograniczania jego możliwości operacyjnych. Inwerter redukuje zużycie energii, dzięki możliwości kontroli wydajności w zależności od potrzeb, w przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań typu „ON/OFF”. Silnik wentylatora BLDC THERMA V oferuje większe oszczędności energii: do 40% przy niskich prędkościach i 20% przy pracy z wyższymi prędkościami 

(w porównaniu z silnikiem AC). Co istotne, system THERMA V firmy LG pomaga właścicielom domów być bardziej przyjaznym środowisku, wykorzystując odnawialne źródła energii a nie np. węgiel. To z kolei oznacza, że ​​zużywa się mniej paliw kopalnych, co zmniejsza ogólną emisję CO2.

Ludzie mogą przyczynić się do zmniejszenia zanieczyszczenia i oszczędności energii, zastępując obecny system ogrzewania domu jednym z najnowszych modeli z linii THERMA V Monobloc firmy LG. To wyposażone w innowacyjny, przyjazny dla środowiska czynnik chłodniczy R32, rozwiązanie o wyjątkowej wydajności. Świadczy o tym chociażby wskaźnik SCOP wynoszący 4,45 w trybie ogrzewania i etykieta A +++. [1]

LATS THERMA V może przeprowadzać szczegółowe symulacje, które wyraźnie ilustrują korzyści ekonomiczne, jakie dostaje najemca co pozwala oszacować wszelkie oszczędności na zużyciu energii. Instalatorzy mogą określić szereg parametrów, dzięki którym specjalny program pozwala obliczyć roczne i miesięczne koszty zużycia energii, szacunkową emisję CO2, czy całkowitą ilości zużycia energii cieplnej (w kWh) wraz ze zmianą temperatury otoczenia w ciągu roku.

LG ma długą historię tworzenia rozwiązań, które stawiają klientów na pierwszym miejscu. Przyniosło to także konkretne korzyści instalatorom i konserwatorom. LG THERMA V został zaprojektowany tak, by znacznie przekroczyć oczekiwania wszystkich, poprzez niezwykle prostą instalację i konserwację kończąc na najwyższej wydajności energetycznej przy zachowaniu wszelkich parametrów przyjaznych środowisku.

[1] Etykieta A +++ jest oficjalnie dostępna od 26 września 2019 roku. Do tego czasu za ocenę jakości energii ErP należy uznać  A ++.