Klimatyzacja wyróżnia się kilkoma podstawowymi parametrami. Wśród nich warto zwrócić uwagę na sprawność energetyczną. W czasach, gdy najważniejsze jest dobro naszej planety, to energia staje się tematem numer jeden, jej zużycie i źródło pozyskiwania powinno także nas dotyczyć.

LG w trosce o środowisko naturalne stawia na nowoczesne rozwiązania.

Postępujący wzrost efektu cieplarnianego i przyspieszające niszczenie warstwy ozonowej wpłynęły na zmianę światowej polityki w kwestii ochrony środowiska i klimatu. Wiele międzynarodowych przedsięwzięć pozwoliło na wypracowanie strategii ochrony i poprawy klimatu, a ich postanowienia zawarto w różnych rozporządzeniach i porozumieniach. Wynikiem troski o klimat i przyszłość planety są także nowe przepisy F-gas i zastosowanie w klimatyzacji ekologicznego czynnika R32, który ma stosunkowo niewielki wpływ na środowisko naturalne.

W ofercie produktowej 2019 LG Electronics znajdują się klimatyzatory pokojowe i komercyjne pracujące w oparciu o czynnik R32.

Czynnik R32 – zwróć uwagę na ten szczegół!

Zanim zabierzemy się za wyszukiwanie najbliższego dealera klimatyzacji, poczytajmy trochę o tym, co decyduje o wydajności sprzętu, energooszczędności i przekłada się bezpośrednio na funkcjonowanie naszej klimatyzacji nie tylko w domu, ale także w naturalnym środowisku.

Planeta odetchnie z ulgą gdy pod strzechy zawita klimatyzacja z najnowszym czynnikiem R32.
Dlaczego?
Czynnik chłodniczy R32 jest ekologiczny i przyjazny dla środowiska naturalnego.
Czynnik chłodniczy R32 posiada bardzo niski współczynnik tworzenia efektu cieplarnianego oraz nie ma wpływu na warstwę ozonową.
• Wysoka sprawność energetyczna – właściwości termodynamiczne czynnika chłodniczego R32 sprawiają, że jest on bardziej wydajny w porównaniu do czynników R22 i R410a.
• Wysoka efektywność i wydajność – 15% redukcji ilości czynnika oraz wyższa sprawność w trybie chłodzenia i grzania w stosunku do urządzeń z czynnikiem R410a.

Klasa efektywności energetycznej

Parametry zużycia energii klimatyzatorów LG są wyszczególnione na standardowej etykiecie energetycznej, w spo­sób czytelny i łatwy do porównania z innymi produktami. Oznakowanie strzałką wska­zuje do jakiej klasy energetycznej w skali od A+++ do D należy dane urządzenie. Najwyższa klasa to urządzenia o najmniejszym za­potrzebowaniu energetycznym zarówno w trybie grzania jak i chłodzenia.

 

Podsumowując, wydajność energetyczna jest jednym z ważniejszych czynników, który aktualnie na rynku decyduje o tym, czy sprzęt znajduje się w I lidze klimatyzacji. To oczywiście przede wszystkim wpływ urządzenia na środowisko naturalne jest na pierwszym miejscu, ponieważ ma to odzwierciedlenie na nasze zdrowie i otoczenie, w pozytywny sposób redukując zanieczyszczenie planety. Również przekłada się, co ważne, na stan naszych finansów powiązany bezpośrednio ze zużyciem energii w domu w dłuższym okresie czasu. Poprawia to nasze samopoczucie, z dbałością o zdrowie pozwala nam korzystać z wygody posiadania klimatyzacji we własnym domu bez wyrzutów sumienia.