W 2018 roku wystartował program Czyste Powietrze, warto o tym przypominać. Jeśli budujesz dom i chcesz zadbać o energooszczędność lub planujesz wymianę ogrzewania w swoim starym domu, ten program jest dla Ciebie!
To okazja do dofinansowania Twoich inwestycji.

Dzięki tej akcji, właściciele domów jednorodzinnych, mogą starać się o dofinansowanie przy modernizacji cieplnej budynku jak i wymiany źródła ciepła w istniejącym obiekcie. Program koncentruje się na termomodernizacji oraz efektywnym zarządzaniu energią w gospodarstwach domowych. W praktyce oznacza to, że dotyczy większości poważniejszych inwestycji związanych z lepszym i wydajniejszym ogrzewaniem domu. Start programu daje dużą obietnicę nie tylko oszczędności, ale też pozwala pomyśleć o środowisku naturalnym i ekologii.

Adresatem programu są właściciele domów jednorodzinnych, przedmiotem dofinansowania są czynności związane z ogólnie pojętym zmniejszeniem ilości zużywanej energii cieplnej. Może to być dofinansowanie zakupu okien lub wymiany starego źródła ogrzewania jak wysokoemisyjnych kotłów na nowoczesne urządzenia grzewcze. Warto się zapoznać ze szczegółami programu, każdy inwestujący w swój dom czy to właśnie budowany czy remontowany może skorzystać. Idą za tym konkretne oszczędności finansowe.

Program ruszył jesienią zeszłego roku, wnioski można składać do końca czerwca 2029 roku. Wszelkie informacje na temat programu dostępne są na stronach ministerstwa. Po więcej szczegółów odsyłamy na stronę: www.gov.pl/web/srodowisko/czyste-powietrze

Wszystkie pompy ciepła znajdujące się w ofercie LG spełniają wymagania Programu Czyste Powietrze. Therma V to pompa ciepła typu powietrze-woda, która znalazła zastosowanie w nowych jak i modernizowanych domach gwarantując zaawansowaną technologię grzewczą i oszczędność energii. Therma V to rozwiązanie grzewcze współpracujące z instalacją ogrzewania podłogowego, a także grzejnikowego. Dodatkowo pompa może być użyta do przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz współpracy z kolektorami słonecznymi czy panelami fotowoltaicznymi.  Dzięki wykorzystaniu technologii inwerterowej i pobieraniu energii z otoczenia, jest 4 razy bardziej wydajna energetycznie niż instalacje z kotłem grzewczym.

Przy termomodernizacji domu pompa ciepła Therma V w celu optymalizacji efektywności energetycznej może być podłączona do istniejącego systemu zasilanego przez kocioł grzewczy. Model wysokotemperaturowy może całkowicie zastąpić istniejący kocioł grzewczy ponieważ pozwala na podgrzanie wody do temperatury sięgającej 80 oC. Bogaty asortyment powoduje, że LG jest w stanie sprostać każdemu wyzwaniu.  W swojej ofercie posiadamy rozwiązania typu monoblok jak i split.