Najnowsza linia produktów AWHP firmy LG oferuje rozwiązania w zakresie energii odnawialnej o zwiększonej wygodzie użytkownika i doskonałej wydajności grzewczej.

Monte Carlo, Monako – 26 czerwca 2019 r: Firma LG ogłosiła europejską premierę pompy ciepła powietrze-woda LG Therma V R32 Split.

Wiceprezes Air Solutions Europe w LG, Peter Verkempynck, otworzył dzień wezwaniem: „Spoczywa na nas ogromna odpowiedzialność za działania zmierzające do zmniejszenia naszego śladu węglowego. Dotyczy to zarówno nas jako konsumentów, jak i profesjonalistów z branży HVAC. Możemy zacząć od  naszych własnych domów, także udzielając uczciwych porad klientom, którzy chcą odejść od urządzeń spalających paliwo lub gaz w celu ogrzewania i ciepłej wody.”

Podczas prezentacji przedstawiającej Therma V R32 Split, David Diaz, kierownik ds. sprzedaży ciepła w firmie LG, nakreślił wyjątkowe kwalifikacje pompy ciepła powietrze-woda:

  • Jest ona napędzana sprężarką R1, pierwszą na świecie hybrydową sprężarką spiralną stworzoną w celu zmaksymalizowania wydajności, skuteczności i trwałości oraz bardziej cichej pracy.
  • Pracuje na czynniku chłodniczym R32 (GWP – Global Warming Potential prawie 70% niższy niż R410A).
  • Niezawodnie działa w niskich temperaturach nawet przy -25oC*.
  • Posiada sezonowy współczynnik wydajności (SCOP) na poziomie 4,65**.
  • Osiąga klasę (ErP) A +++ ***.
  • Działa w zakresie 10-150 Hz.
  • Dzięki łączności poprzez aplikację SmartThinQTM firmy LG, zawsze i wszędzie kontrolujemy pożądaną temperaturę i monitorujemy zużycie energii.

*Ze względu na technologię wtrysku pary; wymagane wsparcie nagrzewnicy elektrycznej w określonych warunkach.

** Stan znamionowy A7/W35; Model HU091MR.U44.

*** Therma V R32 Split jest już w stanie osiągnąć klasę A +++ (dostępna od 26 września 2019 r.), dotychczas jej ocena ErP wynosiła A ++

 

Dostępna w części krajów europejskich od lipca, rewolucyjna technologia LG Therma V R32 Split, sprawi, że ogrzewanie domów będzie tańsze i wydajniejsze.

Rzucając nieco światła na niektóre z wiodących tematów podczas żywej dyskusji przy okrągłym stole, Martin Perrin, dyrektor Bublshop UK, podzielił się jednym z wiodących argumentów za zainstalowaniem pompy ciepła powietrze-woda: Pompa ciepła jest produktem wysokiej wartości, my ponosimy odpowiedzialność za to, by nasi klienci zdawali sobie sprawę ze zwrotu [zarówno z oszczędności na rachunkach za energię w dłuższym czasie, jak i ze względu na dotacje rządowe]”. Thomas Nowak, Sekretarz Generalny Europejskiego Stowarzyszenia Pomp Ciepła (EHPA), przedstawił oczywiste zyski dla europejskich instalatorów: „Jeśli branża chce zmienić wszystkie kotły na pompy ciepła, istnieje możliwość dodania około 2,9 miliona sztuk rocznie.”

Christianna Papazahariou, Europejski Kierownik ds. Regulacji w LG, podkreśliła, że ​​europejskie przepisy będą w końcu wymagać bardziej odpowiedzialnych rozwiązań grzewczych w domach: „Pompy grzewcze w naszym codziennym życiu szybko przejdą z pozycji produktu luksusowego do rzeczy niezbędnej.”

Jedną z ciągle powtarzających się podczas dyskusji opinii, które padały w ciągu dnia, był fakt, że firma LG jest wyjątkowo przygotowana na to, by zapewnić deweloperom, instalatorom, właścicielom domów – każdemu, kto chce rozwijać lub modernizować swoją nieruchomość – kompleksowe rozwiązanie, tzw. Pakiet Energetyczny LG. Ten system zarządzania budynkiem obejmuje pompy ciepła powietrze-woda, panele słoneczne i system magazynowania energii. Przedstawiając szerszy kontekst, pan Verkempynck wyjaśnił: „Energia elektryczna wytwarzana ze źródeł odnawialnych ma kluczowe znaczenie, a nowe mechanizmy, takie jak dynamicznie zmieniające się ceny, inteligentne sieci i magazynowanie energii, będą niezbędne do zaspokojenia podaży i popytu”.

Nowa pompa grzewcza powietrze-woda LG, Therma V R32 Split, to produkt stworzony w myśl obietnicy marki LG: Innowacje na rzecz lepszego życia; Innovation for a Better Life.