LG w odpowiedzi na coraz wyższe wymagania klientów wprowadza na rynek nowy, technologicznie przełomowy sterownik ACP 5. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii, model ten oferuje wyjątkowo inteligentny system zarządzania oraz rozszerzone możliwości i funkcje znacznie zwiększające wydajność operacyjną urządzenia.

 

Inteligentny system zarządzania
Kluczowym elementem ACP 5 jest intuicyjna konfiguracja sterowania. Daje ona możliwość monitorowania stanu pracy, zużycia energii i kontroli warunków działania urządzenia czyli w skrócie kosztów jego eksploatacji. Zamiast obsługiwać system na miejscu, użytkownicy mogą sterować nim zdalnie z komputera, tabletu lub smartfona. A wszystko to za pomocą prostego i przyjaznego interfejsu.

ACP 5 pozwala na łatwiejsze zarządzanie do 256 jednostkami wewnętrznymi i innymi urządzeniami na dużym obszarze. Oprócz zintegrowanej kontroli wielu jednostek indywidualnie, możliwe jest sterowanie jednostkami jako grupą. Użytkownicy mogą tworzyć wielopoziomowe grupy składające się z kilku stref, pięter i budynków. Jest także możliwość tworzenia niestandardowych grup kontrolnych do obszarów o dużym natężeniu ruchu np. VIP lub pokoje zarządu. Ponadto, rejestrując historię użytkowania, ACP 5 umożliwia szybkie przeglądanie i ocenę wydajności każdej jednostki.

Rozszerzona kompatybilność
Zwiększona kompatybilność sterownika oferuje bardziej wydajną kontrolę i integrację z różnymi produktami HVAC. Ponieważ system zarządzania budynkiem (BMS) jest wbudowany w ACP 5, nie ma potrzeby stosowania dodatkowej bramki BMS, aby umożliwić komunikację z protokołem BMS, BACnet IP i Modbus TCP. Dzięki połączonym funkcjom ACP 5 z wbudowanym BMS użytkownicy dostają jak dotychczas najbardziej efektywne narzędzie do zarządzania wieloma produktami.

Bardziej efektywne zarządzanie energią
Urządzenie analizuje historię zużycia energii, pomaga w prognozowaniu przyszłego zapotrzebowania na prąd. Jego oprogramowanie symulacyjne pomaga także w zapobieganiu przekroczenia limitów zużycia w przyszłości. Kompleksowa siedmioetapowa regulacja zapewnia optymalną wydajność, utrzymując zużycie energii na pożądanym poziomie. Dostarczając dalszych istotnych informacji, ACP 5 przekazuje statystyczne dane dotyczące użytkowania podłączonych jednostek wewnętrznych jak: czas pracy, zużycie energii elektrycznej i gazu. Dzięki inteligentnej funkcji nawigacji energetycznej, ACP 5 oferuje prostą i skuteczną kontrolę, która pozwala obniżyć koszty i zwiększyć oszczędności.