LG Electronics Polska z dumą prezentuje swój pierwszy program doborowy CAD dla systemów o zmiennym przepływie czynnika chłodniczego. LatsCAD jest perfekcyjnie zintegrowany z interfejsem AutoCAD 2010 Professional (lub+) i działa jako nakładka programowa do projektowania systemów VRF w środowisku 2D.  
Aplikacja skierowana jest do biur projektowych branży sanitarnej, które pragną zwiększyć dokładność i efektywność swojej pracy, gdyż korzystanie z programu pozwala zaoszczędzić nawet do 60% czasu w porównaniu do tradycyjnego procesu projektowego. Przy pomocy LatsCAD można zaprojektować skomplikowany system instalacji freonowej i odprowadzania skroplin dla systemów VRF, Multi-Split oraz Mono-Split dla  rozwiązań komercyjnych.  
Projektanci znajdą w tym oprogramowaniu wiele przydatnych narzędzi i funkcji. Jedną z nich jest możliwość szybkiego zliczania zysków i strat ciepła w oparciu o założone średnie zyski ciepła przypadające na m2 powierzchni (W/m2). Całość obliczeń dokonywana jest w czasie rzeczywistym, w środowisku CAD. Podobnie, program znacznie ułatwia rysowanie orurowania – dzięki funkcji „simple smart connection” program automatycznie podłączy wszystkie klimatyzatory do wskazanej przez projektanta głównej rury.
Po zakończeniu projektowania systemu przy pomocy LatsCAD, program wygeneruje: projekt wykonawczy w AutoCAD z legendami i dokładnymi opisami urządzeń, raport z konfiguracją systemu i charakterystyką budynku oraz najważniejsze detale na temat wydajności klimatyzacji według założeń projektowych. 
Program LatsCAD można pobrać ze strony  www.klimatyzacja.lge.pl wraz z instrukcją instalacji.  Dodatkowo, firma LG Electronics oferuje warsztaty dla projektantów, podczas których można zapoznać się szczegółowo z wszystkimi funkcjami tego oprogramowania. Warsztaty odbywają się w Akademiach Klimatyzacji LG w Warszawie, Wrocławiu i Gdyni. Przejdź do zakładki „Akadamia”, gdzie możesz sprawdzić dokładne terminy warsztatów i się na nie zapisać.