LG Artcool Mirror, Deluxe i Standard Plus, te trzy dobrze znane serie klimatyzatorów pokojowych (RAC) w ofercie LG 2017 pojawiają się w zupełnie nowej odsłonie. Modele zostały wzbogacone o nowe funkcjonalności i wygląd. Nowe modele są kompatybilne z układami multi split oraz posiadają wbudowany moduł Wi-Fi. Do oferty powraca model Prestige, a gamę klimatyzatorów pokojowych uzupełniają wyjątkowy Artcool Stylist oraz Standard.

 

Zapraszamy do kontaktu Autoryzownaymi Dystrybutorami LG >>

Pobierz ulotkę produktową dot. nowych klimatyzatorów 2017 >>

Pobierz CENNIK Klimatyzatorów LG 2017 >>

 

Wygląd, instalacja, konfiguracja

Jednostka wewnętrzna Artcool’a zyskała bardziej kompaktowe wymiary, a przedni panel zdobi szklana płyta, która tworzy efekt lustra i możemy zobaczyć w niej odbicie otoczenia. Zabieg ten w połączeniu z czarnym kolorem obudowy gwarantuje wyjątkowy i elegancki wygląd klimatyzatora. Standard Plus w 2017 roku to kompletnie nowe urządzenie o znacznie bogatszej funkcjonalności w stosunku do swojego poprzednika. Wyróżnienia go srebrna listwa umiejscowiona na panelu przednim jednostki wewnętrznej. W przypadku Deluxe zmiany są kosmetyczne, ale jakże ważne z punktu widzenia instalatora. Zmieniono mianowicie wygląd panelu bocznego, a dokładnie jego krzywiznę. Zmiana konstrukcyjna dotyczy wszystkich wymienionych modeli. Kształt panelu bocznego przeprojektowano na całkowicie płaski, co znacznie ułatwi dopasowanie panelu maskującego instalacje chłodnicza w momencie przyłączenia się z prawej bądź lewej strony do urządzenia. Kolejne ułatwienia instalacyjne i serwisowe w jakie wyposażono wymienione urządzenia to m.in. filtr powietrza umiejscowiony w górnej części jednostki wewnętrznej, który można wyczyścić lub wymienić bez potrzeby otwierania urządzenia oraz wspornik instalacyjny ułatwiający prace montażowe. Zwiększeniu uległy możliwości konfiguracyjne urządzeń, ponieważ nowe modele są kompatybilne zarówno z jednostkami zewnętrznymi split jak również z jednostkami zewnętrznymi multi split

 

 lg_artcool_mirror_smart_inverter

 

Innowacyjne sterowanie z dowolnego miejsca na świecie

Sterowanie klimatyzatorem za pomocą aplikacji na smartphone’a jest już standardem w przypadku klimatyzatorów pokojowych. W nowych klimatyzatorach marki LG Electronics zastosował wbudowany moduł komunikacji z Wi-Fi, a darmowa aplikacja LG Smart ThinQ pozwala sterować klimatyzatorem z dowolnego miejsca na świecie. Aplikacja zwiększa komfort życia, gdyż dostarcza informacje o aktualnej temperaturze w pomieszczeniu i pozwala na zdalne włączenie klimatyzatora, schłodzenie bądź podgrzanie pomieszczenia np. podczas powrotu z pracy do domu. Zdalne sterowanie to tylko mała część możliwości sterowania klimatyzatorem. Z jednej aplikacji możemy obsługiwać nieograniczoną liczbę klimatyzatorów jak również kilku użytkowników może sterować jednym klimatyzatorem. Aplikacja, przetłumaczona na kilka języków, w tym język polski, pozwala na odczytanie aktualnego statusu pracy, korzystanie  z funkcji programatora tygodniowego z dowolną liczbą zmian, informuje nas o poziomie zużycia filtrów powietrza oraz pozwala na zarządzanie zużyciem energii elektrycznej generując raporty dzienne, tygodniowe i miesięczne. Użytkownik może świadomie ograniczać zużycie energii przez klimatyzator korygując harmonogram tygodniowy dostosowując cykl pracy klimatyzatora do cyklu swojego życia, eliminując niepotrzebne okresy pracy urządzenia. W aplikacji znajdziemy również nowinką dla instalatorów, ponieważ wyposażono ją w funkcję Smart Diagnosis, dzięki czemu można w szybki sposób zdalnie zdiagnozować pracę urządzenia celem sprawdzenia aktualnej pracy lub w przypadku wystąpienia problemów z pracą urządzeń. Aplikacja jest zintegrowana z innymi urządzeniami oferowanymi przez LG Electronics. I tak z jednej aplikacji LG Smart ThinQ możemy wysterować zarówno klimatyzator, jak również lodówkę, pralkę czy suszarkę.

 

Komunikacja i sterowanie

Użytkownik ma szerokie możliwości wyboru sposobu sterowania klimatyzatorem, a każdy rodzaj niesie za sobą rozbudowane funkcjonalności klimatyzatora. Można wybrać sterownik bezprzewodowy, sterownik przewodowy lub aplikację LG Smart ThinQ. Dodatkowo klimatyzator ma możliwość komunikacji z automatyką budynkową po protokole Modbus lub za pomocą sygnałów cyfrowych. Jego pracę można również uzależnić od zewnętrznych elementów sterujących takich jak karta hotelowa czy kontaktron okienny. Stwarza to również możliwość współpracy z zewnętrznym sterownikiem do pracy naprzemiennej.

 

 lg_deluxe_smart_inverter_2017

 

Wysoka efektywność energetyczna i efektywne zarządzanie energią

Wszystkie klimatyzatory posiadają wysoką efektywność energetyczną, zapewniając niskie koszty eksploatacji. Niekwestionowanym liderem w tej kategorii jest model Prestige, który zarówno w trybie chłodzenia i grzania posiada klasę efektywności energetycznej A+++. W przypadku pozostałych klimatyzatorów w trybie chłodzenia osiągają klasę A++, natomiast w trybie grzania A+. Oprócz wysokiej efektywności energetycznej klimatyzatory marki LG posiadają zaawansowane funkcje monitorowania i kontrolowania zużycia energii elektrycznej. Użytkownik może monitorować zużycie energii za pomocą aplikacji lub wyświetlać aktualne zużycie energii elektrycznej na wyświetlaczu jednostki wewnętrznej. Do dyspozycji jest również aktywna kontrola zużycia energii elektrycznej wykorzystująca 4-stopniowy system kontroli energii pozwalająca na uniknięcie wysokich kosztów eksploatacji.

 

Komfort użytkowania

Rozbudowane możliwości sterowania siłą i kierunkiem nawiewu powietrza pozwalają w optymalny sposób klimatyzować pomieszczenie. Kierunek przepływu powietrza (prawo-lewo, góra-dół) regulowany jest automatycznie za pomocą sterownika, a funkcja komfortowego nawiewu pozwala na optymalizowanie nawiewu pod kątem ogrzewania lub chłodzenia.

Specjalnie zaprojektowane ukośne łopatki wentylatora jednostki wewnętrznej, silnik BLDC, jak również zoptymalizowany wylot powietrza gwarantują szybkie chłodzenie i ogrzewanie pomieszczeń z zachowaniem niskiego poziomu hałasu poniżej 19 dB(A). Możliwe jest również zredukowanie hałasu generowanego przez jednostkę zewnętrzną podczas pracy nocą. Powłoka GoldFin chroni wymiennik jednostki zewnętrznej przed korozją, zwiększając żywotność urządzenia. Wymiennik nie traci swoich właściwości wymiany ciepła, dzięki czemu urządzenie pracuje z wysoką efektywnością utrzymując niskie koszty eksploatacji pomimo upływu czasu. Powłoka wydłuża również czas pracy w trybie grzania, przyspieszając odpływ wody z wymiennika, co spowalnia proces jego oszraniania.

 

lg_standard_plus_smart_inverter_2017

 

Czyste powietrze

Szczególnie zimą temat czystego powietrza jest bardzo istotną i wrażliwą kwestią kiedy często w dużych miastach występuje smog. Wszystkie klimatyzatory LG wyposażone są w filtr powietrza, który przyciąga i zbiera zanieczyszczenia powietrza o wielkości powyżej 10 µm, czyli także takie które występują w powietrzu podczas smogu. Filtr powietrza, umiejscowiony w górnej części jednostki wewnętrznej, można samodzielnie wyczyścić lub wymienić bez potrzeby otwierania urządzenia. Dodatkowo klimatyzatory Artcool, Deluxe i Prestige wyposażono w jonizator powietrza Plasmaster Ionizer Plus, który sterylizuje powietrze unicestwiając bakterie i wirusy oraz zmniejsza intensywność nieprzyjemnych zapachów. W klimatyzatorach rozwiązano również problem czystości wymiennika przez zastosowanie funkcji automatycznego czyszczenia. Po wyłączeniu klimatyzatora wentylator jednostki wewnętrznej pracuje jeszcze przez pewien czas usuwając wilgoć z wymiennika. Osuszenie wymiennika zapobiega rozrostowi pleśni i bakterii, co eliminuje możliwość powstania zanieczyszczenia i przykrego zapachu.

 

Sprawdzona technologia

Firma LG Electronics, pewna jakości swoich produktów, oferuje swoim klientom 10-letnią gwarancję na sprężarkę inwerterową. Urządzenia przeszły długoterminowe przyspieszone testy niezawodności oraz test graniczny potwierdzony certyfikatem niezależnego laboratorium badawczego TÜV Rheinland. Gwarancja obejmuje zarówno urządzenia typu single split jak również urządzenia multi split.

 

Zapraszamy do kontaktu Autoryzownaymi Dystrybutorami LG >>

Pobierz ulotkę produktową dot. nowych klimatyzatorów 2017 >>