LG Electronics wprowadził do oferty nowy komercyjny klimatyzator kasetonowy, wyposażony w innowacyjną funkcję oczyszczania powietrza. Produkt został zoptymalizowany pod kątem rozwiązań klimatyzacyjnych dla obiektów takich jak przedszkola, szkoły i szpitale, w których gromadzą się osoby szczególnie narażone na drobny pył. Ponadto, nowa kaseta znajdzie zastosowanie także w biurach, sklepach i centrach handlowych, w których spędzamy dużo czasu. Nowa kaseta firmy LG zapewnia zatem jeszcze większy wybór dla właścicieli budynków i projektantów systemów HVAC.

Z uwagi na pogarszający się stan jakości powietrza na świecie, w tym również w Polsce, produkty z oczyszczaniem powietrza są niezbędne w pomieszczeniach, w których jednocześnie przebywa wiele osób, zwłaszcza tych o słabej odporności. Nowe jednostki wewnętrzne LG typu kasetowego z funkcją oczyszczania powietrza, to najlepsza opcja, jeśli rozważana jest instalacja urządzeń do oczyszczania powietrza na dużych powierzchniach. Takie rozwiązania znajdziemy w jednostkach wewnętrznych kasetonowych jednostronnych i czterostronnych w systemach komercyjnych oraz VRF.

Innowacyjny 5-stopniowy proces oczyszczania powietrza firmy LG obejmuje: ▲ Filtr wstępny ▲ Elektryfikację pyłu ▲ Filtr przeciwpyłowy ▲ Fotokatalityczny filtr dezodoryzujący oraz ▲ Jonizator. Dzięki temu procesowi możliwe jest usunięcie najdrobniejszego pyłu o wielkości PM1.0. Po pierwsze, wielowarstwowa struktura filtra wstępnego usuwa cząstki, co jest 2,5-krotnie wyższą wydajnością niż zwykłe filtry wstępne. Następnie elektryzacja pyłu zwiększa siłę elektrostatyczną cząstek, poprawiając skuteczność ich wychwytywania przez filtr. Następnym krokiem jest eliminacja najmniejszych cząstek pyłu PM1.0 za pomocą filtra przeciwpyłowego. Filtr dezodoryzujący usuwa wszelkie nieprzyjemne zapachy i szkodliwe gazy dzięki wysoce wydajnej technologii adsorpcji gazów, a na koniec powietrze poddawane jest jonizacji.

Nowa kaseta LG zapewnia wysoką wydajność oczyszczania powietrza. Filtr usuwa najdrobniejszy pył o wielkości PM1.0 dzięki rewolucyjnej technologii LG, którą gwarantuje instytut Korea Air Cleaning Association (KACA). Nowa kaseta osiąga współczynnik Clean Air Delivery Rate (CADR) na poziomie 19,1 m3 / min, czyli znacznie wyższy niż standardowy CADR 10,0 m3 / min. Wyposażenie kasety LG w technologię oczyszczania powietrza nie wpłynęło na jej zewnętrzny wygląd, ponieważ oddzielne ramki filtrów są nakładane na filtry oczyszczające powietrze wewnątrz urządzenia. W rezultacie jednostka wewnętrzna LG wygląda na najcieńszą spośród innych produktów dostępnych na rynku. Ważną zaletą zastosowanych filtrów jest możliwość ich łatwego demontażu i umycia wodą, bez konieczności wymiany, co zapewnia wygodną konserwację i oszczędności dla właścicieli budynków.

Inną godną uwagi cechą nowej kasety LG jest lampka LED umieszczona na panelu i pilot przewodowy, który umożliwia sprawdzanie jakości powietrza w czasie rzeczywistym. Monitorowanie można przeprowadzić w dowolnym momencie za pomocą mobilnej aplikacji LG ThinQ.