Firma LG Electronics Polska ogłosiła, iż Jakub Błaszczykowski, jeden z najlepszych graczy polskiej reprezentacji oraz piłkarz włoskiej drużyny ACF Fiorentina, został Ambasadorem marki LG i oraz twarzą kampanii promocyjnej innowacyjnych klimatyzatorów LG.
 
Jeden z najlepszych piłkarzy polskiej reprezentacji, „Piłkarz Roku” (według Plebiscytu Piłki Nożnej), dwukrotny „Mistrz” niemieckiej Bundesligi, znakomity strzelec, który przez 4 lata dowodził na pozycji kapitana polskiej reprezentacji – to tylko niektóre z sukcesów Kuby Błaszczykowskiego – nowego Ambasadora LG. Przez wiele lat budował on swoją pozycję w polskich i światowych rozgrywkach zdobywając dla Polski kilkanaście bramek w 66 meczach. Nieustanie pracując nad swoją formą, dąży do mistrzostwa w swojej dyscyplinie. 
 
Marka LG natomiast, znana na całym świecie ze swego dążenia do kreowania innowacyjnych rozwiązań w elektronice, oferuje innowacyjne klimatyzatory z technologią Smart Inverter oraz zaawansowane systemy klimatyzacji VRF, co pozwoli stworzyć zarówno mistrzowski klimat jak i mistrzowskie emocje razem ze swym nowym Ambasadorem  – Kubą Błaszczykowskim. 
 
LG jest marką, która nieustanne tworzy zaawansowane technologicznie rozwiązania i dąży do doskonałości w swej dziedzinie. Uosobieniem tych wartości jest również Kuba Błaszczykowski, który z równie wielką pasją i zaangażowaniem podchodzi do wyzwań stawianych przez przeciwników na boisku jak i w życiu prywatnym. 
Zarówno piłkarz, jak i LG stale udoskonalają to, co mają najlepsze – Kuba grę z pasją i wielkim zaangażowaniem, a LG swoje innowacje, które ułatwiają życie ludziom na całym świecie.
 
Tworzenie mistrzowskiego klimatu to specjalność LG w dziedzinie klimatyzacji. Podczas gdy meczom naszej reprezentacji towarzyszyć będzie atmosfera gorącego dopingu, a emocje sięgną zenitu, klimatyzatory LG błyskawicznie schłodzą kibiców rozpalonych sportowymi zmaganiami.
 
„Od lat zapewniamy komfortowy klimat w polskich domach, licznych biurowcach, hotelach i innych obiektach użyteczności publicznej, a tym razem wraz z Kubą – naszym Ambasadorem, dzięki wydajnym i energooszczędnym systemom klimatyzacji , postaramy się stworzyć prawdziwie mistrzowski klimat podczas święta futbolu” – mówi Jarosław Jóźwiak – Dyrektor Działu Air Conditioning&Energy w LG Electronics Polska.
 
„Cieszę się z możliwości reprezentowania LG w Polsce, łączy nas ogromna pasja do tego co robimy na co dzień. Razem tworzymy zgrany zespół, w którym ja dam z siebie wszystko, aby dostarczyć ogromnych emocji na boisku, a LG zaprezentuje moje starania w doskonałym, mistrzowskim klimacie, na mistrzowskich telewizorach” – mówi Kuba Błaszczykowski. 
 
W trakcie współpracy z marką LG, Kuba Błaszczykowski staje się „twarzą” kampanii promocyjnej i reklamowej innowacyjnych klimatyzatorów LG oraz nowych telewizorów LG 2016. Jako Ambasador marki, będzie m.in. uczestniczył w wybranych wydarzeniach LG, a jego wizerunek stanie się nieodłączną częścią nadchodzących kampanii oraz komunikacji marketingowej. Kontrakt o wzajemnej współpracy między partnerami został zawarty na rok.