Dzięki urządzeniu LG PuriCare Wearable można rozwiązać dylemat wynikający z konieczności wybierania między maseczkami domowej roboty o niekontrolowanej jakości a maseczkami jednorazowymi. Oczyszczacz powietrza PuriCare Wearable jest wyposażony w dwa filtry HEPA H13, podobne do tych, które firma LG stosuje w domowych oczyszczaczach powietrza.

 

Oczyszczacz powietrza LG PuriCare Wearable komfortowo przylega do twarzy użytkownika, minimalizując nieszczelności wokół nosa i podbródka, ponieważ ma ergonomiczną konstrukcję opracowaną na podstawie dokładnej analizy kształtu ludzkich twarzy. Taka konstrukcja pozwala też na wygodne noszenie urządzenia przez wiele godzin. Wydajny i lekki akumulator o pojemności 820 mAh wystarcza nawet na osiem godzin pracy w trybie z małą prędkością wentylatorów albo dwie godziny w trybie z maksymalną prędkością wentylatorów*.

Prezentując podczas targów IFA 2020 oczyszczacz powietrza PuriCare™ Wearable, LG pokazuje nowe podejście do metod usuwania zanieczyszczeń z powietrza. Jako światowy lider w dziedzinie rozwiązań dotyczących czystego powietrza, firma LG jest od dawna kojarzona ze sprzętem umożliwiającym prowadzenie zdrowego, higienicznego trybu życia. Zdobywane przez lata wiedza i doświadczenie pozwoliły jej opracować zupełnie nowy rodzaj urządzenia – oczyszczacz powietrza do noszenia na twarzy, zapewniający nowy poziom ochrony w każdym miejscu. Oczyszczacz powietrza LG PuriCare Wearable będzie wprowadzany do sprzedaży w wybranych krajach w czwartym kwartale.

Dzięki najnowszym osiągnięciom firmy LG w dziedzinie oczyszczania powietrza, wysokowydajne, wymienne filtry umożliwiają masce PuriCare Wearable dostarczanie świeżego, czystego powietrza zarówno podczas użytkowania w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. W oczyszczaczu zastosowano dwa wentylatory o trzech prędkościach pracy oraz opatentowany czujnik oddechu. Wentylatory pozwalają na łatwiejsze oddychanie czystym, filtrowanym powietrzem, natomiast czujnik mierzy rytm oddychania oraz objętość oddechu użytkownika i na tej podstawie dostosowuje prędkość obu wentylatorów. Aby ułatwić oddychanie, wentylatory automatycznie przyspieszają podczas wdechu i zwalniają przy wydechu.

„Oczyszczacz powietrza PuriCare Wearable Air Purifier w atrakcyjny sposób wzbogaca stale rozwijającą się linię produktów, które w istotny sposób pomagają troszczyć się o zdrowie i higienę” – powiedział Dan Song, prezes działu Home Appliance & Air Solution Company w firmie LG Electronics. „To ważne, że teraz, gdy konsumenci poszukują rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo i wygodę życia, możemy zaoferować rozwiązania o wymiernej wartości”.

W ramach tegorocznych targów IFA, LG będzie prezentować wirtualną wystawę innowacyjnych produktów, obejmującą między innymi oczyszczacz powietrza LG PuriCare Wearable.

Więcej informacji: www.lg.com/exhibition

* Przy użytkowaniu urządzenia w temperaturze 25 stopni Celsjusza. Wyniki mogą różnić się w zależności od warunków środowiskowych oraz innych czynników zewnętrznych.