LG Electronics nieustannie dąży to perfekcji swoich urządzeń i systemów klimatyzacyjnych. Dla koreańskiego koncernu ważny jest nie tylko nieprzeciętny design urządzeń, ale także innowacyjne rozwiązania technologiczne. LG doskonale rozumie potrzeby klientów, którzy poszukują urządzeń wygodnych w obsłudze, efektywnych i niezawodnych. 
 

Inteligentne urządzenie

LG Smart Inverter to nie tylko zastosowanie wydajnego i efektywnego silnika. To przede wszystkim technologia opierająca się na inteligentnym dostosowaniu pracy urządzenia do panujących warunków atmosferycznych. Dzięki połączeniu tych dwóch elementów, LG otrzymało urządzenie o wysokiej wydajności i wygodnym użytkowaniu. Wyposażone zostało w moduł wifi, który umożliwia zdalne sterowanie i programowanie pracy urządzenia. 
 

Oszczędność energii

Klasyczne kompresory pracują ze stałą prędkością w trybie włączony / wyłączony. Oznacza to, że klimatyzacja pracuje do momentu obniżenia temperatury do zadanego poziomu, a następnie się wyłącza. Każdorazowa zmiana trybu na włączony oznacza spory pobór mocy potrzebnej na rozruch. W przeciwieństwie do nich, LG Smart Inverter pracuje płynnie na pełnej skali prędkości, dopasowując intensywność swojej pracy do określonych warunków. Dzięki temu, oszczędność zużycia energii sięga nawet 44%
 

Komfort

Technologia LG dopasowuje się nie tylko to temperatury otoczenia ale także do panującego ciśnienia. Dzięki temu może optymalizuje swoją wydajność, aby zapewnić jak najszybsze chłodzenie pomieszczenia. Co więcej, dzięki płynnej i ciągłej pracy utrzymuje zadaną temperaturę. Klasyczne rozwiązania, wykorzystujące mechanizm start / stop, nie są w stanie osiągnąć podobnych rezultatów. W przypadku ekstremalnie wysokich temperatur, Smart Inverter jest w stanie zwiększyć swoją wydajność nawet o 10%, aby zapewnić osiągnięcie komfortowych warunków w jak najkrótszym czasie.
 

Niezawodność

LG zadbało także o to, aby urządzenia klimatyzacyjne były w stanie pracować w wyjątkowych warunkach atmosferycznych z taką samą wydajnością. Bez względu czy ma do czynienia z wysokimi temperaturami, sięgającymi powyżej 40 stopni czy mrozami (-5 st. C). Dodatkowo Smart Inverter pracuje w trybie ochrony przed gwałtownymi zmianami napięcia. Dzięki temu nadaje się idealnie do użytkowania w miejscach, o niestabilnym napięciu, które może powodować poważne uszkodzenia w tradycyjnych urządzeniach. 
 
cechy LG Smart Inverter
 
LG Smart Inverter jest rozwiązaniem łączącym się bezproblemowo z różnymi modelami wewnętrznych jednostek klimatyzacji. Zachęcamy do zapoznania się z pełną prezentacją na naszym kanale YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=C2TzO2tj7sk